Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

antracyt 10:28, 21 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Ja też chciałam conieco dokupić, ale wszędzie pustki. To pewnie dlatego, że te róże takie niemodne
Znasz może tą panią ? https://rosarium.com.pl/produkt/grus-an-aachen
Jak w końcu będzie to ją pewnie nabędę

ps. Chwaliłaś się już zakupami do oczka i przegapiłam? Czy pokażesz je dopiero jak przybędą?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 10:45, 21 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Szkoda, że nazwa róży Comte de Chambord bardziej się przyjęła niż nazwa Mme Boll. Pani Boll przejęła po śmierci męża szkółkę różaną i mimo przeciwności, z którymi w tamtych czasach musiały walczyć kobiety na wysokich pozycjach, to dała radę ją prowadzić.

Na temat róży napisałam tu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7409-mme-boll

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Juzia 11:11, 21 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38836
Też muszę ze dwie róże zamówić. Pasujące do Eglantyne.
I tak mi się nie chce kombinować, szukać.... o sadzeniu nie wspomnę

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 11:23, 21 maj 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Ja też chciałam conieco dokupić, ale wszędzie pustki. To pewnie dlatego, że te róże takie niemodne
Znasz może tą panią ? https://rosarium.com.pl/produkt/grus-an-aachen
Jak w końcu będzie to ją pewnie nabędę

ps. Chwaliłaś się już zakupami do oczka i przegapiłam? Czy pokażesz je dopiero jak przybędą?


Jeszcze się nie chwaliłam, ale dobrze, że pytasz, bo jak tu zapiszę, to wreszcie sama będę pamiętać, co zamawiałam I może jakiś plan się w głowie doprecyzuje
Osoka aloesowata, żabiściek, tatarak, żabieniec babka wodna, rogatek, przęstka i rozpław. Dużo może, ale zanim się rozrosną i tak będzie pusto, a nie wiadomo, któremu będzie dobrze. Na brzegi mam pełnik i pewnie dam trochę irysów syberyjskich. Jak kaczka wyprowadzi się z balkonu (siedzi od tygodnia), będę mogła wziąć trochę tojeści rozesłanej.
Na razie nie wiem kiedy to przyjdzie, nie wiem kiedy posadzę, a oczko jest ciut za nisko posadowione wg mnie. Byłabym za poprawieniem, ale powiedz to temu, co się namordował, żeby wykopać...

Gruss bardzo mi się zawsze podobała, ale nie mam jej
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:25, 21 maj 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Anda napisał(a)
Szkoda, że nazwa róży Comte de Chambord bardziej się przyjęła niż nazwa Mme Boll. Pani Boll przejęła po śmierci męża szkółkę różaną i mimo przeciwności, z którymi w tamtych czasach musiały walczyć kobiety na wysokich pozycjach, to dała radę ją prowadzić.

Na temat róży napisałam tu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7409-mme-boll



U nas one są sprzedawane jako dwie różne odmiany, wiesz? Chociaż spotkałam się z opinią, że jest to jedna róża.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:26, 21 maj 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)
Też muszę ze dwie róże zamówić. Pasujące do Eglantyne.
I tak mi się nie chce kombinować, szukać.... o sadzeniu nie wspomnę



Zamów, będziemy się wspierać. Twoja niechęć plus moja niechęć razem dadzą dużo chęci, no wiesz - minus z minusem itd.
____________________
Sałatka pokrzywowa
tulucy 11:28, 21 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Jak to dobrze, że nie mam miejsca na nowe
Ale za rok pogadamy, jak rewolucje skończę Zwykłego Gruss nie mam, mam tylko Weiss... Ale lubię
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Juzia 11:55, 21 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38836
Mgduska napisał(a)


Zamów, będziemy się wspierać. Twoja niechęć plus moja niechęć razem dadzą dużo chęci, no wiesz - minus z minusem itd.


No tylko ja nie wiem co zamówić?!?!?!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 12:18, 21 maj 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)


No tylko ja nie wiem co zamówić?!?!?!



No to zamów to co ja
____________________
Sałatka pokrzywowa
Catalinasdiary 12:40, 21 maj 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Ja kupiłam ze znanej wielkopolskiej szkółki i Comte i Mme Boll. W tym roku będę mogła porównać czy to te same róże. Będą foty i opis
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies