Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 19:39, 08 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Anda napisał(a)
Magdo, współczuję z powodu kontuzji. Obyś jak najszybciej wyzdrowiała


Dziękuję
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:44, 08 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
gogo napisał(a)
Magdo, jak tam noga, jest coś lepiej?


Lepiej! Dziękuję Pomału przestaje boleć, chociaż nadal jestem koń - kuleje bo stopa wciąż jest sztywna. Pocieszam się, że i tak w ogrodzie nic jeszcze bym nie robiła, taka pół-zima w ogóle mnie nie motywuje. Tylko chodzenia mi szkoda, lubię sobie wędrować po lesie, po łąkach, porobić zdjęcia. Ale pozostałe moje ulubione zajęcia są siedzące
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:58, 08 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Mariposa napisał(a)
Z tym siedzeniem w ogrodzie to chyba wszyscy tak mamy, że szkoda nam czasu na bezczynność
Ale przecież warto mieć taki wymarzony, romantyczny kącik, chociażby po to, żeby na chwilę przycupnąć i nie dopić tej kawy, ale nacieszyć się samym faktem przycupnięcia
Śliczny masz ogródek, taki "cudnie nieuczesany", niewymuszony... Nie umiem czego takiego osiągnąć.


Mój ogród powstaje powoli. Daję czas sobie i jemu Obserwuję, jak zmienia się okolica, nasłonecznienie, używam sobie tę moją przestrzeń. Główna ścieżka sama się wydeptała, zarys rabat też ukształtował się jakoś tak mimochodem - myślę więc, że jest to układ optymalny (chociaż mam zakusy na odgryzienie kawałka trawniczka, żeby róże miały wygodniej ).
Ja jestem z zawodu projektantem (ale nie ogrodów) - ale nigdy nie zaprojektowałam żadnej rabaty na papierze, chociaż tak POWINNO SIĘ działać. Myślę, że jednak znacznie przyjemniej jest ogród budować, niż go tak po prostu mieć. Czasem pytam mojego małżonka - Słuchaj, a co my zrobimy, jak już wszystko SKOŃCZYMY?! Straszna wizja



____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:21, 08 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
P.S. Czytałam dzisiaj Elu o Twoich zmaganiach z glebą - i jestem pełna podziwu, Wasze podejście jest jak najbardziej profesjonalne. Myśmy nigdy nie podjęli działań tak totalnych - lubimy sobie tak podrobić Ale też zupełnie inne jest planowanie pustej działki - moja nigdy nie była pusta; drzewa były wcześniej i zostały ocalone, i tak do tego, co już jest, pomału dopasowujemy ogród
____________________
Sałatka pokrzywowa
adkawi 20:23, 08 lut 2019


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Witaj Madziu ,masz w ogródku prawdziwy skarp.Mowie o tym przecudownym strumyku.Piękne kolorowe rabaty,a w nich róże bardzo mnie zauroczyły .To moje klimaty.Będę zaglądać z ciekawością.Pozdrawiam serdecznie

Magdo podobno ogród nigdy nie jest do końca skończony,zawsze jest ochota na jakąś zmianę
____________________
Adrianna
Nowa12 20:33, 08 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mgduska napisał(a)


Mój ogród powstaje powoli. Daję czas sobie i jemu Obserwuję, jak zmienia się okolica, nasłonecznienie, używam sobie tę moją przestrzeń. Główna ścieżka sama się wydeptała, zarys rabat też ukształtował się jakoś tak mimochodem - myślę więc, że jest to układ optymalny (chociaż mam zakusy na odgryzienie kawałka trawniczka, żeby róże miały wygodniej ).
Ja jestem z zawodu projektantem (ale nie ogrodów) - ale nigdy nie zaprojektowałam żadnej rabaty na papierze, chociaż tak POWINNO SIĘ działać. Myślę, że jednak znacznie przyjemniej jest ogród budować, niż go tak po prostu mieć. Czasem pytam mojego małżonka - Słuchaj, a co my zrobimy, jak już wszystko SKOŃCZYMY?! Straszna wizja





A da się ogród skończyć? ?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Mgduska 20:46, 08 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nowa12 napisał(a)


A da się ogród skończyć? ?


Zakładając, że masz w ręku projekt i konsekwentnie go realizujesz, to myślę, że jest taki MOMENT

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:21, 08 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
adkawi napisał(a)
Witaj Madziu ,masz w ogródku prawdziwy skarp.Mowie o tym przecudownym strumyku.Piękne kolorowe rabaty,a w nich róże bardzo mnie zauroczyły .To moje klimaty.Będę zaglądać z ciekawością.Pozdrawiam serdecznie

Magdo podobno ogród nigdy nie jest do końca skończony,zawsze jest ochota na jakąś zmianę


Niestety strumień nie jest mój - oficjalnie jest to nawet rzeka, która ma swoją nazwę - płynie sobie przepiękną, malowniczą doliną położoną w pobliskim lesie, mamy do niego parę kroków - za zakrętem zaczyna się szlak
Dziękuję za uznanie !
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:34, 08 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dzisiaj jeszcze parę różyczek z mojego ogrodu.
Clair Matin - dwie miałam, którejś zimy jedna wymarzła. Znalazłam tylko zdjęcie z bukietu, bo jako krzaczek nie jest specjalnie pokazowa. Kwitnie ciągle, trochę łapie plamistość (z wiekiem na szczęście coraz mniej), za to jest bardzo fajna w bukietach, choć na to nie wygląda, ma całkiem trwałe kwiaty. W pąku lekko pomarańczowe, potem bladoróżowe, ładnie się komponują z innymi kwiatami, np. z tytoniem:


Blanc Double de Courbet - róża pomarszczona, kupiona spontanicznie w pobliskiej szkółce. Posadzona w takim miejscu, że inna dawno by się poddała Pięknie pachnie, kwitnie kilkoma rzutami. Mam tylko jedno zdjęcie...


I moja bidula Jude de Obscure. Bidula, bo kiedy sadziłam ją wczesną wiosną, sądziłam, że dostaje fajną miejscówkę, a latem się okazało, że to miejsce jest już zajęte, zasłonięte i w ogóle dziki tłum. No więc zakwitła jednym kwiatem, który uchwyciłam dość późno, trochę się pochorowała (widać plamki) i - muszę ją przesadzić...




____________________
Sałatka pokrzywowa
gogo 23:13, 08 lut 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Dobra wiadomość o nodze
Nie musisz się martwić, że ogród będzie skończony, bo nie będzie
Jeśli strumień płynie tak blisko, spokojnie możesz traktować jak Swój
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies