Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 21:15, 25 lut 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370


Zawsze, po zrzuceniu zdjęć z aparatu, wychodzą bohaterowie drugiego planu - nie wiem co to się tam walało, a o płot oparte resztki furtki i czegoś, po czym piął się kiedyś powojnik, w każdym razie tło mogłoby być piękniejsze.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:19, 25 lut 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Płot wygląda dobrze. Ciekawe jak można by go wzmocnić, żeby się sztormom nie dawał.


Przekażę małżonkowi, że ludzkość w większości głosowała za przywróceniem płotu

Tu widać, jaka tam jest w sezonie gęstwina - i dlaczego ciężko mi tam już cokolwiek będzie wcisnąć.





____________________
Sałatka pokrzywowa
Agania 22:09, 25 lut 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Płot był genialny taki ażurkowy i podbijał urodę rabaty
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anpi 22:34, 25 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
Też jestem za przywróceniem przewróconego płotu, fajny był!!! A w jaki sposób póściło utrzymanie? Wyważyło całe zabetonowanie, czy wyłamało te słupkiz obejmy kotwy? Te słupki drewniane? Może dać metalowe i zabetonować głębiej?
Ale masz uroczy bylinowo - różany busz i sporo drzew i krzewów. Wciśniesz tam coś jeszcze?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Gardenarium 23:04, 25 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mgduska napisał(a)


Zawsze, po zrzuceniu zdjęć z aparatu, wychodzą bohaterowie drugiego planu - nie wiem co to się tam walało, a o płot oparte resztki furtki i czegoś, po czym piął się kiedyś powojnik, w każdym razie tło mogłoby być piękniejsze.


Są na to sposoby, widzisz róznicę?



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mgduska 08:16, 26 lut 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Cha, cha - i to bez wytężania wzroku !
Dziękuję za podkręcenie mojego zdjęcia!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:29, 26 lut 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
anpi napisał(a)
Też jestem za przywróceniem przewróconego płotu, fajny był!!! A w jaki sposób póściło utrzymanie? Wyważyło całe zabetonowanie, czy wyłamało te słupkiz obejmy kotwy? Te słupki drewniane? Może dać metalowe i zabetonować głębiej?
Ale masz uroczy bylinowo - różany busz i sporo drzew i krzewów. Wciśniesz tam coś jeszcze?


Wszystkie elementy drewniane zostały nienaruszone, połamały się stalowe kotwy i puściły wkręty. Kotwy siedziały w betonie. Poprzednio były bezpośrednio w ziemi, ale jesienny huragan je rozhuśtał. Wiosną zostały więc zabetonowane i tak dotrwały do następnego roku.
Na pewno fundament betonowy po całości + stalowe słupki byłyby najlepsze, ale po pierwsze primo - dużo niewdzięcznej roboty, kiedy mój M. właśnie dłubie sobie coś całkiem innego, po drugie - łażenie po działce sąsiada, konieczność przegadania z nim tematu i pewnie bałagan też po jego stronie. Czyli mnóstwo komplikacji, których wolelibyśmy uniknąć.

Wcisnę. Ale raczej na zamiankę - zamiast jaśminowca chcę wysoki egzemplarz cisa na osi okna następnego sąsiada - to okno jest na osi drzwi do mojej łazienki i powoduje stres, kiedy biegam niekompletnie ubrana .
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 23:13, 26 lut 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Siedzimy, obgadujemy koncepcję mocniejszej konstrukcji płotu. M ma swoją koncepcję. Niech mu będzie, powinno być dobrze. Ja w takim śmiesznym programiku graficznym bazgrolę po zdjęciach, żeby wyklarować koncepcję wykończenia, to może nie jest najlepsze słowo - uzupełnienia nasadzeń, jak już rzeczony płot ponownie stanie. Wyszło mi, co było do przewidzenia, że najprościej będzie najlepiej. Czyli dorzucić tam cisów, a niech tam, trochę poczekam, zanim osiągną dwa metry, trudno, nie będę latać na golaja, jakoś przeżyję.


Już w zeszłym roku pojawiła się koncepcja, żeby wcisnąć tam coś wyższego - tak do 4 m, w miejsce pokaźnej brzozy, którą wyciął sąsiad. Był pomysł na dodatkową rajską jabłonkę, tym razem o żółtych owocach, ale ostatnio chodzi mi po głowie lilak, taki szczepiony, żeby miał bliżej do słońca i nie rozłaził się na boki.
Na fotce jest domalowany żywopłot, zniknięty jaśmin i szkic tego czegoś. Hmm, zdjęcie dość ponure, bo z nałożonym ponurastym filtrem, ale ogólnie chyba porządnie?
____________________
Sałatka pokrzywowa
anpi 01:05, 27 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
A już miałam napisać,co byś figę posadziła,zawsze to figowy listek co nieco
skryje...hihihi!!!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Mgduska 08:21, 27 lut 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wieczorem wrzucę zdjęcie oryginalne, bez domalunków, dla porównania, bo widzę, że tu nic nie widać
Dziś rano padało z nieba białe coś, o czym każdy z nas wolałby już zapomnieć, ale cóż, oficjalnie wiosna dopiero za miesiąc, u mnie w ogródku za miastem pewnie całkiem biało...
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies