Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Brzozowadzie... 11:17, 08 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mgduska napisał(a)
różne widoczki, o zmierzchu i świcie




Ta Laguna chodzi za mną już ze dwa lata, ale skoro to taki potwór to pewnie jeszcze z rok zejdzie zanim znajdę jej miejsce
No widoczki masz cudne, zapóźniona wcale nie Jesteś, u mnie w lesie też wszystko później kwitnie, jeśli wogóle zakwitnie
Ten widoczek co Mrokaśka podbiła cudny, zepchnę ją z tego fotela
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
antracyt 13:30, 08 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Mgduska napisał(a)


Ciężko utrafić Lwie paszcze obrodziły mi nadzwyczaj dobrze, gdzie siałam zeszłoroczne nasiona i zupełnie się tego nie spodziewałam. A kukurydzę siałam ostrożnie i mam tylko dwie sadzonki, bo tylko dwie wzeszły. Może jednak lepiej siać więcej i potem obdzielać znajomych - trzeba to sobie, Zuza - zanotować w kajeciku
A czego masz niedosyt?

Lwich paszczy też mam sporo, nawet nadmiar. Wysiałam na wszelki wypadek, a okazało się, że jednak część przezimowała + wysiały się same na różance w ilościach hurtowych.
Za mało mam cynii, kocanki i marchwi Dara, a do tego w ogóle zapomniałam o zatrwianie. Na wiejskiej gdzieś mi wcięło ciemnobordowe goździki brodate(wypieliłam z rozpędu?), dziura mi została + kilka miejsc, gdzie jeszcze chciałam trochę koloru wcisnąć.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
tulucy 13:48, 08 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ja siałam teraz do gruntu prosto. Miszmasz totalnie. Coś zaczyna wschodzić. Tylko nie wiem, co to. Na drugim kawałku mam maciejkę, ładnie wzeszła, i dzwonki irlandzkie. Też wyszły ciekawe, co będzie dalej.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 13:54, 08 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Maciejka sama mi się sieje i dzięki temu już od dawna kwitnie Co roku trochę jej dosiewam, ale mam wrażenie, że siewy samoistne jej służą(jest bardzo dorodna).
Dzwonki irlandzkie to u mnie porażka, wyszły jakieś cherlawe, a jak się potem wysiewały same, to w zminiaturyzowanej formie, aż całkiem wypadły. Trochę szkoda, bo w bukietach i na zdjęciach super się prezentują.
Do gruntu też coś wysiałam w kilku miejscach i nawet wzeszło. Niestety prócz kosmosów, nie pamiętam i nie rozróżniam co
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
tulucy 13:58, 08 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
U mnie kosmosu to moja wielka klęska. Uwielbiam je, a od kilku lat mam problem z ich wysiewem albo nic nie wschodzi, albo wzejdzie i padnie. Nie rozumiem dlaczego, kiedyś nie było problemu i miałam busz.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 13:59, 08 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Aaa maciejka mi się sieje sama bardzo mizernie, może za dobrze ją pielę
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 22:50, 08 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Mgduska napisał(a)


Dla mnie częścią urlopu idealnego byłoby odkrywanie nowych szkółek,a trafienie jakiegoś skarbu w takim miejscu i powrót do domu z łupem, to już pełnia frajdy Zdarzało mi się już nawet jeździć w góry z różami, bo róże były po drodze, a potem przez tydzień zdobiły zewnętrzny parapet
Wejherowo mamy takie nie do końca zwiedzone, a dobry obiadek tam jedliśmy, czuję, że Bolszewo wcale nie jest takie niedostępne

Zaraz Ci na priv wyślę namiary, tak na wszelki wypadek
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 23:10, 08 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Iwona100 napisał(a)
Dziękuję Ci za odpowiedź o Lagunie . Bardzo przyda mi się fotka ,jak ją przycięłaś.Zawsze mam trochę z tym problem .
Masz piękny różnorodny ogród. Życzę udanego wyjazdu .


Dziękuję
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 23:21, 08 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dzwonki irlandzkie raz tylko siałam i też były mizerne. Za to maciejka nigdy mi się nie udała
Lucy - ja kosmosy od paru lat sieję w domu i odtąd mi się udają.

Do gruntu nie lubię siać, bo nie mogę zapewnić regularnego podlewania. Kiedyś posiałam skabiozę gwiaździstą, którą potem solidnie wypieliłam - jedna ocalała, stąd wiem Takie ryzyko zawsze jest
Wyjątkiem są siewy zimowe, one jakoś same o siebie zadbały. Alan T. polecał siać rządkami, kwiaty też, wyrosną, zmieszają się i rządki znikną, ale jak wschodzi rządkiem, wiadomo, że to nie chwasty.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 23:23, 08 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Ta Laguna chodzi za mną już ze dwa lata, ale skoro to taki potwór to pewnie jeszcze z rok zejdzie zanim znajdę jej miejsce
No widoczki masz cudne, zapóźniona wcale nie Jesteś, u mnie w lesie też wszystko później kwitnie, jeśli wogóle zakwitnie
Ten widoczek co Mrokaśka podbiła cudny, zepchnę ją z tego fotela


Potwór kolczasty, ale poza tym ideał. Kwitnie bogato, powtarza, lekko pachnie, liście ma zdrowe, kwiaty piękne, rośnie bez fochów

Fotele są dwa, nie musisz spychać Mrokaśki, no chyba, że masz inne powody
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies