Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 18:24, 18 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Hmm, myśląc o mnogości kwiecia w zasadzie powinnam wybrać lilaka, który kwitnie trochę później, pod koniec maja, bo widzę, że wtedy i zanim zaczną róże, jest luka w kwitnieniu.
Z mojego doświadczenia wynika, że słabo wygląda mieszanie ciepłych kolorów z zimnymi, a akurat ten fiolet, który mi chodzi po głowie jest chłodny, aż niebieski, więc to nie ten kierunek. Ach, żeby tak móc swobodnie wybierać idealny kolor, znalazłabym fiolet, że mucha nie siada
____________________
Sałatka pokrzywowa
fasola 22:00, 18 mar 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Poczytaj sobie o tej odmianie: lilak węgierski JOSIKI.
Prawdopodobnie mam go od kilku lat przy tarasie od północno-wschodniej strony i jestem nim zachwycona.
Kwitnie jako ostatni lilak, na początku czerwca, pięknie pachnie, nie daje odrostów i ma regularny pokrój - każda gałązka się symetrycznie rozwidla na dwa. Jesienią liście czekoladowo-fioletowe. Nie marudzi, nie choruje, samowystarczalny.
Kwiaty takie trochę rurkowate, kolor od delikatnego fioletu do prawie białego gdy przekwita.

Zdjęcie z mojego ogrodu jest gdzieś w moim wątku na stronie 15 (ten na tle domu).
____________________
Fasola Igielnik
Mgduska 11:40, 19 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nie wiem co się stało moim pomidorkom - wyskoczyły bardzo ładnie po tygodniu od wysiania, po czym zatrzymały się w pół kroku - czy możliwe, że było im za zimno? Czy w ogóle coś z nich jeszcze będzie? Obawiam się, że targi wiosenne się nie odbędą, a ja chyba nie mam więcej nasion. Takie bidy są:



____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 13:01, 19 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
A gdzie je trzymałaś?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 14:37, 19 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wszystkie wysiewy mam na komodzie pod veluxem - jedyne możliwe miejsce, okno od południa. Dopóki nie wylezą z ziemi, są w mini szklarence, jak już coś widać, wyciągam. Ale muszę się przyznać, że wietrzyłam groszki przy uchylonym oknie, bo wiem, że one lubią dużo światła, ale do tego chłodek i dlatego myślę, że może zaszkodziłam pomidorkom, które stały obok...
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 16:24, 19 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Również myślę, że było im za zimno
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 23:34, 19 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ło matko, widzę, że pobliski ogrodnik ma stronie kalinę japońską Pink Sensation, ludzie jaka ona cudna!?

____________________
Sałatka pokrzywowa
Nowa12 23:57, 19 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Też w zeszłym roku miałam na nią chęć po tym jak kupiła ją Danusia z uDanego ogrodu. Ale jak byłam później w tej samej szkółce to już jej nie było.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
AniazUroczyska 03:14, 20 mar 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Mgduska napisał(a)
Obawiam się, że targi wiosenne się nie odbędą, a ja chyba nie mam więcej nasion. Takie bidy są:

Magdo, a nasionka koniecznie musisz kupować na targach? Przecież w sklepie ogrodniczym też można kupić. Inna opcja- posadzić w ziemi całego, świeżego pomidora z nasionkami
Mgduska 11:06, 20 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Myślałam raczej o tym, że kupię sadzonki na targach, jeśli moje padną. Mówisz, żeby całe warzywo wsadzić do ziemi? Takiego patentu jeszcze nie stosowałam
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies