Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Martka 16:38, 16 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mgduska napisał(a)



A co robisz z tymi ciemnymi wieczorami? Mam na myśli potrzebę ruchu - mi teraz życie ratuje rower stacjonarny. Polecam, na dobry sen też


Mgdusko, mata, apka i lecimy z treningiem. Właśnie w niedzielę uruchomiłam sezon na te sprawy och, rower stacjonarny to świetna sprawa, nie mam, kiedyś chciałam kupić, ale w sumie mata też daje bardzo duże możliwości. Cardio na niej można odstawić porządne Dla nas, ogrodniczek, taka aktywność zimowa naprawdę dużo znaczy, potrzebujemy dobrych mięśni, aby nie nadwyrężać kręgosłupa w sezonie W tym sensie uważam, że wpis jest jak najbardziej a propos tematów ogrodniczych
Mgduska 22:12, 16 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)


Mgdusko, mata, apka i lecimy z treningiem. Właśnie w niedzielę uruchomiłam sezon na te sprawy och, rower stacjonarny to świetna sprawa, nie mam, kiedyś chciałam kupić, ale w sumie mata też daje bardzo duże możliwości. Cardio na niej można odstawić porządne Dla nas, ogrodniczek, taka aktywność zimowa naprawdę dużo znaczy, potrzebujemy dobrych mięśni, aby nie nadwyrężać kręgosłupa w sezonie W tym sensie uważam, że wpis jest jak najbardziej a propos tematów ogrodniczych


Jak najbardziej ogrodniczy - kręcąc na rowerku zwiedzam sobie włoskie ogrody z Monty Donem
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 22:46, 16 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11696
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 22:53, 16 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Magda, Ty swoje maki wysiewałaś wprost do gruntu, czy na parapety?
Nie chcę siać do gruntu moich drogocennych nasion, żeby mi te okropne ślimory zżarły maluszki
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:54, 16 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
czy programy z Monty Donem sa gdzieś dostępne w necie, czy tylko telewizja?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magara 23:03, 16 lis 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6696
Mgduska napisał(a)


Różowy - plastikowy jak dla mnie Coś jak Leonardo. Teraz jest trochę ciemniejszy, wpadający w czerwień, ale pod koniec sezonu tak się dzieje z różowymi różami. Do mnie też przemówiły te kuleczki, bo gdybym wybierała ze względu na kolor, to padłoby na coś mniej jednoznacznego

Maczki są jednoroczne, importowane Ale sieją się ładnie

Nie zniechęciłaś mnie
I priv
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 08:25, 17 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)
czy programy z Monty Donem sa gdzieś dostępne w necie, czy tylko telewizja?


ni mom telewizji
hdclump w necie

Maki sieję do gruntu, najlepiej wschodzą te, które wysiały się same. Wysiej część przed zimą, część wiosną. Nie mam na nie idealnego patentu, niektóre w ogóle się nie pojawiają. Im musi przypasować miejsce, wtedy zostają na stałe i co roku będą się pojawiać.

A u mnie ślimaki ich nie żrą, masz jakiś inny szczep. Zresztą, co rusz napotykam na informację, co ślimaki jedzą, czego nie, i nijak mi się nie zgadza. W jednym czasopiśmie ktoś np. twierdził, że aksamitki działają odstraszająco. Zabawne, bo u mnie aksamitki są golone do czystej ziemi. Albo czosnki - ślimaki uwielbiają wypoczywać przyklejone do ich łodyg i czasem przy okazji wygryźć dziurę. Albo odstraszanie potłuczonym skorupkami - czy to może zniechęcić ślimaka, który wygrzewa się na gałęzi najbardziej kolczastej róży? Ślimaki to zagadka.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:26, 17 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)

Nie zniechęciłaś mnie
I priv


Robiłam, co mogłam
____________________
Sałatka pokrzywowa
Helen 08:58, 17 lis 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8330
Mgduska napisał(a)


ni mom telewizji
hdclump w necie

Maki sieję do gruntu, najlepiej wschodzą te, które wysiały się same. Wysiej część przed zimą, część wiosną. Nie mam na nie idealnego patentu, niektóre w ogóle się nie pojawiają. Im musi przypasować miejsce, wtedy zostają na stałe i co roku będą się pojawiać.

A u mnie ślimaki ich nie żrą, masz jakiś inny szczep. Zresztą, co rusz napotykam na informację, co ślimaki jedzą, czego nie, i nijak mi się nie zgadza. W jednym czasopiśmie ktoś np. twierdził, że aksamitki działają odstraszająco. Zabawne, bo u mnie aksamitki są golone do czystej ziemi. Albo czosnki - ślimaki uwielbiają wypoczywać przyklejone do ich łodyg i czasem przy okazji wygryźć dziurę. Albo odstraszanie potłuczonym skorupkami - czy to może zniechęcić ślimaka, który wygrzewa się na gałęzi najbardziej kolczastej róży? Ślimaki to zagadka.

Ja znalazłam ślimaka bez muszelki na cisie, na wysokości ok. 30 cm. Dziwne miejsce na schowek.
____________________
Helen - Hortensjowo
tulucy 09:13, 17 lis 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Pomponiki śliczne som nawet jak rosną na dwa metry i nawet jak krzak potraja swoją objętość w połowie sezonu już... Będę moją przesadzać w przyszłym roku przez rewolucje i już się boję, jak ja temu podołam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies