Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 07:23, 20 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)

Zazdroszczę skończonej rabatki i czekam na zdjęcia

Bożenko no właśnie nie skończona jeszcze. Będę dumać jak ją skończyć tym bardziej ze nie wiem czy przesadzone rośliny dadzą radę zostało troche miejsca jeszcze chyba tylko na stipy i werbenę starałam się robić wg wskazówek Ewy, ale ostatecznie zdecydowałam, że ruszę jak najmniej roślinek noi zachowałem hortensje i trochę barwinków. Jeśli wszystko przetrwa to na pewno potrzebuje okrągły rok żeby przyjrzeć się tej rabacie w każdej odsłonie. A potem zdecyduje co ew wylatuje a co dodam
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 22:01, 21 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Jolu jestem pozwolisz że przysiąde i poczekam na zdjęcia
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 22:01, 21 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
skończyłam tą rabatę w 90%, bo co dalej to muszę zobaczyć. Nazwałam ją limonkową i mimo chęci zachowania jednolitości z ogniskową, zbyt żal było mi moich dotychczasowych roślinek. Tak więc - jak to u mnie - na rabacie mydło i powidło - a tematem przewodnim stała się limonka. Wykorzystałam wszystkie rośliny jakie miałam gdzies tam upchane w donicach, znalazłam u siebie jedną limonkową rozplenicę, dokupiłam lawendę, stipy, trzcinniki KF i jeżówki (pod wpływem ogrodowiska) - Green Jewel limonkowe i Delicious Nougat białe. Wyszło jak zwykle, wszystko na siebie włazi
Acha, dosadziłam jeszcze kilka werbenek patagońskich, które na ogniskowej miały już ciasno Docelowo z tyłu będzie bambus na ogrodzeniu jak na ogniskowej.

PS. No i zostawiłam też z sentymentu barwinki, które trochę się tam gryzą, ale bardzo wczesną wiosną będą tworzyć kwitnący pas po środku tej rabaty.
Było:

Jest:


____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 22:02, 21 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
jeżówki moje pierwsze - nigdy nie miałam
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 22:17, 21 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
i korzystając z okazji wrzucam zdjęcia porównawcze werbeny, żeby nie zapomnieć jak mocno się rozrasta
1 czerwca, wysadzona do gruntu

po dwóch tygodniach

po trzech tygodniach

obecnie

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 22:24, 21 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Pooglądałam Jolu z każdej strony przybliżałam ,oddalałam i żadnego mydła nie mówiąc o powidłach nie znalazłam

Zrobiłaś ładną spójną rabatę ,hortensje pasują bo dają wyższe piętro ,po drugiej stronie rozplenice jak się rozszaleją będą też olbrzymie i lawenda nawiązuje do rabaty przy tarasie

Poza tym wszystko potrzebuje czasu żeby się ukorzenić i nabrać mocy
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 22:30, 21 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)
Pooglądałam Jolu z każdej strony przybliżałam ,oddalałam i żadnego mydła nie mówiąc o powidłach nie znalazłam

Zrobiłaś ładną spójną rabatę ,hortensje pasują bo dają wyższe piętro ,po drugiej stronie rozplenice jak się rozszaleją będą też olbrzymie i lawenda nawiązuje do rabaty przy tarasie

Poza tym wszystko potrzebuje czasu żeby się ukorzenić i nabrać mocy

pewnie masz rację dzięki ja zupełnie tak jak Ty - zobaczę jak długo rabata wytrzyma w tym stanie, zanim zacznę znowu coś kombinować
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 22:32, 21 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Jolu to werbena patagońska ? Ty ją sama siejesz
widziałam ją wczoraj u Koniora pierwszy raz na żywo jest przepiękna tylko taka dość wysoka
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kim 22:34, 21 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Jola_M napisał(a)

pewnie masz rację dzięki ja zupełnie tak jak Ty - zobaczę jak długo rabata wytrzyma w tym stanie, zanim zacznę znowu coś kombinować

Rozumiem Cię całkowicie
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 15:04, 22 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)
Jolu to werbena patagońska ? Ty ją sama siejesz
widziałam ją wczoraj u Koniora pierwszy raz na żywo jest przepiękna tylko taka dość wysoka

Tak to patagońska. Bardzo ładna jest- siałam w marcu w domu i wysadzalam w czerwcu- kupiłam nasiona w Obi. Jest dość wysoka,kwiatostany są na wys. ok 1,2m a dół dość zabudowany liśćmi. Mam nadzieje ze może mi się jeszcze sama wysieje jak nie to i tak jeszcze dokupie w przyszłym roku
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies