Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Pszczelarnia 09:00, 26 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mgduska napisał(a)
(...)

A tu się dzieje nowe


I tu też


Szykuje się miejsce na jadalne róże i inne pachnidła, nareszcie



I za to lubię jesień, za nowe natchnienia i ich natychmiastową realizację. Za grabienie liści w listopadzie i rozwożenie obornika. Dobrze, że grudzień jest "świąteczny"; wtedy ogrodu nie muszę oglądać.

Ciekawy temat do przemyśleń: kwiatowe ogrody późną jesienią i zimą.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mgduska 09:17, 26 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pszczelarnia napisał(a)



I za to lubię jesień, za nowe natchnienia i ich natychmiastową realizację. Za grabienie liści w listopadzie i rozwożenie obornika. Dobrze, że grudzień jest "świąteczny"; wtedy ogrodu nie muszę oglądać.

Ciekawy temat do przemyśleń: kwiatowe ogrody późną jesienią i zimą.



Jesienne prace lubię. Lubie grabienie, czyszczenie rabat, ma się poczucie mocy, bo efekt widać od razu. Lubię układać ogród do snu. Ale wtedy najbardziej podnosi mnie na duchu nadzieja przyszłych kwitnień, zwłaszcza, jeśli uda się dosadzić coś nowego.
Myślę, że przydałoby się u mnie więcej zimozielonych, strukturalnych roślin. Bo ja lubię patrzeć na zielone. Szkoda, że tak kiepsko się porobiło z bukszpanami, zawsze fajnie mi się ukorzeniają gałązki po wiosennym cięciu, po Wielkanocy. A tu strach sadzić.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 10:05, 26 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Ale się ładnie wpasował dereniek (za chwilę Pan Dereń z niego będzie) i jak przebarwiony Mój jeszcze wczoraj wyglądał całkiem nie jesiennie.
Napracowałaś się na zdrowie


Kupiłam dereńka, bo podobały mi się jego liście latem. Te kolory to niespodzianka. Ciekawa jestem, czy zamierza kwitnąć, bo do towarzystwa ma żółto kwitnące żarnowce - gdyby zechciał
____________________
Sałatka pokrzywowa
Agania 10:49, 26 paź 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dereniek powinien mieć już pąki, trzymam kciuki za zimowanie, kolorek ma super

Super wycinasz te rabaty

Jadę dzisiaj po hortkę ogrodową do mamy, eM bardzo się niebuntował,
będą dwie z jednej, brat mi już wykopał, musiy zapakować dwa giganty do auta i posadzić,będzie w końcu hortensjowa
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mgduska 10:53, 26 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Agania napisał(a)
Dereniek powinien mieć już pąki, trzymam kciuki za zimowanie, kolorek ma super

Super wycinasz te rabaty

Jadę dzisiaj po hortkę ogrodową do mamy, eM bardzo się niebuntował,
będą dwie z jednej, brat mi już wykopał, musiy zapakować dwa giganty do auta i posadzić,będzie w końcu hortensjowa


Oooo! To musi być coś pięknego, taka wielka hortensja Zazdraszczam troszkę, bo ja będę musiała poczekać - parę lat pewnie

U dereńka nie widziałam pączków, może jeszcze jest za młodziutki, ale też nie wiedziałam, że może je mieć, sprawdzę przy najbliższej okazji. Dzięki za cynk
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:29, 27 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
O matko, ale się namęczyłam! Wybrałam róże na te nowe rabatki, sadzenie to mały pikuś przy męce z wybieraniem odmian plus niezbędnych drobiazgów w nogi. Trzeba było już brać komplet, mają przyjść też cebulki na te rabaty, więc chciałabym mieć już wszystko - posadzić i czekać
Będzie Rose de Resht i Mme Isaac Pereire, do tego Mme Boll, którą zabiorę z innego miejsca i jeśli wcisnę - Moonstead Wood, albo i nie. MW musi już trafić do gruntu, bo zaczęła się uwsteczniać, więc gdzieś musi znaleźć miejsce. Zobaczymy latem, co się pogryzie, co dopasuje, nieważne, w sumie ma pachnieć, przyciągać ludzi i zapylacze, ma to być miejsce uczty zapachowo - kolorystycznej i ławeczki postawionej na stałe.
Mam takie piękne zdjęcie, gdzie mój Tata siedzi na fotelu i patrzy w stronę Stadt Rome - roży, która Mu się bardzo podobała - w tym miejscu stanie ławka, a miejsce to będzie sto razy bardziej kolorowe i pachnące

Ostatni taki bukiet w tym roku





____________________
Sałatka pokrzywowa
Martka 20:38, 27 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wonnie będzie Ławeczka - super plan! Patron będzie chętnie przesiadywał ...
Mgduska 20:43, 27 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)
Wonnie będzie Ławeczka - super plan! Patron będzie chętnie przesiadywał ...


Przepraszam Cię Martko, w międzyczasie edytowałam post.
Dziś jest rocznica śmierci, wspominam
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 08:04, 28 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Mme Isaac Pereire to piękny wybór. Dostanie pergolę?

Ławeczka Taty - wspominkowe miejsca i rośliny w ogrodzie to bardzo ważna jego część.
Ciepłe myśli zostawiam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 08:19, 28 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mgduska napisał(a)


Przepraszam Cię Martko, w międzyczasie edytowałam post.
Dziś jest rocznica śmierci, wspominam


Tak właśnie odczytałam Twoją pierwszą wersję postu. Ławeczka - może potrzebna nie tylko nam…
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies