Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 20:41, 25 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Brzozowadziewczyna napisał(a)



Ładnie napisałaś
A ja od zawsze wiem, że dla mnie najważniejsza jest w ogrodzie zieleń i jej odcienie. Reszta to tło.
Zobacz, każdy może wpisać swoją ogrodową drogę
Nie dziwię się, że u Ciebie najważniejsze są kwiaty. Pięknie łączysz kolory.




Twoje zielenie to mistrzostwo świata
Dziękuję
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:56, 25 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Jakiś czas temu mój M. widział wiewiórkę, która w zębach przyniosła swoje dziecko. Zdaje się, że podarowała mu nasz ogród, jako swoje terytorium, bo teraz widujemy głównie to maleństwo. Zdjęcie kiepskie, bo zrobione przez okno, maluch naprawdę jest malutki, podjada słonecznik z karmnika, bawi się wspinaniem po sosnach.



Z maleństw mam jeszcze wiosenny zakup - epimedium Niveum - chucherko, ale kwitnie.



oraz coś, co dostałam od koleżanki, szczęśliwie okazało się skalnicą, w dodatku białą



Ciut koloru na koniec To, co w różach lubię baardzo - czerwono podbarwione liście, nawet bez kwiatów są ładne, tu Generous Gardener





____________________
Sałatka pokrzywowa
Joku 21:27, 25 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Ja mam epimedium niveum, moje jest ciemniejsze ale jest to taka limonkowa zieleń. Być może twoje jest niedożywione, posadzone do ziemi powinno odbić. Albo jest to taka świeża wiosenna zieleń. Nie mogę sprawdzić bo moje rosło w gąszczu runianki i dopiero teraz go widać. Ono zanika na zimę, pojawia się ponownie wiosną.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Alija 21:34, 25 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Przepięknie w Twoim ogrodzie, cudne zdjęcia, a historia z wiewiórką przemiła.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Mgduska 22:26, 25 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Joku napisał(a)
Ja mam epimedium niveum, moje jest ciemniejsze ale jest to taka limonkowa zieleń. Być może twoje jest niedożywione, posadzone do ziemi powinno odbić. Albo jest to taka świeża wiosenna zieleń. Nie mogę sprawdzić bo moje rosło w gąszczu runianki i dopiero teraz go widać. Ono zanika na zimę, pojawia się ponownie wiosną.


Dziękuję, Jolu, za odzew. To cenna informacja, muszę je w takim razie dobrze oznaczyć, żeby na głowie mu czegoś nie posadzić I dorzucę trochę dobra, żeby szybciej nabrało właściwego koloru. Tak czułam, że jest trochę nienaturalnie jasne, ale sądząc po nazwie mogło też być takie
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:27, 25 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Alija napisał(a)
Przepięknie w Twoim ogrodzie, cudne zdjęcia, a historia z wiewiórką przemiła.


Dziękuję Miło, że zaglądasz
____________________
Sałatka pokrzywowa
Martka 23:05, 25 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mgusko, oba maleństwa piękne. Bardzo lubię listki róż angielskich, ich zwiewność, stonowaną zieleń, i to zabarwienie, dziś podziwiałam Lady Emma Hamilton z tego samego powodu Nawet bez kwiatów dają ogromną przyjemność odbiorcy.
Tak, zgadzam się z Agatą Brzozową, pięknie to napisałaś, każdy znajduje w ogrodzie coś swojego. Dla mnie ważne są linie proste, jakieś stałe punkty odniesienia - w kontraście do delikatności/zwiewności i falujących kształtów kwiatów i traw. Rządki pomieszane z nieporządkiem - tak chyba czuję najlepiej. Czyli szuflady z lekkim bałaganem. Te wizje mogą też ewoluować, nie wiem, jak będę to czuła za lat 10. Sama jestem ciekawa.
Magara 23:57, 25 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6652
Mgduska napisał(a)
Jakiś czas temu mój M. widział wiewiórkę, która w zębach przyniosła swoje dziecko. Zdaje się, że podarowała mu nasz ogród, jako swoje terytorium, bo teraz widujemy głównie to maleństwo. Zdjęcie kiepskie, bo zrobione przez okno, maluch naprawdę jest malutki, podjada słonecznik z karmnika, bawi się wspinaniem po sosnach.

Ta młoda wiewiórka w niedalekiej przyszłości będzie miała swoje młode. Czy pomyślałaś co im przekaże w skrzyni wianowej??? Skoro ma do dyspozycji tylko Waszą działkę??? Musisz zadbać o wiewiórkowe posagi i poszerzyć swoje terytorium Nie wiem jak, ale wielka odpowiedzialność na Tobie spoczywa
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Anda 08:19, 26 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
U mnie po ogrodzie również hasa ruda wiewiórka. W zimie zakopała i w skrzyni warzywnej, i w donicach z kwiatami orzechy. Jeden nawet wykiełkował
Raz gonił ją kot sąsiada, ale całe szczęście nie dogonił.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 08:44, 26 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)
Mgusko, oba maleństwa piękne. Bardzo lubię listki róż angielskich, ich zwiewność, stonowaną zieleń, i to zabarwienie, dziś podziwiałam Lady Emma Hamilton z tego samego powodu Nawet bez kwiatów dają ogromną przyjemność odbiorcy.
Tak, zgadzam się z Agatą Brzozową, pięknie to napisałaś, każdy znajduje w ogrodzie coś swojego. Dla mnie ważne są linie proste, jakieś stałe punkty odniesienia - w kontraście do delikatności/zwiewności i falujących kształtów kwiatów i traw. Rządki pomieszane z nieporządkiem - tak chyba czuję najlepiej. Czyli szuflady z lekkim bałaganem. Te wizje mogą też ewoluować, nie wiem, jak będę to czuła za lat 10. Sama jestem ciekawa.


Zgadzam się z szufladą z nieporządkiem, bardzo trafne określenie Za to lubię angielskie ogrody - za busz w ramach. Rabaty mają być ściśle wyznaczone, z kancikiem, ale wewnątrz wszystko ma hulać Tak właśnie lubię Tak staram się mieć w pobliżu tarasu, ale im dalej w głąb, tym bardziej dziko. Nie wszędzie docieram i tak też jest dobrze
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies