Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Catalinasdiary 08:15, 19 maj 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Tulipanowo, pięknie, lubię takie nasycone kolory wiosną, wtedy mogą się wybić na tle zieleni. Z Baleriną też spróbuję w tym roku, jesienią sadziłam van ejk i doll's minuet i bardzo podoba mi się efekt, dokupię więcej.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Mgduska 09:25, 19 maj 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Catalinasdiary napisał(a)
Tulipanowo, pięknie, lubię takie nasycone kolory wiosną, wtedy mogą się wybić na tle zieleni. Z Baleriną też spróbuję w tym roku, jesienią sadziłam van ejk i doll's minuet i bardzo podoba mi się efekt, dokupię więcej.


Doll's minuet mam chyba jeszcze kilka sztuk przed domem, gdzie sadziłam resztki z ubiegłych lat, takie bez oznaczeń, ale one są łatwe do rozpoznania. I kwitną dobrze, co oznacza, że powtarzają. No ale ja w większości do tej pory wyciągałam cebulki. Bardzo dobrze powtórzyły Exotic Emperor, bez wyciągania, polecam
Orange van Eijk sadziłaś? To są chyba te, które wyglądają na prawie czerwone, ale jednak mają taki nieagresywny, miękki ten odcień i fajny, bardzo duży kwiat, też je lubię
Dla mnie samo wyciąganie cebulek to nie problem, bo i tak jest ciągle ruch na rabatach, wolę je wyjąć, niż zniszczyć niechcący kopiąc szpadlem. Problemem jest ich oznaczenie, jestem mistrzem mieszania wszystkiego. Takie mixy muszę potem sadzić na osobnej rabacie, bo nie wiem co mam
____________________
Sałatka pokrzywowa
Catalinasdiary 12:07, 19 maj 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Te EE też mam juz od 4 lat, super rosną i kwitną u mnie jako pierwsze. Jeszcze QON, te znowu namnożyły się i teraz kwitną już moje własne cebulki. Możliwe że orange van ejk, super kolor i ładne są w pąku, jak się otwierają też ciekawe.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Mgduska 17:06, 19 maj 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ostatnia porcja zdjęć z łikendu









____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 17:11, 19 maj 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
W tle zakątek cienisty z ciemiernikami


Kalina Burkwooda - hehe - w tym roku mszyce się zagapiły, nie ja i kalinka kwitnie bez przeszkód



Nowy nabytek - tawuła szara, która dopełnia jabłonkę i białą mozgę (tu niewidoczną, ale gdzieś tam powinna się pojawić)



łebki czosnków też fajne

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 17:16, 19 maj 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370


to miały być Flaming Flag (?)






te różowe na pierwszym planie są landrynkowo-różowe, w rzeczywistości słodkie nie do wytrzymania (zdaje się Playgirl)
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 17:19, 19 maj 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
po deszczach wisienki straciły część płatków


a na koniec pięknego dnia przyszła jeszcze piękniejsza ulewa z burzą - widok z okna





____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 18:50, 19 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Teraz zauważyłam jak masz podwiązane kukliki
Moją kalinę mszyce znalazły dopiero po kwitnieniu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 19:38, 19 maj 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Teraz zauważyłam jak masz podwiązane kukliki
Moją kalinę mszyce znalazły dopiero po kwitnieniu


Nie, to tylko jeden kuklik był podwiązany, do sprzedaży - to ten, którego kupiłam w sobotę, ze względu na kolor i pełne kwiaty (wydawało mi się, że takiego jeszcze nie mam). Już go uwolniłam
____________________
Sałatka pokrzywowa
Roocika 19:47, 19 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ładne widoki. Multum tulipanów
Podobają mi się te żwirowe ścieżki.
Ale chyba odpuszczę, nie będzie mi się chciało ich sprzątać
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies