Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 22:48, 09 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wbrew pozorom było tam całkiem sporo miejsca - tzn. pomiędzy różami, to ujęcie jest trochę mylące. A teraz jest jeszcze luźniej. Bez powędrował do Mamy na działkę letniskową - był za blisko ściany, a nie miałam go gdzie przesadzić. Wkrótce S. Dorothy też przeniosę - na ogrodzenie, o ile go doczekamy - ta róża jest stworzona na płoty, za to zupełnie bez sensu rośnie jeśli nie jest podparta.
____________________
Sałatka pokrzywowa
MalGosia 07:32, 10 lut 2019

Dołączył: 16 lut 2018
Posty: 142
Witaj Madziu,
przybiegłam od Ewy Andy, by podziękować za zestawienie - begonie bardzo lubię!
Ależ masz fajny ogród - idę po nim pospacerować Róże są the best!
____________________
pozdrawiam Małgosia
Aurelllia 11:44, 10 lut 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Fajnie mieć dzikie zwierzaki w ogrodzie prawda ?
Extra pomysł z tym napisem przed posesją !!! Też chciałabym taki postawić, ale powiem Ci u mnie kręci się sporo młodzieży, która co tylko się da dewastuje..... i obawiam się, że taki znak został by zniszczony od razu, albo co gorsza od niego by się zaczęło, a potem by np płot był sprayem z grafitti wymazanym..... masakra.... Mieszkam niby w fajnym miejscu na takim osiedlu, które budowało się latami, bo jak moi dziadkowie się pobudowali to w szczerym polu i potem się sąsiedzi dobudowywali, ale jeżeli chodzi o rozbrykanie nastolatków to szaleją u mnie
Ja kiedyś się krępowałam tak wyjść z łopatą, albo z sekatorem przed bramę, bo powiem Ci u mnie jakoś po sąsiedzku to kobiety takie nic nie robiące w ogrodzie są i ze zdziwieniem zawsze patrzą jak coś działałam, ale od paru lat mam to gdzieś - zakłądam dresiorki i walonki jak ja to mówię, czyli kalosze i idę robić czyli tnę żywopłot z grabu, a mam go sporo bo tworzy taką literę L jak mam ogrodzenie - mam go z dwóch stron
aaaaaaaaaa się rozpisałam......
Macham niedzielnie
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Mgduska 19:58, 11 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
MalGosia napisał(a)
Witaj Madziu,
przybiegłam od Ewy Andy, by podziękować za zestawienie - begonie bardzo lubię!
Ależ masz fajny ogród - idę po nim pospacerować Róże są the best!


Małgosiu! Bergenie! Begonie też fajne, ale sezonowe - w sumie jedno i drugi ma dusze uszy, ale do gruntu zdecydowanie bergenie
Zapraszam, miłego spaceru
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:02, 11 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Aurelllia napisał(a)
Fajnie mieć dzikie zwierzaki w ogrodzie prawda ?
Extra pomysł z tym napisem przed posesją !!! Też chciałabym taki postawić, ale powiem Ci u mnie kręci się sporo młodzieży, która co tylko się da dewastuje..... i obawiam się, że taki znak został by zniszczony od razu, albo co gorsza od niego by się zaczęło, a potem by np płot był sprayem z grafitti wymazanym..... masakra.... Mieszkam niby w fajnym miejscu na takim osiedlu, które budowało się latami, bo jak moi dziadkowie się pobudowali to w szczerym polu i potem się sąsiedzi dobudowywali, ale jeżeli chodzi o rozbrykanie nastolatków to szaleją u mnie
Ja kiedyś się krępowałam tak wyjść z łopatą, albo z sekatorem przed bramę, bo powiem Ci u mnie jakoś po sąsiedzku to kobiety takie nic nie robiące w ogrodzie są i ze zdziwieniem zawsze patrzą jak coś działałam, ale od paru lat mam to gdzieś - zakłądam dresiorki i walonki jak ja to mówię, czyli kalosze i idę robić czyli tnę żywopłot z grabu, a mam go sporo bo tworzy taką literę L jak mam ogrodzenie - mam go z dwóch stron
aaaaaaaaaa się rozpisałam......
Macham niedzielnie


U mnie też mało kto robi w ogrodzie - ludziska takie zamożne, że firmy za nich robią! Właściwie w okolicy widuję tylko moją siostrę i jedną sąsiadkę - ale ona to z takich, co, jak przypuszczam, węgiel z piwnicy też nosi, a pan domu nadzoruje Przypuszczam, że to też powód, dla którego jako jedyni na ulicy palą w piecu węglem, nie gazem, pomimo oczywistych zalet tego drugiego. Ale jak chłopu nie przeszkadza , to po co będzie zmieniał
____________________
Sałatka pokrzywowa
Zana 20:49, 11 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Przyszłam się wprosić na sałatkę pokrzywową. Można powiedzieć, że jednym tchem przeczytałam te 20 stron, świetnie się czyta. Tworzysz ogród, który odbieram jako taki "bezwiedny" (pozytywnie oczywiście!), naturalny, swobodny. Podoba mi się jak adaptujesz zastaną przestrzeń. Tak więc pozwolę sobie być u Ciebie w miarę możliwości czasowych częstym gościem. Tym bardziej, że też mam Stadt Rom i Novalis.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
roma2 21:20, 11 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Wyśmienita ta twoja sałatka pokrzywowa. Niewymuszona i swobodna. Niezwykle smaczna. Śmieję się teraz, bo dziś łażę po forum jak się okazuje krok w krok za Anulą Zaną i na dodatek, nie mam co oryginalnego napisać, ponieważ Anula robi to przede mną. Ale zgadzam się z Jej każdym słowem. I będę częstym gościem, momo, że nie mam ani Stadt Rom, ani Novalis, ani żadnej innej róży .
____________________
Komendówka
Mgduska 21:34, 11 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Witajcie,dziewczyny, bardzo mi miło Was gościć i jak widzę - mamy wiele wspólnego. Pod Anuli wstępem do wątku mogłabym się prawie w całości podpisać - ja też mam podwójną naturę i ogród 800-metrowy Dlatego pasują mi ogrody, które mają narysowany schemat, a wewnątrz wyznaczonych idealnie przyciętym kancikiem pól - hulaj dusza! - niech wszystko rośnie jak najbujniej A z Romą spotkałyśmy się w Szmaragdowej dolinie - przy okazji rozmowy o stosowaniu chemii - bo ja też niechemiczna

____________________
Sałatka pokrzywowa
Zana 21:42, 11 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Roma



Aż zajrzałam do wstępu mojego wątku. Podwójna natura to niełatwa sprawa, wieczne dylematy, rozważania wewnętrzne, która opcja lepsza.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Mgduska 21:45, 11 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Mi to mówisz!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies