Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Martka 09:43, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mgdusko, busz bardzo efektowny, ja również cieszę się z przejścia ogrodu w fazę stonowanych kolorów (dopóki nie zakwitnie róża Leonardo da Vinci, efekt mojego zachłyśnięcia się różami i spontanicznych zakupów ) Łączka zachwycająca... wciąż jeszcze tak mam, że dziwię się, gdy widzę rośliny rosnące w naturze, bo znam z ogrodów zupełnie jak miejskie dziecko na widok krowy!
Stylóweczka zasługuje na czołówkę do wizytówki Sałatki Niech powstanie przed zimą, ku pokrzepieniu, proszę



Brzozowadzie... 12:23, 02 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Oj tam, Leonardo da Vinci co roku dostarcza mi instagramowych fotek, nie jest taki zły Moi goście nie zauważają Lady of Shalot mojej ukochanej, czy Ascot lub MW. A nad Leosiem pieją, więc w sumie trzymam go dla znajomych A jak już stonuje swoją landrynkowatość i powoli zacznie przekiwtać, to naprawdę robi się niczego sobie
Uroczo masz, ale to wiesz
Kukliki rosną także u mnie za domem na podmokłych terenach ale nigdy nie widziałam dzikich storczyków, masz fotkę?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 12:29, 02 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Mgduska napisał(a)
Dostałam od M. parę zdjęć, które po prostu muszę wkleić, ze względu na radość, jaką dokumentują - stanowisko dzikich kuklików nieopodal działki Rodziców, tuż nad jeziorem - jeżdżę tam od dziesięcioleci, a odkryłam dopiero teraz. Kukliki są zachwycające, rosną na podmokłej łące, którą odkąd pamiętam nazywaliśmy Wiecznie Zieloną Łąką
Mój outfit też jest niezwykły - po załatwieniu dresu i kurtki, przebrałam się w ubrania działkowe (działka leśna, się nie wybrzydza). Na co dzień nie zobaczycie mnie ani w fiolecie, ani w kiecce. Przede mną całe łany kuklików.






Że też takie cuda niemal przegapiłam
Fantastyczna łąka kuklikowa. Nie miałam pojęcia że one w naturze tak potrafią szaleć.
Za przyznaniem Oskara też głosuję
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 15:01, 02 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Ja też, ja też
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 19:46, 02 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nie no, weźcie, z epizodycznego wydarzenia robi się mój znak firmowy - kukliki, owszem, mogę firmować, dzikie łąki też, ale fioletowej kiecki wyprę się!

Storczyka nie fotografowałam, nie te czasy. Zachwyt był, próba implementacji również, ale aparatów cyfrowych jeszcze nie. Nie omieszkam przy okazji poszukać i obowiązkowo sfotografować

Nie raz, nie dwa, czuję się jak to dziecko z krową Nie przestaję się dziwić Dzikie bagno było moim pierwszym tegorocznym zdziwieniem - jak widać, warto poszwendać się po okolicy

Oskary biorę wszystkie, razem mam już pięć, rodzinkę się obdzieli - i dla dziecków starczy, i dla Rodzicielki
____________________
Sałatka pokrzywowa
Roocika 19:51, 02 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mgduska napisał(a)
Za kostiumy właściwie powinnam oddać Mamie, bo to ona w czeluściach szaf wynalazła to cudo, niech tam, jeden mi wystarczy

Na tej łące znajdywaliśmy też kiedyś dzikie storczyki. Łąka jest położona w lekkim zagłębieniu, z dwóch stron otoczona wzgórzami, a dodatkowo idzie przez nią naturalny ciek wodny, który zasila jezioro, dzięki czemu zieleń jest tu wyjątkowo bujna


Hehe, jakoś opis brzmi znajomo, no może jeziora nie ma i łany kuklikow pewnie zaorane przy budowie i jeziora nie ma hmm, ale kukliki rosną obok na ugorze, w niedzielę idziemy z łopata ale cii.

Fajna fotka w fioletowej kiecce
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 19:54, 02 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mgduska napisał(a)
Zielone zaczyna się rozpychać łokciami, co roku zimą zastanawiamy się z M. CO latem zapełnia te wszystkie puste miejsca









Śliczności
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mgduska 20:01, 02 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Asia, na Twoje mokrości kukliki jak znalazł - a jak Ci już zadarnią - oddasz
____________________
Sałatka pokrzywowa
tulucy 23:28, 02 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Roocika napisał(a)



kukliki rosną obok na ugorze, w niedzielę idziemy z łopata ale cii.

Fajna fotka w fioletowej kiecce


Ja się przymierzam z łopatką iść na spacer z psem. Po drodze mijamy piękne żywokostu, ostatnio zaczęły kwitnienie - piękny mocny nomen omen fiolet
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Mgduska 08:22, 03 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Fiolet jest niewątpliwie moim ogrodowym faworytem, jak dotąd raczej w kwieciu, ale widzę, że temat niebezpiecznie rozwija się na innych polach Chciałam więc jeszcze zwrócić uwagę Grona, że moje czerwone kaloszki, które tak zacnie podbiły fiolet, to zabytkowe nrd-owskie ORYGINAŁY. Wciąż szczelne i wygodne.

Żywokost w okolicy też mam zlokalizowany, a nawet jedna sadzonka przetrwała zimę w doniczce. Ale z reguły zrywam go na gnojówkę, bo u mnie nie bardzo jest gdzie go posadzić. Jest fajne stanowisko żywokostu w pobliżu ogródków działkowych, tyle że w zeszłym roku jakiś baran przywalił je i zadusił stertą zielska/skoszonej trawy - prawdopodobnie nie posiada kompostownika. Dziwne rzeczy się dzieją, dziwne, nie wszyscy działkowcy działają racjonalnie.

____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies