Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 09:26, 17 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
vita napisał(a)


Kokoryczki jak malowane Dopytam, czy przechylają się do frontu rabaty? Przesadzałam swoje ostatnio i przegapiłam, przechylają się do tyłu rabaty Łatwo przeoczyć


Ciekawa obserwacja, nie zwróciłam na to uwagi, rzeczywiście są wychylone w stronę południa.
To jest jedna sadzonka, zdaje się trzeci sezon u mnie Rośnie znacznie lepiej niż serduszka, która ma odwrotne tendencje, tzn. zanikowe.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:31, 17 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Twoje tulipanowe mixy coraz bardziej się przesuwają z tyłu mojej głowy do jej przodu
Ławeczka się pięknie komponuje Po królewsku


Uwierz, że miksy ułatwiają życie i to wystarczy, żeby iść tą drogą.
Ławeczka czeka jeszcze na oprawę - jest placyk przed nią do zagospodarowania, a pomysły dojrzewają, zobaczymy, który pierwszy
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:36, 17 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kasya napisał(a)
Ogromna ta Kalina
Wyobrażam sobie jaka musi być perfumeria


Kasya napisał(a)


Jak wysokie rosnie to epimedium ? I jak bardzo się rozrasta ? Rosnie w kępkach czy luźno ?


Kalinę poczuł nawet mój Pierworodny zakatarzonym nosem

Epimedium ma około 30 cm wysokości i rośnie bardzo ładnie - kępa delikatnie się powiększa. Mam trzy sztuki i każda tworzy kępę o średnicy równej wysokości (tak na oko, musiałabym pomierzyć). Jest drugi sezon u mnie, jesienią przesadzone, kwitnie pięknie, kępa jest widoczna, listki zimą obecne, polecam To jest jedno z moich dwóch najlepszych epimediów - drugie to czerwone.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:39, 17 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


Ależ bardzo dziękuję Fajne, takie do głaskania, aksamitne płatki. Długo się kwiat utrzymuje?



Raczej długo, bo ma toto ciągle jakieś pączki. Już kwitnie jakieś dwa tygodnie, dam znać, kiedy skończy. Pierwszy raz sadziłam z rozsady, ale jak widać nie trzeba o nie specjalnie zabiegać. No i ten zapach
____________________
Sałatka pokrzywowa
mirkaka 11:34, 17 maj 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Tulipany masz śliczne, pierzaste, podwójne, ciekawe czy się mnożą dobrze? Moje takie ciekawe jednak mają problem z rozmnażaniem i kwitnieniem za rok, wychodzą często tylko liście.
Zadałam Ci pytanie u Joli w sprawie zbiorników na deszczówkę, ale może i w swoim wątku coś napiszesz i wstawisz jakieś zdjęcie?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Mgduska 17:08, 17 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370

Magda a jaką pompą przepompowujecie do tych kolejnych? Jaką pojemność ma ten podziemny?
Ja mam podziemny 3000l ale jest już trochę zamulony i podnieśliśmy pompę wyżej żeby nie zapychała się. Ale cały czas myślę jak go tu odmulić i czym?


Wkleiłam pytanie i już odpowiadam.
Zbiornik podziemny ma ok. 4 metrów sześciennych, M. chętnie wkopałby drugi taki sam
Pompę pewnie mamy podobną - zanurzeniową i od tego wyjścia do węża ogrodowego i do podlewania półautomatycznego do dwóch rabat. Pompa ma rurę ssącą z pływakiem, dzięki czemu pobiera wodę tuż pod lustrem wody. Mamy też mniejszą pompkę, ukrytą przy naziemnym zbiorniku przy szklarni - ta ma włącznik czasowy, dzięki czemu podlewa szklarnię zgodnie z ustawieniem (np. dwa razy dziennie po dwie minuty). To jest chyba najprostsze rozwiązanie, możliwe do wykonania w istniejącym ogrodzie, bez rycia.

Nie wiem jak odmulić, M. kombinuje, żeby może opróżnić prawie zbiornik, resztę z dna zamieszać tak, żeby wzbudzić ten muł i wyciągnąć przy użyciu pompy jak do oczek, która ma większą tolerancję paprochów?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magleska 20:21, 17 maj 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Ławeczka przy domku i szklarni bardzo fajnie się prezentuje śliczne fotki z przejemnością obejrzałam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Helen 20:43, 17 maj 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8362
Ja też z ogromną przyjemnością przycupnęłam
Ale, że tulipany jeszcze w pąkach, to szok. U mnie w zasadzie ostatnie przekwitają. A po pierwszych nie ma już śladu
____________________
Helen - Hortensjowo
Mgduska 21:16, 17 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dlatego warto je sadzić w cieniu - i tak zakwitną, ale znacznie później Te z pełnego słońca już się w większości sypały.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:16, 17 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magleska napisał(a)
Ławeczka przy domku i szklarni bardzo fajnie się prezentuje śliczne fotki z przejemnością obejrzałam


Dzięki, Madziu
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies