Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 13:43, 02 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)
Nie miej większych wyrzutów sumienia Matko, ja dziś oglądałam strony daliowe i uległam już prawie pokusom ich przed-zamówienia. Acz zimowanie musiałoby oznaczać wywożenie karp do piwnicy brata to już normalne nie jest?... lub: budowanie piwniczki?





Nie tyle wyrzuty, co głębokie zdumienie, że one JESZCZE SĄ. Pomimo przymrozków. Te najlepiej zachowane mieszkają pod osłoną sosny - widocznie ona daje taki mikroklimat

Nie wiem jak często odwiedzasz brata, weź tylko pod uwagę, że na początku będziesz musiała od czasu do czasu zajrzeć do dalii, bo mogą albo wyschnąć, albo zgnić. Ale jak już wyczujesz warunki, jakie daje ta piwnica i starannie przygotujesz dalie (tzn w miarę możliwości nie na kupie, tylko z przewiewem, ale i zabezpieczeniem przed wyschnięciem), wtedy już możesz spać spokojnie. A od kwietnia pędzimy
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:56, 02 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Rozczochrana nn





Smokey




____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:58, 02 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Róże i astry








____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:59, 02 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Koko Loko w gruncie - na sam koniec sezonu postanowiła zakwitnąć



w tle siewki ośmiału





Pearl Drift, ostatnie bukieciki

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:01, 02 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Żółto jest








Mój dziki las


____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:16, 02 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Róże mają bardzo owocowy rok - dla porównania: Constance Spry


Alden Biesen i Ballerina



Żeby nie zapomnieć - czeremcha dość długo trzyma liście i przebarwia sią na żółto



Brzoza jeszcze dłużej


____________________
Sałatka pokrzywowa
Helen 21:23, 02 lis 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Bardzo żałuję, że żadna z moich róż nie tworzy takich pięknych owoców .
____________________
Helen - Hortensjowo
nicol21 22:18, 02 lis 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Cześć.
Przez kilka ostatnich dni ogląałam początki wątku. A dziś znalazłam chwilę dłużej żeby pochłonąć resztę ogrodu.
Pięknie i klimatycznie, trochę sielsko-anielsko jest! Super domek, szklarenka i ta ścieżka z kamyków wijąca się wśród roślin niczym rzeka. I te rośliny wrastające w ścieżkę.. pięknie!
Dalie bardzo piękne masz. Ja je odkryłam w tym roku i przepadłam.
Nie wiem czy jedna z Twoich NN to nie pineland princess? Mam i wygląda dość podobnie. Latem bardziej różowa/mocny róż z bielą, a teraz taki delikatniutki jest. Obficie kwitnie.
No ale to może być i inna - przecież dalii jest tak wiele.

Piękna gra światło-cienia! Super fotki! Lubię zbliżenia, ale uwielbiam szerszy kadr za możliwość podziwiania kompozycji, całości....
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Mgduska 08:48, 03 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
nicol21 napisał(a)
Cześć.
Przez kilka ostatnich dni ogląałam początki wątku. A dziś znalazłam chwilę dłużej żeby pochłonąć resztę ogrodu.
Pięknie i klimatycznie, trochę sielsko-anielsko jest! Super domek, szklarenka i ta ścieżka z kamyków wijąca się wśród roślin niczym rzeka. I te rośliny wrastające w ścieżkę.. pięknie!
Dalie bardzo piękne masz. Ja je odkryłam w tym roku i przepadłam.
Nie wiem czy jedna z Twoich NN to nie pineland princess? Mam i wygląda dość podobnie. Latem bardziej różowa/mocny róż z bielą, a teraz taki delikatniutki jest. Obficie kwitnie.
No ale to może być i inna - przecież dalii jest tak wiele.

Piękna gra światło-cienia! Super fotki! Lubię zbliżenia, ale uwielbiam szerszy kadr za możliwość podziwiania kompozycji, całości....


A wiesz, że ja u Ciebie też byłam parę razy? Ale muszę częściej zaglądać, bo widzę, że była dyskusja daliowa - beze mnie! A dalie masz piękne
To że u mnie w ogóle dalie kwitną to jest fuks, bo ogólnie mamy lata mało ciepłe - upały w tym roku były w czerwcu, sierpień był zimny i deszczowy, to zupełnie nie są warunki dla dalii.

Ta moja nn to rzeczywiście może być Pineland princess - ma ją od przyjaciółki mojej Mamy, to bardzo dobra, niezawodna odmiana, kwitnie rzeczywiście obficie. W tym roku jest mniej pełna, niż zwykle, ale to akurat bardzo pasowało trzmielom.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:52, 03 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Helen napisał(a)
Bardzo żałuję, że żadna z moich róż nie tworzy takich pięknych owoców .


Zaleta pustaczków Chociaż Constance jest raczej półpełna. Ona w tym roku dała popis, może dzięki przygiętym pędom - miała bardzo dużo kwiatów i po raz pierwszy aż tyle owoców - z reguły było ich tylko parę na całym krzewie.
Przed płotem mam też Caninę i ona również jest obsypana owocami, i to jest bardzo piękny widok
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies