Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

deszczowymaj 11:45, 02 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Oddaję głos na lilaka ..koniecznie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Mgduska 09:20, 04 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Będzie, musi być
____________________
Sałatka pokrzywowa
Agania 10:10, 04 mar 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
No to ja już poczekam na zakupione drzewko
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mgduska 10:08, 07 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Straszne zamieszanie w tym tygodniu, jak to na przedwiośniu.
Dla mnie wiosna tradycyjnie nie zaczyna się ani od dłuższego dnia, ani od krokusów. Ranników czy przebiśniegów nie mam, więc to też nie to. Dla mnie wiosna zaczyna się od Kolosów - imprezy, na którą cieszę się jak gwizdek i biorę urlop, żeby zobaczyć jak najwięcej. W tym roku - lipa. Z powodów wszystkim znanych, impreza przeniesiona na jesień...
Są też inne wiadomości, czy dobre, się okaże. Ruch przedwiosenny w przyrodzie wielki, sroki latają z patykami, szykują gniazda. I moje kaczki już są! Nie wiem, czy o tym pisałam, w mojej wielkiej skrzyni na balkonie - trzecie piętro kamienicy w centrum miasta, od 8 lat gniazduje krzyżówka.
Jednak w tym roku przyleciała strasznie wcześnie. Jej przygodom można by poświęcić osobny wątek, z doświadczenia wiem, że wczesne lęgi się mnie udają, kaczuszki giną z powodu zimna i kończy się to powrotem kaczki do gniazda, czasem dopiero trzeci lęg kończy się sukcesem. Każde wysiadywanie to miesiąc balkonu wyłączonego z użytkowania, co oznacza, że wiosną praktycznie nie mam balkonu.
Trzymajcie kciuki, żeby kwiecień był ciepły!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 10:12, 07 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Wow, co za historia Masz może jakieś fotki robione z ukrycia? Trzymam kciuki za kaczuszki. Nie wiedziałam, że one tak długo żyją.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 10:40, 07 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Oj jak ja bardzo lubię taką ptasio-ludzką koegzystencję. Zazdroszczę możliwości obserwacji corocznego cudu narodzin i odchowania nowych kaczych pokoleń Kciuki będę trzymać i liczę na jakieś ciekawe gniazdowe opowieści.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 09:27, 10 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Fotki z kaczką będą, tylko muszę do nich dotrzeć. Na razie rodzinka obserwuje teren. Potem zabałaganią mi cały balkon, który sama szykuję na ich przyjście, ale wiadomo, nie znam się na sprawie, więc kaczka musi po mnie poprawiać.

Wysiałam groszki na rozsadę oraz paprykę i - jednak, chociaż po ostatnim nieudanym roku miałam kupić sadzonki - pomidory. Kombinuję, gdzie poupychać wszystko. Zamówione, do posiania, to, co już przyszło, to co jest bulwą lub cebulą. Dobrze, że przesyłka z daliami z Czech okazała się za droga, bo chociaż odmiany mają strasznie piękne, to nie kupię u nich następnych dalii Uff!

Na razie zakupiłam parę cisów do uzupełnienia żywopłotu, rozglądam się za szczepionym lilakiem. Muszę odwiedzić jeszcze parę miejsc, żeby znaleźć lilak idealny, ponieważ będzie jedynym lilakiem w ogrodzie . Musi być odpowiednio wysoko szczepiony, kwitnąć w maju i mieć odpowiedni odcień fioletu, chciałabym taki zdecydowanie fioletowy, nie purpurowy. Macie jakieś propozycje?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:31, 10 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
W niedzielę mieliśmy okno pogodowe. Nie wiem jak to możliwe, że pomiędzy paskudną sobotą a równie obrzydliwym poniedziałkiem, trafiła się słoneczna, ciepła i bezwietrzna niedziela. W słońcu było prawie 20 stopni!? Generalnie wiosna w ogrodzie, która tak wyskoczyła w lutym, dogania swoją porę roku. Patrząc na fotki z poprzednich lat, widzę, że NIC nie jest szybciej. Dalej niewiele mam do pokazania w związku z tym...
Miłego tygodnia!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 09:55, 10 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
O lilaki zapytaj Mirę i Ewę Pszczelarnię Mnie się bardzo podoba Krasawica Moskwy

Pomidory wysieję w przyszłym tygodniu. Na nasiona groszku, fasolki i ogórków jeszcze czekam.

Popatrzyłam na zdjęcia z 2018 i w tym roku wszystko u mnie jest o miesiąc wcześniej. Muszę sprawdzić 2019 jeszcze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 13:19, 10 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Lilak o kolorze kwiecia jak lody jagodowe? Jak syringa Massena?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies