Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

lilarose 23:30, 20 wrz 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Piękne widoczki na fotach zapodałaś!
ale to jak zwykle
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
daredevil 07:25, 21 wrz 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Zachwycam się! Pięknie masz! Boskie kompozycje Prawie nie czuć jesieni jeszzce u Ciebie. Zakupy super, szkoda że mam tak daleko do Skierniewic teraz... pozdrawiam serdecznie!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Roocika 08:12, 21 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Koloru jest całkiem sporo.
Dalie są na prawdę ładne, oglądam z zachwytem, bo to taka koronkowa robota te kwiaty.
Pewnie kiedyś się skuszę jak już najmłodsi nie będą mi głowy zawracać
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 10:57, 21 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Podoba mi się, są kolory, ale też zieleń soczysta i śladu deszczu. Widzę, że nowy maluszek już się wpasowuje w miejscówkę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 19:52, 21 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)


ja też je kupiłam No i szachownicę perską! I jeszcze penstemona Onyx and Pearls
Więc troszkę czarniawo będę miała


A mi się bardzo podobają też czerwone korony cesarskie, ale nie miałam pomysłu, gdzie je wsadzić, więc nie kupiłam, a fajne są
Penstemon raczej minie się kwitnieniem z szachownicą? Fajny taki ciemny penstemon, ja też kupiłam mojego ze względu na kolor liści
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:56, 21 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Karczochy przewijają się na forum, moje wyglądają tak:



Wszystko przez mszyce i mrówki, które obsypały całe rośliny ziemią - zrobiły z nich mrowiska. Więc te moje biedaczyska ratowane były prawie od zera, bo musiałam je przesadzić, co zniosły źle. Ale żyją, na zimę zadołuję je w szklarni i zobaczymy.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magleska 20:19, 21 wrz 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Mgduska napisał(a)




Zakochałam się w tym połączeniu kolorów

same cudowności pokazujesz
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Mgduska 20:21, 21 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magleska napisał(a)


Zakochałam się w tym połączeniu kolorów

same cudowności pokazujesz


Dzięki, Madziu Połączenie przypadkowe, jesienią pomieszałam wszystkie dalie i zupełnie nie wiedziałam co sadzę
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 20:35, 21 wrz 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)


A mi się bardzo podobają też czerwone korony cesarskie, ale nie miałam pomysłu, gdzie je wsadzić, więc nie kupiłam, a fajne są
Penstemon raczej minie się kwitnieniem z szachownicą? Fajny taki ciemny penstemon, ja też kupiłam mojego ze względu na kolor liści

Tak będzie kwitł znacznie później ale ciemna kępa liści powinna już być widoczna. Ja mam jeszcze Dark Towers i Husker Red. Wszystkie mają ciemne liście.
Cesarskiej korony na razie u siebie nie widzę. Ale to może być tylko na razie
Bo z takimi fioletowymi tulipanami mogłaby wyglądać super.
Można pomyśleć w przyszłym roku.

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 20:39, 21 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)

Tak będzie kwitł znacznie później ale ciemna kępa liści powinna już być widoczna. Ja mam jeszcze Dark Towers i Husker Red. Wszystkie mają ciemne liście.
Cesarskiej korony na razie u siebie nie widzę. Ale to może być tylko na razie
Bo z takimi fioletowymi tulipanami mogłaby wyglądać super.
Można pomyśleć w przyszłym roku.



Ja też lubię takie zestawienia, ale ma pomarańczowe korony, więc myślę, że efekt byłby słabszy, gdyby się pojawiły takie i takie. Bo nie wiem, gdzie je mam W przyszłym roku będę je wykopywać, bo już nie wszystkie kwitną, wtedy jakoś sensowniej je rozmieszczę.
Ogrodnik to dziwny człowiek. Jednego dnia płacze po lecie, drugiego cieszy się na następny sezon, krejzi
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies