Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 20:25, 01 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Roocika napisał(a)


Pięknie.

Z sąsiadami zawsze lepiej mieć dystans. U nas czasami słychać tych z początku wsi jak włącza muzykę...

Edit. I chwalę pomidorki, piękne


Oj, i pewnie Szopen to to nie jest?

Pomidorki mniejsze były smaczniejsze, to tak dla porządku Chociaż w tym roku wszystkie wyjątkowo dobrze zapylone.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Helen 22:12, 01 wrz 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Mgduska napisał(a)



Czy możesz napisać co tu masz w donicach?
____________________
Helen - Hortensjowo
gogo 22:16, 01 wrz 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Mgduska napisał(a)


Dzięki, Grażynko
Daleko, wiem, ale jak będziesz w tych okolicach, może przyda Ci się wiedza, gdzie ogrodnik ucieszy oczy


Ale piękne masz dalie, u mnie się nie udają, co dziwne, bo jak zaczynałam przygodę z ogrodem, to wysiewałam do gruntu /takie zwykłe/ i kwitły jak szalone.
Może się przeproszę i zacznę siać.
Pozostałe kwiaty też zachwycają, a pomidory smakowite

Zawsze ubolewam, że człowiek nie może doczepiać sobie skrzydeł, mogłabym wtedy być wszędzie
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Mgduska 09:55, 02 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
gogo napisał(a)


Ale piękne masz dalie, u mnie się nie udają, co dziwne, bo jak zaczynałam przygodę z ogrodem, to wysiewałam do gruntu /takie zwykłe/ i kwitły jak szalone.
Może się przeproszę i zacznę siać.
Pozostałe kwiaty też zachwycają, a pomidory smakowite

Zawsze ubolewam, że człowiek nie może doczepiać sobie skrzydeł, mogłabym wtedy być wszędzie


Ja za to walczę ze ślimakami, więc nie mogę posadzić dalii ot tak sobie, tylko muszę zawsze przemyśleć miejscówkę i dobrze je zabezpieczyć.

A jakby było tak łatwo się przemieszczać, nie byłoby takiej frajdy z odkrywania nowych miejsc, nie sądzisz?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:57, 02 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Helen napisał(a)

Czy możesz napisać co tu masz w donicach?


Białe drobne kwiatki to przymiotno Karwińskiego, z przodu maleńka sadzonka szałwii lekarskiej, w dużej donicy hortensja Polestar.
W głębi po lewej róża Koko Loko, chwilowo same liście.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gardenarium 10:00, 02 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ŚLimaki upodobały sobie dalie w donicach, u mnie tak było, jak te obgryzione posadziłam do gruntu - dobrze odbijają i nie są pogryzione. Nie wiem w czym tkwi sendo tej sprawy, ale tak było
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:01, 02 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mgduska napisał(a)
To ja mam tak z Przypkami, ciągnie, ciągnie, ale daleko


No, to z Pęchcina miałaś rzut beretem Kochana, no przyjeżdżaj a nie pożałujesz
Dopytam przymiotno zimuje czy wysiewa się?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mgduska 10:20, 02 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Gardenarium napisał(a)
ŚLimaki upodobały sobie dalie w donicach, u mnie tak było, jak te obgryzione posadziłam do gruntu - dobrze odbijają i nie są pogryzione. Nie wiem w czym tkwi sendo tej sprawy, ale tak było


Danusiu, donice na dalie to u mnie albo wielka skrzynia, albo wielka donica po jakimś drzewie (sąsiedzi wyrzucili na wystawce) - obie obwiązane miedzianym drutem. Mam jeszcze jedną na tarasie, gdzie siłą rzeczy dociera mniej ślimaków. Utrudniam im dostęp jak mogę.
Mam też dalie w gruncie, ale wszystkie w miedzianych obręczach, sadzone jako spore krzaczki, te dają radę, chociaż zdarza się, że są podgryzane U Ciebie jest większa przestrzeń, więc masz znacznie więcej słońca, co daje daliom siłę u mnie słońce jest trochę za krótko.

Gardenarium napisał(a)


No, to z Pęchcina miałaś rzut beretem Kochana, no przyjeżdżaj a nie pożałujesz
Dopytam przymiotno zimuje czy wysiewa się?


Dni zabrakło, bardzo żałuję. Następnym razem spróbuję, ale będę raczej startować z Warszawy, będzie więcej czasu na zwiedzanie.

Przymiotna mam dwa egzemplarze, oba mają trzy sezony - ten w donicy chowam na zimę, ale drugi w gruncie daje radę - i coś małego pojawiło się obok, ale nie mam pewności czy to siewki, czy ukorzenione gałązki, dałam mojej siostrze No ale nawet, jeśli to były siewki, to na taki efekt, jak np w Coton Manor, muszę poczekać z 10 lat, nie mają takiej siły rozprzestrzeniania. Przypuszczam, że wolałyby może bardziej zasadową ziemię?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gardenarium 10:25, 02 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lubią sucho, to fakt, w Anglii na murkach, rumowiskach, susza potrzebna i zapewne zasadowa ziemia. Planowałam sadzić, ale u mnie za mokro, chyba że w donicach. Niezmiennie kojarzą mi się z Anglią, a tego mi potrzeba mocno Pozdrawiam i liczę na odwiedziny..Też byłam w Pęchcinie w zeszłym tygodniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mgduska 22:00, 02 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Gardenarium napisał(a)
Lubią sucho, to fakt, w Anglii na murkach, rumowiskach, susza potrzebna i zapewne zasadowa ziemia. Planowałam sadzić, ale u mnie za mokro, chyba że w donicach. Niezmiennie kojarzą mi się z Anglią, a tego mi potrzeba mocno Pozdrawiam i liczę na odwiedziny..Też byłam w Pęchcinie w zeszłym tygodniu.


Dziękuję Danusiu, no naprawdę, tyle razy mnie zapraszałaś osobiście, że już wstyd nie przyjechać...
Główna rabata bylinowa w Pęchcinie, ta z ławką na końcu osi, strasznie zarosła, zauważyłaś? Krzaczory wzięły górę nad bylinami i nad różami, aż mi szkoda było. Reszta piękna niezmiennie
To moje pamiątki Zawsze wybieram najwyższe Ten puchaty egzemplarz to aster wrzosolistny, teraz nie pamiętam odmiany, ledwo się zmieścił, ale bardzo się z niego cieszę.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies