Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

antracyt 10:01, 20 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11727
Nie wiem jak Ci to napisać..."moje" żurawie całą zimę dają sygnały głosowe. Możliwe, że to dlatego, iż u nas zima taka pogodowo wiosenna. U Ciebie to nawet śnieg był, więc pewnie te "Twoje" rzeczywiście odtrąbiły ucieczkę zimy.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kordina 16:53, 20 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Mgduska napisał(a)
Nieśmiało chciałabym odtrąbić zimę - wczoraj przeleciało mi nad głową parę stad łabędzi, żuraw dał sygnał, że jest. To chyba można?


Mgduska trąb śmiało, ja się dołączę, może cholera (że się tak wyrażę) usłyszy
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Martka 17:22, 20 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
W weekend udało mi się na 15 minut wyjść z narzędziem ostrym i przyciąć najpilniejsze sprawy. Na więcej pogoda nie wyraziła zgody ale wiosnę już czuć, dzień już dłuższy, tym się karmię postanowiłam w związku z tym nie czekać tylko już uznać, że jest fajnie z perspektywą marca za dni KILKA!
Moje ptactwo karmnikowe już rozproszyło się, sikorki nie przylatują stadami, pisk i wrzawa przed południem świadczy o tym, że dzieje się, a patrząc na róże wypuszczające macki pozimowe i na krokusy uznaję, jest dobrze. Zapominamy chwilowo o wietrznej pogodzie, sztormach i takich tam. Właśnie ładuję wszystko co się da, bo znów alerty. W sobotę byłam bez prądu.
Mgdusko, a czy Ty robisz do swojej szklarenki wysiewy wprost do ziemi, czy wszystko idzie z rozsady? Jakie masz doświadczenia?


Mgduska 19:38, 20 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kordina napisał(a)


Mgduska trąb śmiało, ja się dołączę, może cholera (że się tak wyrażę) usłyszy


Truknęłabym głośniej, ale się zastanawiam, gdzie te łabędzie przeczekują wichurę, przecież na każdej wodzie teraz jest sztorm okrutny!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:42, 20 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)
W weekend udało mi się na 15 minut wyjść z narzędziem ostrym i przyciąć najpilniejsze sprawy. Na więcej pogoda nie wyraziła zgody ale wiosnę już czuć, dzień już dłuższy, tym się karmię postanowiłam w związku z tym nie czekać tylko już uznać, że jest fajnie z perspektywą marca za dni KILKA!
Moje ptactwo karmnikowe już rozproszyło się, sikorki nie przylatują stadami, pisk i wrzawa przed południem świadczy o tym, że dzieje się, a patrząc na róże wypuszczające macki pozimowe i na krokusy uznaję, jest dobrze. Zapominamy chwilowo o wietrznej pogodzie, sztormach i takich tam. Właśnie ładuję wszystko co się da, bo znów alerty. W sobotę byłam bez prądu.
Mgdusko, a czy Ty robisz do swojej szklarenki wysiewy wprost do ziemi, czy wszystko idzie z rozsady? Jakie masz doświadczenia?




Luty jest krótki i to jest jego wielka zaleta A w marcu - wiadomo - można już siać na całego.
Moja sytuacja ze szklarnią jest nieco inna, niż Twoja. Do gruntu sieję tylko pewniaki, czyli rzodkiewki, reszta idzie z rozsady. Mamy co prawda automatyczne podlewanie w szklarni, ale nie uruchamiamy go tak wcześnie, dopiero pod koniec maja, więc wcześniej nasiona wyschłyby w ziemi. Z rozsadą jest znacznie łatwiej. Inna sprawa, że ja uwielbiam robić rozsady
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 23:35, 20 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6758
Mgduska napisał(a)
Nieśmiało chciałabym odtrąbić zimę - wczoraj przeleciało mi nad głową parę stad łabędzi, żuraw dał sygnał, że jest. To chyba można?

Hmmm.... A nie mogłabyś ciut głośniej trąbić??? U nas znów wichura i leje od rana. A wczoraj już tak ładnie było
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 01:01, 21 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
A może to wcale nie wichura, tylko Mgduska trąbi ??
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 01:16, 21 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6758
Jeżeli ma na składzie trąby jerychońskie - to całkiem możliwe Oby wiosna się nie zawaliła
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 01:27, 21 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
O jeżu, przeczytałam - "oby wiosna się nie zwaliła"...
a to odwrotnie
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Mgduska 08:27, 21 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kordina napisał(a)
A może to wcale nie wichura, tylko Mgduska trąbi ??


Och, jakie piękne to zdanie! Ile w nim mocy!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies