Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 21:24, 09 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No nie wiem, nie wiem...hhm, może i stęchlizna, ale jaka intrygująca! Miałabyś taką rabatę sepiową. Tylko podbić czymś. Jeszcze nie wiem czym, może czymś świeżym, czystym? Ale nie bielą, tylko kremowym? To może być fajne, próbuj. Ale to już na żywo trzeba coś do towarzystwa dodać
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:28, 09 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
A, właśnie wróciłam ze spaceru, do odległej biedry, gdzie zalegały takie biedactwa, jak hiacynty i tulipany, żal było nie wziąć. Zmarnowałyby się prawdopodobnie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 21:33, 09 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
A, właśnie wróciłam ze spaceru, do odległej biedry, gdzie zalegały takie biedactwa, jak hiacynty i tulipany, żal było nie wziąć. Zmarnowałyby się prawdopodobnie.


ups... ja tez wczoraj w Biedrze kupiłam resztki tulipsów i hiacyntów- mówię, Ci Magda, zbyt wieloma wspólnymi ścieżkami biegną nasze myśli. Któraś z nas powinna zacząć się bać... ta dam...
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 21:38, 09 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)


ups... ja tez wczoraj w Biedrze kupiłam resztki tulipsów i hiacyntów- mówię, Ci Magda, zbyt wieloma wspólnymi ścieżkami biegną nasze myśli. Któraś z nas powinna zacząć się bać... ta dam...


Nic się nie bój To z forum dowiedziałam się, że tu i ówdzie są jeszcze takie zaległości. Tylko się dziwiłam, że u mnie nic. No więc zrobiłam sobie wycieczkę do dalszego zakątka, przyjemne z pożytecznym

No chyba, że u Ciebie też w wiadrze przy drzwiach moczą się sadzonki róż?
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 21:46, 09 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
No nie wiem, nie wiem...hhm, może i stęchlizna, ale jaka intrygująca! Miałabyś taką rabatę sepiową. Tylko podbić czymś. Jeszcze nie wiem czym, może czymś świeżym, czystym? Ale nie bielą, tylko kremowym? To może być fajne, próbuj. Ale to już na żywo trzeba coś do towarzystwa dodać

ale co? teraz mnie z tym zostawisz?
Jakim kremowym? teraz, to już musisz rozwinąć myśl
Póki co, obok tej Acropolis rośnie ostrogowiec w różowym kolorze, nad tym wiciokrzew (tez bordowo różowe kwiaty)
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 22:13, 09 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Artemis?
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 22:18, 09 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)


Nic się nie bój To z forum dowiedziałam się, że tu i ówdzie są jeszcze takie zaległości. Tylko się dziwiłam, że u mnie nic. No więc zrobiłam sobie wycieczkę do dalszego zakątka, przyjemne z pożytecznym

No chyba, że u Ciebie też w wiadrze przy drzwiach moczą się sadzonki róż?


no jakoś nie doczytałam na forum, ale nie szkodzi bo cebulki nieomal zleciały mi na głowę- w mojej dzielnicy nie ma zbytu na takowe. Środek miasta, to ani amatorów ale też pewnie marny wybór.
Róże się w tym roku wyjątkowo nie moczą- chyba pierwszy taki rok.
Kupowanie w covidzie jesienią, to po zeszłorocznych doświadczeniach, zbyt duże ryzyko. Okropnie się pragmatyczna zrobiłam
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:18, 09 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Artemis?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
nicol21 22:20, 09 lis 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10339
Mgduska napisał(a)


A wiesz, że ja u Ciebie też byłam parę razy? Ale muszę częściej zaglądać, bo widzę, że była dyskusja daliowa - beze mnie! A dalie masz piękne
To że u mnie w ogóle dalie kwitną to jest fuks, bo ogólnie mamy lata mało ciepłe - upały w tym roku były w czerwcu, sierpień był zimny i deszczowy, to zupełnie nie są warunki dla dalii.

Ta moja nn to rzeczywiście może być Pineland princess - ma ją od przyjaciółki mojej Mamy, to bardzo dobra, niezawodna odmiana, kwitnie rzeczywiście obficie. W tym roku jest mniej pełna, niż zwykle, ale to akurat bardzo pasowało trzmielom.


O widzisz... fajnie, że byłaś.
A gdzie rezydujesz bo z opisu to różnie może być
Dalie... ehhh dziś zerwałam kolejny, już dość blady i zniekształcony, ale jednak bukiet

Łanie i kolorowo masz! A zdjęcia jakby starsze niż z ub tygodnia.
Fajny ten bukiet na żółto. Ładna jest ta rudbekia green eyes czy jakos tak....
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Mgduska 22:35, 09 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
nicol21 napisał(a)


O widzisz... fajnie, że byłaś.
A gdzie rezydujesz bo z opisu to różnie może być
Dalie... ehhh dziś zerwałam kolejny, już dość blady i zniekształcony, ale jednak bukiet

Łanie i kolorowo masz! A zdjęcia jakby starsze niż z ub tygodnia.
Fajny ten bukiet na żółto. Ładna jest ta rudbekia green eyes czy jakos tak....


Trójmiasto
Zdjęcia to wiesz, raczej zbliżenia, w szerszych kadrach robi się bardziej łyso z dnia na dzień.
Rudbekii chyba nie doceniam, denerwuje mnie, że się wysiewa nie tam, gdzie powinna, a przecież ona daje tyle słońca, zwłaszcza teraz. I chętnie rośnie na mojej naprawdę trudnej ziemi. Chyba ją sobie jeszcze porozsiewam
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies