Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 17:51, 13 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)

Będę cierpliwie czekać na zdjęcia
Bo wiesz ja zainteresowana bardzo w moich planach jesiennych są zapisane no ale już guuuupia z tego jestem brać czy nie brać

okej Bożenka teraz przegląd z umbrami dla Ciebie
kwiecień kwitnienie



dzisiaj (trochę kiepsko, bo nie mam dla nich kontrastowego tła - wszędzie zielono, więc słabo widać ich kształt - ale jest daleki od ideału kulki )



nie zniechęcaj się do nich, większość osób bardzo je sobie chwali. Mi osobiście naprawdę się podobają, jak kwitną (choc króciutko) są piękne, w zimie też mają dużo uroku. Mi się po prostu trochę zniekształciły, ale chyba jestem takim odosobnionym przypadkiem
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 17:54, 13 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
no i oczywiście nie mogłam się opanować i trzasnęłam okazyjnie jeszcze kilka fotek dzisiaj
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 17:59, 13 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
a bałaganiarska bylinowa - chaos w czystej postaci, czyli każdy rośnie jak chce - zawsze będzie mi się podobać


i dziewanna one more time


miłego weekendu!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 20:35, 13 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Dziękuję za fotki tego mi było trzeba. Wydaje mi się że nie jest źle myślę że one potrzebują czasu żeby nabrać kształtu

Też mam w planach posadzić 3szt ,tylko pierwsze chciałabym dać żywopłot z cisa i zastanawiam się ile od tego żywopłotu je posadzić ?
A ile Ty masz sadzone od płotu ?
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 22:54, 13 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)
Dziękuję za fotki tego mi było trzeba. Wydaje mi się że nie jest źle myślę że one potrzebują czasu żeby nabrać kształtu

Też mam w planach posadzić 3szt ,tylko pierwsze chciałabym dać żywopłot z cisa i zastanawiam się ile od tego żywopłotu je posadzić ?
A ile Ty masz sadzone od płotu ?


mam może z 1m od płotu - musiałabym zmierzyć, odległości pomiędzy drzewami ok. 3m. Korony są minimalnie nad płotem, ale w zasadzie za płotem mam jeszcze swoją działkę - tylko, że taki parking dla gości zrobiony na trzy samochody, więc nie przeszkadza mi jeśli docelowo korony wyjdą poza płot. Musisz pamiętać o docelowych rozmiarach tych drzewek - kiedyś wstawiałam chyba zdjęcia z Wojsławic - tam są o wiele starsze umbry i wyglądają tak:



PS. Ktoś na wątku ma takie piękne umbry równiutkie, okrąglutkie - cały szpaler, nie pamiętam gdzie widziałam, bardzo mi się podobały. No i Pani Danusia pokazywała zdjęcia przed swoim płotem wzdłuż chodnika - też pięknie się prezentują.
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
anabuko1 07:59, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Jola_M napisał(a)
a bałaganiarska bylinowa - chaos w czystej postaci, czyli każdy rośnie jak chce - zawsze będzie mi się podobać


i dziewanna one more time


miłego weekendu!

Piękna ,ciekawa ta dziedzina.
Mosty,liliowce piękne.
Owadzie zdjęcia superowe.
Lubię takie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Jola_M 16:04, 16 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Dzisiaj proszę o kolejną poradę - już enty raz się zabieram do tego kawałka ogrodu za domem mam skopaną w końcu rabatę, która ma częściowo zasłonić garaż, więc muszą tam być wyższe nasadzenia (prawy bok trójkąta -szer. ok. 3m). Na płot dam bambusa takiego jak na ogniskowej po lewej, na furtkę też.
Mam tam posadzone: barwinki, dwie rozplenice, dwie limeligt, migdałka i jukę - jeszcze po starym kształcie rabaty. Ewentualnie w doniczkach mam jeszcze żółte rozchodniki i trzy azalie (ale to chyba jednak nie moje klimaty).
Rabata ogniskowa (po lewej) mi się podoba (stipa, werbena, sesleria, trzcinniki) - może jednak do niej nawiązać, tym bardziej, że przy tarasie naprzeciwko posadziłam lawendy (chyba dam im też ten niebieski kamień jak na ogniskowej - jeszcze się waham).
Poradzcie coś - bo denerwuje mnie już ten widok z okna - muszę się za to zabrać

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 16:07, 16 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
anabuko1 napisał(a)

Piękna ,ciekawa ta dziedzina.
Mosty,liliowce piękne.
Owadzie zdjęcia superowe.
Lubię takie.


dzięki Aniu, ja też lubię owadzie zdjęcia. Lubię patrzeć jak pracują na kwiatkach. Na ptaki też uwielbiam patrzeć jak skubią, dziobią, piją i kąpią się w poidełkach, ale nie umiem zrobić im zdjęć owady są jednak mniej płochliwe
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 16:39, 16 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
A co chcesz zostawić na tej rabacie? Bardzo jesteś przywiązana do migdałka i barwinka?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 17:20, 16 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
A co chcesz zostawić na tej rabacie? Bardzo jesteś przywiązana do migdałka i barwinka?

barwinki mogę przenieść na rabatę z hostami lub dać koleżance (ale ogólnie to je lubię)
migdałka dostała moja córka od koleżanek na 10 urodziny, więc jesteśmy obie sentymentalnie z nim związane nawet nie mam pomysłu gdzie indziej by go dać, wiem że jest marniutki przez te mrówki co mu żarły korzenie, ale dopóki żyje to zostaje
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies