Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 13:02, 12 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)
Jolu mam jeszcze pytanie Jak tam Twoje umbry ?


Bożenko umbry średnio, myślałam, że po zeszłorocznej mszycomanii w tym roku trochę odbiją, ale ta najsłabsza kształtu nie odzyskała. Nie wiem chyba będę je równać jesienią? muszę poczytać. Zaraz zrobię zdjęcie i wrzucę to zobaczysz, posadziłam je chyba jesienią 2017.
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 13:04, 12 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Nowa12 napisał(a)
Te białe, śliczne kwiatuszki to chyba rozwar wielkokwiatowy...
Tak długo miałaś bratki w donicach? To nieźle się trzymały.

o dzięki Agata za podpowiedz nie mam głowy do tych wszystkich nazw bratki naprawdę miały moc
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 13:12, 12 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
relacja z bylinowej

przetacznikowiec kontra liatra


lawenda lawenda
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 13:16, 12 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
relacja z preriowej

dziewanna - love rozumiem, że mogę zebrać nasionka i wysiać odrazu to za rok znowu będzie cieszyć oko?



____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 13:20, 12 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
relacja z ogniskowej, która jeszcze nie ma ogniska

martwiłam się o werbenę, a ona praktycznie zeżarła wszystko wokół
trzcinniki chyba kupiłam zarażone rdzą, bo coś mi się nie podobają i brązowieją im liście


____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
KasiaLangier 14:41, 12 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Jola_M napisał(a)
na bylinowej królują teraz lawenda i czosnki - szukają słońca (ja to na ich miejscu raczej bym szukała cienia - taki skwar) ścięta do zera szałwia już odrasta - ciekawe czy jeszcze raz zakwitnie?



Jestem zauroczona tymi czosnkami, koniecznie muszę znaleźć u mnie jakieś słoneczne miejsce dla nich Lawendę też lubię, właśnie jestem w przeddzień lawendobrania
Chciałam zapytać, kiedy cięłaś szałwię ? pierwszy raz posadziłam, coś słabiutko kwitła, ale może za mało słońca u mnie ma..
Faaajnie tak od początku tworzyć ogród, będę zaglądać.

PS. Wydaje mi się, że ten niby bodziszek lepiej usunąć. Z tego co wiem, jest to roślina spokrewniona z poziomką, bardzo silnie zadarniająca, trudno się jej pozbyć. Przynajmniej ja mam z tym problem.
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Anda 14:52, 12 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Śliczne widoczki Dziewanny też bardzo lubię. Jak zostawisz kwiatostany, to sie sama wysieje. Młode siewki możesz przesadzić na właściwe miejsce.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kim 17:31, 12 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Jola_M napisał(a)


Bożenko umbry średnio, myślałam, że po zeszłorocznej mszycomanii w tym roku trochę odbiją, ale ta najsłabsza kształtu nie odzyskała. Nie wiem chyba będę je równać jesienią? muszę poczytać. Zaraz zrobię zdjęcie i wrzucę to zobaczysz, posadziłam je chyba jesienią 2017.

Będę cierpliwie czekać na zdjęcia
Bo wiesz ja zainteresowana bardzo w moich planach jesiennych są zapisane no ale już guuuupia z tego jestem brać czy nie brać
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 17:23, 13 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
KasiaLangier napisał(a)


Jestem zauroczona tymi czosnkami, koniecznie muszę znaleźć u mnie jakieś słoneczne miejsce dla nich Lawendę też lubię, właśnie jestem w przeddzień lawendobrania
Chciałam zapytać, kiedy cięłaś szałwię ? pierwszy raz posadziłam, coś słabiutko kwitła, ale może za mało słońca u mnie ma..
Faaajnie tak od początku tworzyć ogród, będę zaglądać.

PS. Wydaje mi się, że ten niby bodziszek lepiej usunąć. Z tego co wiem, jest to roślina spokrewniona z poziomką, bardzo silnie zadarniająca, trudno się jej pozbyć. Przynajmniej ja mam z tym problem.


Hej Kasiu,
fajnie, że do mnie zajrzałaś szałwię sadziłam jesienią zeszłego roku i w skrócie mogę pokazać jej cykl ostatnio Ewa fajnie pokazała kwitnienie swojej szałwi w cyklu od wiosny do jesieni - bardzo pomocne zdjęcia u mnie było tak:
kwiecień

maj

czerwiec, kwitnie dwukolorowo i dość mocno się pokłada

i w czerwcu po kwitnieniu cięcie do zera praktycznie, a dziś wygląda tak:

mam nadzieję, że trochę pomogłam

PS. ta niby poziomka rzeczywiście upierdliwa, wlazła mi nawet pod skrzynki z warzywami i wychodzi górą już wyrywałam całość, ale cały czas gdzieś się pojawia

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 17:25, 13 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Śliczne widoczki Dziewanny też bardzo lubię. Jak zostawisz kwiatostany, to sie sama wysieje. Młode siewki możesz przesadzić na właściwe miejsce.


ok, to zostawiam, obawiam się tylko, że mam w tym miejscu za mało "gołej" ziemi, bo dookoła trawnik, a w trawniku na pewno siewki zginą pod kosiarą (o ile w ogóle się tam wysieje)
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies