Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Helen 05:59, 22 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8335
Ależ wszystko bujnęło, fajnie to wygląda. Ta Constance Spy jaka duża u Ciebie rośnie?
____________________
Helen - Hortensjowo
Mgduska 08:21, 22 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kordina napisał(a)


Wszystko prze-przepiękne, ale te paszcze z ostatniego zdjęcia delikatny różyk postrzępione - nigdy takich nie widziałam



A te to akurat szklarniowe, kwitną drugi rok, o ile pamiętam, siane z nasion z ogrodu, czyli spontaniczny miks genowy. Mogę zebrać nasionka, ale nie ma żadnej gwarancji, że następne będą podobne. Zdarzały mi się nawet żółciutkie kwiaty po ciemnoróżowych rodzicach.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:22, 22 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)
Magda, ja będę na Kaszubach tego lata, wiesz gdzie
nie wymigasz się
zamierzam osobiście zlustrować ten Twój ogródek


No ja myślę! To Ty się nie wymigasz!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Roocika 08:22, 22 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Tak szerokie kadry są piękne... trzeba jednak umieć zdjęcia robić.

Ten czyściec, czy to Superba? Pytam, bo kupiłam na próbę lekarski ale on jest taki mały, że ginie u mnie, lepszy byłby jakiś większy, może to jest odpowiedź na moje potrzeby?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mgduska 08:23, 22 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)

czy to jest żeleźniak?
i czy można pobrać z niego nasiona?


Żeleźniak bulwiasty, a to dobre pytanie - o nasiona. Nawet o tym nie pomyślałam (!?), a też go uwielbiam i chcę więcej. Trzeba to zbadać.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:24, 22 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magleska napisał(a)
Magda te szerokie kadry najpiękniejsze niezwykle ,cudownie i przepięknie masz lubię taki busz


Dzięki, Madziu, busz to moja specjalność
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:31, 22 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Musisz częściej wyjeżdżać Wszystko pięknie wygląda
Twoje maki zdominowały mi rogala
Nie wiem czemu ale miałam w głowie, że to "maczki" - malusieńki listek, wątła łodyżka - aż się boję tam zaglądać teraz, hortensje przy nich niewidoczne


Chętnie, chętnie Gdyby mi dać trzy razy więcej urlopu, a po powrocie za każdym razem te trzy dni na ogarnięcie, mogę wyjeżdżać Chociaż przy pierwszym spotkaniu, po 10 dniach niewidzenia, złapałam się za głowę.

Magaro, bo to zawsze były maczki! One na tych kompostach tak powariowały. Takich bydlaków też nigdy wcześniej nie miałam, a to jest gatunek, który zakwitnie zawsze i wszędzie - w zeszłym roku pokazywałam taki egzemplarz, co to wysiał się między cegłami, miał 10 cm i kwitł - z tych samych nasion
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kordina 08:37, 22 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Mgduska napisał(a)



A te to akurat szklarniowe, kwitną drugi rok, o ile pamiętam, siane z nasion z ogrodu, czyli spontaniczny miks genowy. Mogę zebrać nasionka, ale nie ma żadnej gwarancji, że następne będą podobne. Zdarzały mi się nawet żółciutkie kwiaty po ciemnoróżowych rodzicach.


To prawie jak biała para urodziła ciemnoskórego chłopczyka, geny z dalekiej przeszłości


dziękuję, że pomyślałaś o nasionkach, na razie mam już za mało miejsca, co nie przeszkadza mi się zachwycać różnymi formami i kolorami NATURY, najlepszego
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Mgduska 08:38, 22 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Helen napisał(a)
Ależ wszystko bujnęło, fajnie to wygląda. Ta Constance Spy jaka duża u Ciebie rośnie?



Za duża Ją można różnie prowadzić. U mnie ma długaśne gałęzie - na pewno ponad 3-metrowe, które starałam się układać w miarę poziomo. W zeszłym roku dało to fajny efekt, bo całe pędy były w kwitnących krótkopędach. Zależało mi na tym, żeby była jak najwyższa, żeby zasłonić dom sąsiadów. Ale w tym roku sporo tych krótkopędów podmarzło i te długaśne gałęzie miejscami są łyse.
Moi sąsiedzi, od których dostałam tą różę, mieli ją kiedyś przed płotem i co roku cięli tak, że nie miała więcej niż 1,3 m - była obsypana kwiatami i łatwo ją było wąchać. Wtedy się nią zachwyciłam i dlatego ją dostałam
Myślę, że gdyby miała przy sobie ścianę, o którą się może oprzeć i która osłoniłaby ją przed zimnym wiatrem, spokojnie mogłaby mieć i 5 m. U mnie już majta się ponad ogrodzeniem i planuję ją jednak ciut skrócić. To majtanie jej nie służy.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:45, 22 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Roocika napisał(a)
Tak szerokie kadry są piękne... trzeba jednak umieć zdjęcia robić.

Ten czyściec, czy to Superba? Pytam, bo kupiłam na próbę lekarski ale on jest taki mały, że ginie u mnie, lepszy byłby jakiś większy, może to jest odpowiedź na moje potrzeby?


Asiu, nie wiem jaka to odmiana, koleżanka, która mi go dała, w ogóle nie wiedziała co to jest. On ma całkiem spore te liście, kwiatostany mają tak ok 30 cm wysokości, no i są napakowane kwiatami, więc trudno go przegapić. Masz już następny pretekst, żeby mnie odwiedzić
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies