Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

mrokasia 10:39, 22 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
A może coś takiego?

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 11:07, 22 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
mrokasia napisał(a)
A może coś takiego?


Kasia, ładnie to wygląda w Twojej wizualizacji. Zapytam eMa co On o tym myśli.
____________________
Helen - Hortensjowo
jolanka 13:18, 22 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ta ostatnia propozycja Kasi mi się podoba najbardziej. Masz piękny murek, szkoda by było go zupełnie zasłonić
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Helen 15:01, 22 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Dziewczyny, nie przewidziałam warunków technicznych w ziemi, tzn. od ulicy do domu idzie za kwietnikiem światłowód - na głębokości ok. 70-80 cm.
Nie mogę tam posadzić cisów. Może być tylko tak, ale to raczej bez sensu.

Co radzicie? Tylko hakonki i hosty czy coś jeszcze się nadaje?
Strona zachodnia, słońce od 15.00.
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 15:32, 22 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Widzę burzę mózgów Ja jestem bardziej za ścianą zwartą z cisa, bo wg mnie z tym silnym wzorem cegły będzie zbyt „wzorzyście”. Tam rośliny powinny grać pierwsze skrzypce. Widzę tam taką ścianę z cisa na takiej długości jak pisała Kasia, czyli długość przęsła. Wtedy lepsze byłyby cisy baccata, które też są tańsze od Fastigiaty.

Na tym światłowodzie przecież możesz chyba coś posadzić? Tak głęboko nie musisz kopać, a korzenie urosną obok światłowodu a nie poprzez. Światłowody sa przecież zabezpieczone w takich specjalnych rurach.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 16:02, 22 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Anda napisał(a)
Widzę burzę mózgów Ja jestem bardziej za ścianą zwartą z cisa, bo wg mnie z tym silnym wzorem cegły będzie zbyt „wzorzyście”. Tam rośliny powinny grać pierwsze skrzypce. Widzę tam taką ścianę z cisa na takiej długości jak pisała Kasia, czyli długość przęsła. Wtedy lepsze byłyby cisy baccata, które też są tańsze od Fastigiaty.

Na tym światłowodzie przecież możesz chyba coś posadzić? Tak głęboko nie musisz kopać, a korzenie urosną obok światłowodu a nie poprzez. Światłowody sa przecież zabezpieczone w takich specjalnych rurach.

No właśnie teraz jadąc samochodem, pomyślałam że chyba przesadziłam pisząc, ze nic się nie da posadzić. Tylko ziemię mogę przygotować płytko, ale to tez raczej nie będzie problemem. Tam mi wychodzą same dżdżownice, więc ziemia chyba nie najgorsza.
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 16:22, 22 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Pytanie z serii głupich - czemu ty tam nie chcesz gdzieś wyższego drzewa? Patrzę się na wcześniejsze plany i wszystko będzie... niskie, płaskie? Przepraszam, próbowałam wyszukać informację na wcześniejszych stronach ale mi się nie udało.
Światłowód na 70-80 cm to nie problem. On nie jest puszczony jako kabel luzem tylko w rurze, skrzynce, peszlu. Nikt nie kładzie jakiegokolwiek kabla bezpośrednio w ziemi
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 16:26, 22 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
inka74 napisał(a)
Pytanie z serii głupich - czemu ty tam nie chcesz gdzieś wyższego drzewa? Patrzę się na wcześniejsze plany i wszystko będzie... niskie, płaskie? Przepraszam, próbowałam wyszukać informację na wcześniejszych stronach ale mi się nie udało.
Światłowód na 70-80 cm to nie problem. On nie jest puszczony jako kabel luzem tylko w rurze, skrzynce, peszlu. Nikt nie kładzie jakiegokolwiek kabla bezpośrednio w ziemi

Iwonka, bo tam docelowo bardzo mało miejsca będzie. Taki prawie kwadrat o boku chyba max 4 m. I kwietnik zajmuje 1 m2. Więc miejsca mało.
A co miałabyś na myśli pisząc o drzewie?
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 16:48, 22 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Ten klonik aż tak wolno nie rośnie wcale. Będzie miał ok. 2,5 m za parę lat
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:49, 22 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Inny klon ale takie wyprowadzenie Twojego byłoby super

https://pin.it/gesmmdyvjgbfbj
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies