Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 10:40, 13 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
anabuko1 napisał(a)
Paprotki jeszcze podrosną i wydajniej.a
Tak samo jak hosty.
One dopiero się rozkręcają.


mam nadzieję i czekam takie bidulki są narazie
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 10:43, 13 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)

Super kreatywność myślę że te zdolności to po mamie
mama ogrodniczka a córcia dekoratorka wnętrz
Wszystkiego najlepszego dla córci


dzięki Bożenko w imieniu córci będzie się cieszyć, że ktoś oglądał i pochwalił. Ciągle pracuję nad dodaniem jej pewności siebie, bo strasznie wycofana jest i nic nie wierzy w siebie
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 12:00, 14 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
A za to kocham moje miasto mieszkam na obrzeżach, do centrum na piechotę 15min, a codzienny spacer z psem mogę odbywać w takich okolicznościach przyrody




a to widok z tarasu, co prawda na pierwszym planie mam jeszcze ogrodzenie ale za nim dwa duże dęby, gigantyczna lipa, a po lewej bardzo stare wierzby ogolone w zeszłym roku na zero - odbijają



prawda, że zielony uspakaja?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 13:25, 14 maj 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Jola_M napisał(a)


dzięki Bożenko w imieniu córci będzie się cieszyć, że ktoś oglądał i pochwalił. Ciągle pracuję nad dodaniem jej pewności siebie, bo strasznie wycofana jest i nic nie wierzy w siebie

Ja mam podobnie z moim młodszym synem szczególnie w szkole jak Pani o coś go pyta to najchętniej schował by głowę w piasek i choćby niewiem jak się nauczył to tak go stres zżera i nie jest w stanie nic powiedzieć ciężko takiemu dziecku ale musimy ich wspierać chwalić za najdrobniejsze osiągnięcia

A mój starszy 16latek zupełne przeciwieństwo wygadany ,pewny siebie i mający zawsze ostatnie zdanie i przekonanie że zawsze ma rację(chyba po tatusiu hihi)
wczoraj powiedział mi że dyskutował z wychowawcą który chciał dać mu uwagę za brzydkie słowo (powiedział że za oknem ciulo czyli pada deszcz po polsku)że to nie jest żadne brzydkie zdanie tylko śląska gwara na co nauczyciel przyznał mu rację
No i powiedz czy takiemu nie lepiej w życiu
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 13:52, 14 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
skończyłam zrywanie darni z miejsca na ognisko i rabatę żwirową. Przy furtce też będę ściągać trawę, w tej chwili wygląda tak:



jeszcze muszę to podrównać i zobaczyć, czy ściągnąć więcej ziemi. Zamawiam kamień, a nasadzenia troche przemyślałam i jednak dam trzcinniki, ale nie na tle maty bambusowej tylko bardziej na obrzeżach jako takie osłony przy ławkach. W kącik pójdą seslerie, bo szybko startują, będa ładnie odbijać i nie zabiorą światła milinowi, który się będzie tam piął na boki.

Teraz jeszcze ławeczki szt. 3 muszę się zastanowić jakie wybrać.


____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 13:55, 14 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)

Ja mam podobnie z moim młodszym synem szczególnie w szkole jak Pani o coś go pyta to najchętniej schował by głowę w piasek i choćby niewiem jak się nauczył to tak go stres zżera i nie jest w stanie nic powiedzieć ciężko takiemu dziecku ale musimy ich wspierać chwalić za najdrobniejsze osiągnięcia

A mój starszy 16latek zupełne przeciwieństwo wygadany ,pewny siebie i mający zawsze ostatnie zdanie i przekonanie że zawsze ma rację(chyba po tatusiu hihi)
wczoraj powiedział mi że dyskutował z wychowawcą który chciał dać mu uwagę za brzydkie słowo (powiedział że za oknem ciulo czyli pada deszcz po polsku)że to nie jest żadne brzydkie zdanie tylko śląska gwara na co nauczyciel przyznał mu rację
No i powiedz czy takiemu nie lepiej w życiu


no zdecydowanie łatwiej ale to chyba przeważnie tak jest, że w rodzeństwie dzieci są swoimi przeciwieństwami no musimy tych naszych nieśmiałków trochę popychac do przodu, ale myślę, że też bez przesady, bo skutek może być odwrotny
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 14:04, 14 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Jak to u mnie, przy okazji czekania na kamień zacznę robić rabatę 1,5x2m przy tarasie.

Marzy mi się tam brzoza o strzelistym pokroju, żeby kiedyś gałęzie zaglądały mi do sypialni (to okno na górze po lewej stronie) , ale chyba za duża będzie i zaburza proporcje - nie wygląda to dobrze . A na dole wsadzę moje rozplenice + barwinki + wiosną tulipany i konwalie. Byłoby nawiązanie do rabaty biało-zielonej, która powstanie po prawej stronie. Obie rabaty zrobiłyby taką ramę do wejścia na ogniskową
wiosna

lato


dziewczyny, czy brzoza fastigiata się sprawdzi, czy jednak za wielka i za blisko domu? odległość od domu ok. 1,5m może jakiś krzew ?

a może takie drzewko, już kiedyś pokazywałam - podoba mi się przy budynku - ma fajny pokrój. Teraz wklejam zdjęcie lepszej jakości - może rozpoznacie.

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 14:16, 14 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
na koniec relacja z bukowej
po trzech tygodniach od posadzenia, w końcu buki ruszyły, ale z różnym tempem - trzymam za nie kciuki. Wydaje się po pąkach, że wszystkie ruszą, ale ja to cały czas myślę, że były takie tanie, bo coś z nimi nie tak
Listki nie są tak soczysto-zielone, zobaczymy jak będą wyglądać za miesiąc
na pewno zdam relację.



____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 14:26, 14 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33495
Buki ładnie startują

A o te drzewka nie możesz po prostu zapytać?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 17:07, 14 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Buki ładnie startują

A o te drzewka nie możesz po prostu zapytać?


Pewnie, że mogę, ale jak byłam to nie było ich w domu. Kiedyś to nawet z właścicielem tego ogrodu rozmawiałam, bo oni za płotem na zewnątrz mają takie 10-letnie ogniki i Pan je akurat przycinał, więc podeszłam popatrzeć i podpytać. Strasznie ciężko mu to szło, bo obcięte gałęzie do worków próbował pakować, efekt taki, że część upchnął a reszta do dzisiaj na trawniku tam leży i straszy kolcami
O tych drzewkach jeszcze wtedy nie myślałam, więc nie zagaiłam temacie
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies