Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Helen 05:26, 31 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Mgduska napisał(a)
Zielone zaczyna się rozpychać łokciami, co roku zimą zastanawiamy się z M. CO latem zapełnia te wszystkie puste miejsca



Magda, jaka to odmiana kuklików, te pomarańczowe?
____________________
Helen - Hortensjowo
Mgduska 09:20, 31 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kordina napisał(a)
Wszystko jest takie piękne u Ciebie i cieszy oko


____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:26, 31 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)
Chyba pierwszy ogród oprócz mojego gdzie zobaczyłam żarnowca Wiewiór zazdraszczam U mnie kamasje sadzone wiosną na razie nie raczyły z ziemi wyjść.


Sylwia Ja bardzo lubię te moje żarnowce, są zimozielone i jakoś tak zorganizowały mi przestrzeń. Dla nich m.in. nie chcę zmieniać naturalnego środowiska, dlatego nie zakładam porządnego trawnika w ich pobliżu. Wyjątkiem jest kawałeczek przy nowej rabacie, ale jak znam życie i on ulegnie miejscowym zadarniaczom. Tam jest bardzo sucho i na tej zaschniętej glinie tylko żarnowce i oregano dobrze się czują. Poza tym tylko niziutkie, okrywowe roślinki.
Kamasje widać jakieś kiepskie Ci się trafiły, szkoda.
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 09:37, 31 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
Mgduska napisał(a)



Piękne zestawienie Chyba dosadzę do serduszki fioletowe tulipany i wreszcie ją wtedy polubię Bo białą uwielbiam ale ta różowa mnie drażni. Pora to zmienić

ps Zauważyłaś że zdjęcie z wiewiórką wstawiło ci się do góry nogami?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 09:42, 31 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Jak Ty to robisz, że nie jesteś w ogrodzie dzień w dzień a wszystko takie uporządkowane???
Co Ty mówisz temu swojemu zielsku, że ono samo wie co robić i jak rosnąć???

P.S. Maczki Twoje przejęły rogala mojego, chyba mi się ciut za mocno sypnęło Można je pikować??


Wpadam, lustruję, układam listę zadań i działam na efekt - obcinam zeschlaki, prostuję co się położyło, wyrównuję co krzywe A przede wszystkim - kadruję

Ostatnio u Mamy działałam, po tej akcji moja kurtka wyglądała, jakbym ją podeptała w kałuży, a tylko pieliłam w deszczu Ale też staram się osiągnąć taki efekt, żeby wyglądało, że ktoś jednak bywa na tej działce. Obrzeża to klucz - wypielone i wyrównane

Maczków zimowych też mam puchate rządki One nie lubią pikowania, ale spróbuj, najwyżej wyjdzie przerzedzanie. Jeśli będą rosły rzadziej, będą większe, dorodniejsze, z większymi kwiatami i makówkami.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:46, 31 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Helen napisał(a)

Magda, jaka to odmiana kuklików, te pomarańczowe?


Prawdopodobnie Mai Tai
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:59, 31 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


Piękne zestawienie Chyba dosadzę do serduszki fioletowe tulipany i wreszcie ją wtedy polubię Bo białą uwielbiam ale ta różowa mnie drażni. Pora to zmienić

ps Zauważyłaś że zdjęcie z wiewiórką wstawiło ci się do góry nogami?


He he, nie zauważyłam, pewnie jakiś chochlik przekręcił

Moje tulipy to Jerzy Smorawiński, jakby co - mają kwiat wielkości dłoni i nawet w wazonie stoją dłuuugo, fajne, barokowe, bogate
____________________
Sałatka pokrzywowa
Bee 10:00, 31 maj 2022


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 271
Mgduska napisał(a)








Ależ piękny busz!

Jakie masz żarnowce? Ja mam żółte. Wysiały się same na piasku ale myślę też o odmianowych skoro im dobrze u mnie.
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
antracyt 10:23, 31 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Cytować zielonego buszu nie będę, za dużo by wyszło
Mój faworyt to tym razem jednak rudzielec akrobata To ten maluch co na poprzednich zdjęciach, czy rodzic?

Tak sobie dzisiaj zrobiłam przegląd po ulubionych ogrodach i muszę przyznać, że z roku na rok, jest coraz piękniej. Ogrody się rozrastają w cudowne strony. Każdy inny, niepowtarzalny, ale trzeba przyznać, że łączący je wszystkie wspólny mianownik - Ogrodowisko, bardzo, bardzo korzystnie na nie wpływa
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 11:51, 31 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Bee napisał(a)


Ależ piękny busz!

Jakie masz żarnowce? Ja mam żółte. Wysiały się same na piasku ale myślę też o odmianowych skoro im dobrze u mnie.


Ja też mam tylko żółte, samosiejki. Moja ciocia ma różowego, parę lat o niego walczyła, w końcu wygląda jako tako. Wiesz - jak się coś samo wysieje, z reguły jest mocniejsze. One mi czasem troszkę podmarzają, ale dobrze się regenerują, obcinam tylko te suche gałązki. Ty masz trochę więcej miejsca, możesz się rozwinąć żarnowcowo
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies