Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 09:19, 18 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
mrokasia napisał(a)
Helen, mam dwie kaliny koreańskie Aurora, kupiłam je rok albo dwa lata temu więc nie mam ich zbyt długo. Możesz podpytać TAR - ma je dłużej. Kaliny można ciąć (swoje będę cięła po kwitnieniu by zagęściły koronę) i u mnie na pewno nie będą miały koron o średnicy większej niż metr .
Trzmieliny też są fajne, choć ja z taką na pniu mam niezbyt dobre doświadczenia (bardzo słabo przyrastała i raz przemarzła mi w zimie, poza tym była żółta i oddałam sąsiadce ).
Wybór należy do Ciebie .

Kasia, dziękuję za informacje. A te kaliny to pachną?
____________________
Helen - Hortensjowo
mrokasia 09:25, 18 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Pachną .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 09:42, 18 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
mrokasia napisał(a)
Pachną .

No i o to chodzi. Dziękuję, Kasia.
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 16:56, 18 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Nie wszystkie pachną. Sorry, ale właśnie wróciłam z pracy i się opachniłam, ale tylko niektórymi Wrzuć sobie w wyszukiwarkę hasło pachnące kaliny to będziesz wiedziała, które pachną

Doczytałam, że pytałaś Kasie o Aurorę Kasia ma oczywiście rację, ta pachnie

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:14, 18 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Jak już rozrabiam to na całego

Czy nie mogłabyś tej rabaty powiększyć? Problemem są cisy, które są nieproporcjonalnie duże w stosunku do wielkości rabaty. Niezależnie od nasadzeń będzie to zawsze kuleć, ze względu na brak odpowiednich proporcji. Dlatego masz taki problem z dobraniem odpowiednich roślin w to miejsce. Zwłaszcza, że to miejsce jest ważne, ze względu na widok na sąsiadów.

Mniej więcej takie powiększenie ułatwiłoby planowanie



Poza tym masz tam dziurę. W narożniku rośnie co prawda magnolia, ale pomiędzy cisami a magnolią brakuje czegoś wyższego.



Ok, skończyłam rozróbę i obiecuję już być grzeczna

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 18:01, 18 kwi 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Helen napisał(a)

Asia, miło że wpadłaś i mogłam Ciem rozśmieszyć


Uff. Tak cicho się zrobiło po moim poście, że się przestraszyłam, że przesadziłam ze szczerością


Helen napisał(a)
Pomysł i rysunek super. Dziękuję Ci bardzo.
Zaraz zapytam Kasię jakie duże rosną korony kalin na pniu. Jeżeli byłyby większe niż 1 m, to zrobi się ciężko, chyba że mogą być cięte. W przeciwnym wypadku wezmę trzmieliny na pniu.


Chciałabym pomóc, ale moje kaliny rosną dopiero rok. Mam jednak nadzieję, że więcej niż 1m nie będą miały

Helen napisał(a)

Asia, i jeszcze jedno - całą resztę rabaty też muszą zmienić i czy masz tutaj jakieś sugestie. Chodzi mi o duże nasadzenia, wypełniacze sama zrobię
W narożniku rośnie magnolia. Co byś przy niej widziała, żeby zrównoważyć cisy po drugiej stronie (to o czym pisała Iwonka)?


Helen, myślałam że tą rabatę masz już zrobioną na gotowo? Pamiętam, że robiłaś tam proste (w sensie: w linii prostej) nasadzenia. Nie pamiętam jednak co tam masz. Przypomnisz?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Helen 20:33, 18 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Anda napisał(a)
Nie wszystkie pachną. Sorry, ale właśnie wróciłam z pracy i się opachniłam, ale tylko niektórymi Wrzuć sobie w wyszukiwarkę hasło pachnące kaliny to będziesz wiedziała, które pachną

Doczytałam, że pytałaś Kasie o Aurorę Kasia ma oczywiście rację, ta pachnie


Ewa, fajną masz tą pracę. Chętnie bym się na jakiś czas zamieniła. Ja siedzę prawie non stop przy biurku i czasami aż głowa boli z braku tlenu.

Dopytałam jeszcze Tarcię o kalinę na pniu, Ona ma inną odmianę, ale już ma metrową koronę. Więc gdyby były 3 sztuki, po jakimś czasie na pewno będą się stykały. Muszę to dobrze zmierzyć.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:39, 18 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Anda napisał(a)
Jak już rozrabiam to na całego

Czy nie mogłabyś tej rabaty powiększyć? Problemem są cisy, które są nieproporcjonalnie duże w stosunku do wielkości rabaty. Niezależnie od nasadzeń będzie to zawsze kuleć, ze względu na brak odpowiednich proporcji. Dlatego masz taki problem z dobraniem odpowiednich roślin w to miejsce. Zwłaszcza, że to miejsce jest ważne, ze względu na widok na sąsiadów.

Mniej więcej takie powiększenie ułatwiłoby planowanie



Poza tym masz tam dziurę. W narożniku rośnie co prawda magnolia, ale pomiędzy cisami a magnolią brakuje czegoś wyższego.



Ok, skończyłam rozróbę i obiecuję już być grzeczna


Powiększenie rabaty niestety nie będzie możliwe, bo trawnik ma założone podlewanie. Więc się nie da. Już nie mówię o eMie i Jego chorobliwym zaangażowaniu w obronę trawnika.

O dziurze, o której piszesz, z drugiego zdjęcia, też już myślałam żeby zagospodarować wyższymi formami. Jak to ja, chciałam tam zmieścić 3 kolumnowe drzewa. Może buki. Zaraz Asia mnie skoryguje, hi, hi.
Długość tej rabaty to około 4,5 m.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:46, 18 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
makadamia napisał(a)


Uff. Tak cicho się zrobiło po moim poście, że się przestraszyłam, że przesadziłam ze szczerością

Helen, myślałam że tą rabatę masz już zrobioną na gotowo? Pamiętam, że robiłaś tam proste (w sensie: w linii prostej) nasadzenia. Nie pamiętam jednak co tam masz. Przypomnisz?


Myślę, że jestem jedną z ostatnich osób, które mogłyby się za coś takiego obrazić. Mam taką pracę, że nie mogę wcześniej zajrzeć, zazwyczaj siedzę wcześnie rano lub wieczorem.

Asia, masz dobrą pamięć, duża część tej rabaty jest posadzona w linii prostej. Ale chciałabym to trochę zmienić i zrobić rabatę w stylu Danusi. Taki misz-masz, ale ze smakiem Takie mam aspiracje, ale umiejętności planowania brakuje. A teraz czuję, że by się to bardzo przydało. Spróbuję to rozrysować.

____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:02, 18 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Zdjęcie z ubiegłego roku, to jest część prawa. Po lewej to samo co po prawej.

Na środku perowskie i stipy.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies