Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 19:48, 21 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Judith napisał(a)
Przecudowne foty zapodajesz! Powojnik aż mnie wzruszył, proszę ja Ciebie, ze nie wspomnę o szerszych kadrach, które zapierają dech. Kolory, faktury, kompozycje - no cudo .


Judith
Teraz to Ty mnie wzruszasz
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:57, 21 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)


Mgdusko, ten widoczek dajemy na fototapetę, klimat uroczy. Fajnie, że wypoczęłaś (forum czekało cierpliwie , powroty do ogrodu po przerwie zawsze są tak ekscytujące i za sekator chwyta człowiek na zmianę z aparatem ale nie, Ty byłaś bardziej zorganizowana, najpierw praca, potem aparat i relaks Róże dają niesamowity pokaz, Constance - mogę sobie wyobrazić to uczucie zapachu, ona kwitnie tylko raz, prawda? Jak długo ten pokaz trwa u Ciebie?



Co to za urocza roślinka? W ogóle te bujności, kolory i zieloności zachwycające, nawet lwie paszcze cudne. Jak się ma Twoje Bupleurum?


Ach, latałam z tym aparatem jak kot z pęcherzem, dlatego trochę chaotyczny ten pokaz, denerwuje mnie to, ale dodatkowo coś mi tu nie trybi w komputerze - nie mam podglądu zdjęć, które klikam, więc klikam po kolei, co oznacza brak jakiegoś przemyślanego toku.

Constance kwitnie kilka tygodni, ale długość tego czasu zależy od pogody. W ubiegłym roku było to króciutko, myślę, że ok. 2 , bo trafiły się akurat nieludzkie upały. W tym roku jest lepiej

Ta roślinka to pęcherznica kalinolistna, w tym roku dosłownie obsypana kwiatami, które mają duużo uroku.

Bupleurum niestety okazało się klapą, to znaczy wcale go nie ma. W domu nie wzeszło, robiłam dosiewkę w skrzyni, ale zdaje się, że tam też nic - pewnie było akurat za sucho. Ale są inne, z czasem będzie z czego robić bukiety
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:08, 21 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
To ta część różanki, gdzie maki wysiane w grudniu zdominowały całą rabatę.



Liliowce eksmitowane do lasku mają się dobrze, one chyba wolą półcień





Kartofelki wrzucone dla śmiechu na kompost też zadowolone

____________________
Sałatka pokrzywowa
Kordina 21:05, 21 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Mgduska napisał(a)


Różne lwie paszcze, w tle oczywiście maki









Wszystko prze-przepiękne, ale te paszcze z ostatniego zdjęcia delikatny różyk postrzępione - nigdy takich nie widziałam
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
lilarose 22:36, 21 cze 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
no fajnie nie powiem...
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:36, 21 cze 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
no dobra, prawdę napiszę
jest obłędnie!
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:38, 21 cze 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Magda, ja będę na Kaszubach tego lata, wiesz gdzie
nie wymigasz się
zamierzam osobiście zlustrować ten Twój ogródek
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:44, 21 cze 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)



czy to jest żeleźniak?
i czy można pobrać z niego nasiona?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magleska 23:14, 21 cze 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Magda te szerokie kadry najpiękniejsze niezwykle ,cudownie i przepięknie masz lubię taki busz
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magara 01:26, 22 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Musisz częściej wyjeżdżać Wszystko pięknie wygląda
Twoje maki zdominowały mi rogala
Nie wiem czemu ale miałam w głowie, że to "maczki" - malusieńki listek, wątła łodyżka - aż się boję tam zaglądać teraz, hortensje przy nich niewidoczne
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies