Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 10:12, 18 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
KasiaBawaria napisał(a)

Bardzo naturalnie ta rabata wyglada, pieknie wszystko ze soba wspolgra.


Ta górka była moją pierwszą rabatą, miałam tam kwitnącą łączkę, jak dom dopiero powstawał To jest strasznie trudne miejsce, tam praktycznie nie ma ziemi, woda spływa i myślę, jakby to ulepszyć w przyszłości. Póki co parę roślin nieźle sobie radzi, głównie oregano kolonizuje każdy wolny skrawek.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 10:16, 18 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Dalie,jakie dalie? Ja już po wykopkach Zazdroszczę przyjemnej aury i braku przymrozków. Podobno od środy ma wrócić +20

Jakimś fuksem przymrozki ominęły mój ogród, co ciekawe, ogrodu mojej siostry - za zakrętem ulicy - już nie, ona już nie ma dalii.
Uff, nie mam czasu na wykopki - jeszcze tyle do roboty!, zostały do uprzątnięcia rabaty przed domem i za, na razie ogarnęłam te główne, największe i szklarnię, miło będzie, jeśli pogoda będzie łaskawa
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 10:21, 18 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Agania napisał(a)
A co nowego kombinujesz?


Chwytam w ramy chaotyczną przestrzeń górnej części ogrodu
Od roku chodzą za mną pachnące jadalne róże, na które nie mam miejsca na dole. Dużo ich nie będzie, ale chcę dosadzić do nich różne inne pachnidła, żeby przyjemnie było tam posiedzieć. Już po wyznaczeniu rabatek widać, że to miejsce zyskuje, z bezkształtnej masy staje się przyjemnym wnętrzem Nie będzie bardzo formalne, bo górna część ogrodu z założenia jest bardziej naturalna, ale właśnie takie ujęte w ramy
____________________
Sałatka pokrzywowa
Roocika 12:30, 18 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mgduska napisał(a)
Powiem Wam, że porobiłam sobie trochę w ziemi i od razu mi lepiej. Podoba mi się mój ogród znowu


A tu się dzieje nowe


I tu też


Szykuje się miejsce na jadalne róże i inne pachnidła, nareszcie


Też tak mam, zadowolenie wraca jak sobie popracuję

A co tu się tworzy?

Edit. Już doczytałam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 17:21, 18 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
Mgduska napisał(a)
Tu jakiś zabłąkany w czasie floks zakwitł


Mieczyki z reguły sadziłam za późno, ale te siedzą w ziemi od paru lat, a też opóźnione






I nie przemarzają w zimie te mieczyki??? Bo ja co jesień wykopuję i wiosną sadzę znowu.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 22:42, 18 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)

I nie przemarzają w zimie te mieczyki??? Bo ja co jesień wykopuję i wiosną sadzę znowu.


Wręcz przeciwnie, przyrastają Wiosną wychodzi już mieczykowa trawa, cały szpaler wokół większych cebulek, które jak widać, kwitną. Ja je nawet chciałam kiedyś wyjąć, ale zapomniałam, czy nie zdążyłam, i tak już zostały. Znajoma, której kiedyś dałam na imieniny paczuszkę mieczyków, też nie wykopuje i ma co roku. Kwitnie może mniej, niż na początku, ale są. Łatwiej dosadzić, niż przechować, z mieczykami to już mi się nie chce bawić, a niech tam sobie robią co chcą
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 17:35, 19 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Jak moich nie wykopię to też spokojnie zimują w gruncie. Nawet zeszła zima nie była im straszna. Wykopywałam tylko najcenniejsze okazy, w tym roku chyba wszystkie zostawię w ziemi.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 20:29, 25 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Łikend był łaskawy Nikogo do przeszkadzania, z reguły słonecznie, chłodno, ale bez deszczu - żyć nie umierać, więc urobiłam się jak dzik. Przesadziłam trzy róże, dwie kępy floksów i piwonię, posadziłam derenia i dobrze ponad sto różnych cebul. O grabieniu tony igieł, ścinaniu taczek badyli nie wspominam, bo to drobiazg. No i jeszcze obiad i ciasto, bardzo byłam z siebie zadowolona Najbardziej z tych cebul, bo zanosiło się, że nigdy ich nie wsadzę, ale w nocy pojawił się mróz i niewiele już miałam do gadania, trzeba było, to wsadziłam. Uff, ale jeszcze dokupię


Poranek - czy widać tęczę? Nawet krótkie gradobicie było, ale tak krótkie, że prawie o nim zapomniałam. Reszta dnia piękna


Pożegnanie z daliami - w sobotę jeszcze piękne, w niedzielę już z brązowymi liśćmi. Za tydzień będę wykopywać.





____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:32, 25 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370








I jak tu takiemu powiedzieć, że ten kwiat jest już do niczego?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:36, 25 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
W szklarni dalej wesoło Przeniosłam tam też dwie kępy czekoladowego onętka na zimowanie - bez większych nadziei, ale dam mu szansę.
Goździki Chabaud - jednoroczne, ale tu trzeci, albo czwarty sezon.


Mam też od wiosny buraczki liściowe, śliczne były, więc przetrwały - da się z nich jeszcze cos zrobić?



Jabłuszek masa, jak co roku, ale wyjątkowo malutkie. To pewnie przez to suche lato, bo u nas było jednak sucho.




____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies