Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 08:49, 28 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)


Tak właśnie odczytałam Twoją pierwszą wersję postu. Ławeczka - może potrzebna nie tylko nam…


____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:59, 28 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Mme Isaac Pereire to piękny wybór. Dostanie pergolę?

Ławeczka Taty - wspominkowe miejsca i rośliny w ogrodzie to bardzo ważna jego część.
Ciepłe myśli zostawiam


Dziękuję za ciepłe myśli
Dzisiaj z kolei jest dzień wspominania mojego Dziadka i co ważne - i mój Tata i Dziadek uprawiali ogrody. Dziadek był od warzyw, Babcia od kwiatów, miłość do róż mam po Babci, a zapach własnej marchewki czy pomidora znam dzięki Dziadkowi. Pradziadkowie też mieli ogród, więc mój Tata miał podobne wspomnienia z dzieciństwa - tylko tam był jeszcze sad, na który mi brak miejsca, ale spróbuję wycisnąć co się da.
Siłą rzeczy jestem dziedzicznie obciążona miłością do ogrodów

Ale tym pytaniem o pergolę, Zuza, to mnie zbiłaś z tropu Ja mam nadzieję, że wigorność Mme Isaac zużyje raczej na pokonanie naturalnie ciężkich warunków glebowych, niż bujanie w obłokach
Gdyby jednak, mimo warunków, zechciała rosnąć wielka - to wtedy się będę martwić Albo będzie się opierać o żarnowce, albo ją skrócę, albo zobaczymy
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 09:36, 28 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Też mam podobne tradycje ogrodnicze w rodzinie i bardzo miło je wspominam Dziedziczne obciążenie miłością do ogrodów to dobra rzecz
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 19:54, 28 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, ale ciekawe historie tu się odsłaniają. Oj tak. "Hormony ogrodowe" pracują inaczej, kiedy ogrodnictwo wywodzi się z historii i jest przekazywane przez Bliskich Ja nie planowałam kompletnie iść w te klimaty (wręcz unikałam ogrodu od dzieciństwa), wobec tego klimaty przejęły inicjatywę i dopadły mnie Teraz odczuwam ogród jako rodzaj tego "zobowiązania", z którego chciałabym się wywiązać jak najlepiej, a pamięć o tych, których nie ma, w ogrodzie odczuwam w sposób szczególny. Ławeczka... jest potrzebna!


Mgduska 20:36, 28 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka, ale wiesz, że to Ty możesz stać się zaczątkiem chlubnego dziedzictwa i zarazić fiołem ogrodniczym młodsze pokolenia To się nie musi objawić od razu, ale moja rodzinka już potrafi nazwać niektóre rośliny, a dzieciaki zgodnie podzielają marzenie o własnym sadzie Teraz nasiąkają, a na starość trącą

____________________
Sałatka pokrzywowa
Juzia 09:26, 02 lis 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Mgduska napisał(a)




Ojoj...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 10:34, 02 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)


Ojoj...



No i głupio się przyznać, ale ja dalej mam jeszcze dalie w ogrodzie. Tylko dwie wykopałam, parę następnych czeka na wykopki, ale reszta żywa i nawet jakieś pączki wciąż się rozwijają... Cuda
____________________
Sałatka pokrzywowa
Martka 10:40, 02 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Nie miej większych wyrzutów sumienia Matko, ja dziś oglądałam strony daliowe i uległam już prawie pokusom ich przed-zamówienia. Acz zimowanie musiałoby oznaczać wywożenie karp do piwnicy brata to już normalne nie jest?... lub: budowanie piwniczki?



Juzia 10:43, 02 lis 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
...do piwnicy brata.... hahahaha
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
antracyt 11:24, 02 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Mgduska napisał(a)



No i głupio się przyznać, ale ja dalej mam jeszcze dalie w ogrodzie. Tylko dwie wykopałam, parę następnych czeka na wykopki, ale reszta żywa i nawet jakieś pączki wciąż się rozwijają... Cuda

No cuda, cuda
Moje dzisiaj poszły na strych. Niestety przy układaniu wypadły mi 2 karteczki z opisami i będę miała niespodziankę na rabacie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies