Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 11:46, 10 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
kami napisał(a)

Przecenili cebule ???


Tylko niektóre, tzn. fioletowe hiacynty były po 3 zł za 5 sztuk, ale żółte po 5 zł. Nie wiem dlaczego. A, znalazłam też paczuszkę tulipanów za 3 zł, chyba 7 szt. Trzeba sprawdzać, nigdzie nie było informacji.
Udanych łowów
____________________
Sałatka pokrzywowa
kami 12:04, 10 lis 2021

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
W moich nie poprzeceniane. Nic a nic. Nie zalegają cebule na półkach jak w tamtym roku. A tam gdzie są to raczej wyrzucą jak ciemierniki zimą niż przecenią. A szkoda bo jak idę to i zakupy zrobię.
Cebule tulipanów kupowałam w O.. po 3zł za 4/5/7sztuk. W sumie to bez szału w tym roku są przeceny.
sylwia_slomc... 19:29, 10 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Ej bo jak tak piszecie o cebulowych to mnie jeszcze ochota nachodzi , a nie mam kiedy sadzić teraz. Jeszcze i tak czekają u mnie na sadzenie te cebule co w tamie mają rosnąć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
nicol21 20:36, 10 lis 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Mgduska napisał(a)


Trójmiasto
Zdjęcia to wiesz, raczej zbliżenia, w szerszych kadrach robi się bardziej łyso z dnia na dzień.
Rudbekii chyba nie doceniam, denerwuje mnie, że się wysiewa nie tam, gdzie powinna, a przecież ona daje tyle słońca, zwłaszcza teraz. I chętnie rośnie na mojej naprawdę trudnej ziemi. Chyba ją sobie jeszcze porozsiewam


No ja do tej rudbekii też frontem. Ale to kwestia koloru żółtego, choć ta green eyes ma coś w sobie. Zamówiłam nasion, w tym jakaś rudbekia bardizej pomaranczowa i jakaś postrzępiona. Ciekawe czy wyjdzie. Nazamawiałam nasion jak głupia....
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Ania111 21:34, 10 lis 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Mgduska napisał(a)









Czy to róża na 1 pierwszej focie ?
Śliczne masz kwiatki
Szkoda ,że już lato się skończyło
____________________
Ania Spelnione marzenie
kami 06:11, 11 lis 2021

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ej bo jak tak piszecie o cebulowych to mnie jeszcze ochota nachodzi , a nie mam kiedy sadzić teraz. Jeszcze i tak czekają u mnie na sadzenie te cebule co w tamie mają rosnąć

Z tej choroby już się nie wychodzi
Magara 01:29, 13 lis 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Ufff, nadrobiłam cały sezon 2021 u Ciebie Oryginalna w ocenie nie będę - jest pięknie Nie wiem czy to zasługa kompostu czy Twoich zielonych palców ale rośnie wszystko super wolałabym to pierwsze bo wtedy miałabym szanse na jako taki sukces - kompost przywożę, a palce są jakie są
Magda, ta róża pomponella - nie daje mi spokoju po wyciecze u Ciebie Czy możesz napisać coś więcej o niej? jak długo u Ciebie rośnie? jaka duża? pachnie? powtarza? no i w ogóle wszystko
I jeszcze jedno - jakoś z Tobą kojarzą mi się fioletowe maczki, dobrą mam pamięć?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 10:40, 15 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ej bo jak tak piszecie o cebulowych to mnie jeszcze ochota nachodzi , a nie mam kiedy sadzić teraz. Jeszcze i tak czekają u mnie na sadzenie te cebule co w tamie mają rosnąć


Sylwia, nie ma co się podpalać i robić sobie dodatkowej roboty. Przeceny żadne, albo prawie żadne, więc też żadna okazja. Jasne, że jak mają wywalić, to mam poczucie, że uratowałam Ale ja osobiście mam już dość sadzenia, posadziłam wszystko, teraz będę liczyć, ile tego było, na pewno więcej, niż planowałam, i wystarczy
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 10:43, 15 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
nicol21 napisał(a)


No ja do tej rudbekii też frontem. Ale to kwestia koloru żółtego, choć ta green eyes ma coś w sobie. Zamówiłam nasion, w tym jakaś rudbekia bardizej pomaranczowa i jakaś postrzępiona. Ciekawe czy wyjdzie. Nazamawiałam nasion jak głupia....


Przybij piątkę Ja w tym roku raczej skromnie, ale paru rzeczy, kupowanych w poprzednim sezonie, nie wysiałam w ogóle, bo albo się zagapiłam, albo zabrakło miejsca.
Ja się chyba przestanę bronić przed żółtym Będę tylko przenosić siewki rudbekii w jedno miejsce, żeby mi nie rozwalały koncepcji kolorystycznej, ale jak one tak chcą u mnie rosnąć - niech rosną
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 10:48, 15 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ania111 napisał(a)



Czy to róża na 1 pierwszej focie ?
Śliczne masz kwiatki
Szkoda ,że już lato się skończyło


Tak, to róża Alden Biesen
Dziękuję. Mi też szkoda lata, jesienny ogród to już nie to samo. Cieszę się tylko, że mnie wyciąga na zewnątrz, bo mus coś porobić. Gdyby człowiek nie musiał, siedziałby w domu i gnuśniał
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies