Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 15:20, 22 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Zdjęcie telefonem, ale zobacz jak cudna teraz jest


____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 23:45, 22 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Jola_M napisał(a)
Zdjęcie telefonem, ale zobacz jak cudna teraz jest



Cudna podziwiam Cię za wytrwałość w hodowli od nasionka
ja to chyba nie mam cierpca do tego

A jak się mają Twoje roślinki po posadzeniu
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 15:55, 23 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)

Cudna podziwiam Cię za wytrwałość w hodowli od nasionka
ja to chyba nie mam cierpca do tego

A jak się mają Twoje roślinki po posadzeniu


narazie dają radę, juka myślę, że sobie poradzi. Migdałek to chyba mi dziękował w duchu za przesadzenie, bo miał pod sobą ogromne mrowisko z setkami jaj mrówek. Wyczyszczony - mrówki trochę proszkiem potraktowane, mam nadzieję, że mu trochę ulży. Hortensję przesadziłam tylko jedną - drugiej nie ruszałam. W pierwszy dzień kwiatostany lekko pochylone, ale dużo podlewam - teraz wyprostowane ok. Co prawda Ewa kazała przyciąć, ale ja naiwnie mam nadzieję, że może da radę bez przycięcia? wyciągałam ją z wielką bryłą ziemi wokół korzeni, ledwo podniosłam.... teraz trochę żółkną liście od dołu łodyg.. no zobaczymy, codziennie leję jej sporo wody
a jak tam u Ciebie dosadzałaś coś nowego?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 19:50, 23 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Cieszę się Jolu że Twoje roślinki mają się dobrze u mnie chwilowy przestój pierwsze co to wróciłam do pracy po urlopie ,ale najgorsze to że mam dużo przesadzania a zapowiadają upały i naprawdę boję się to wszystko ruszać

Przeprowadzkę najgorzej zniosły róże , rozplenice też nieco pożółkły ale to chyba normalne jeżeli przesadza się rośliny w lipcu
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Anda 19:54, 24 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33496
Bardzo ładnie wyszła rabata Tego Vinca minor nie jestem pewna w tej kompozycji, ale może się sprawdzi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 20:13, 24 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Bardzo ładnie wyszła rabata Tego Vinca minor nie jestem pewna w tej kompozycji, ale może się sprawdzi

dzięki Ewa, dokładnie tak samo myślę jak Ty, nie jestem pewna tego barwinka, ale postanowiłam, że go zostawię, bo zrobi robotę wczesną wiosną, jak kompletnie nic się nie będzie działo na tej rabacie. Doradzisz mi do niego jakieś wczesne cebulowe, bo mam tam dość miejsca pomiędzy trawami i lawendą? Wiosną hortensje będą ścięte, rozchodniki i trawy, migdałek łysy - nie będzie żadnego koloru.
Mogą być jasne, białe bądz kremowe...coś co przypasuje fioletowo-niebieskim barwinkom.
Tej wiosny barwinki kwitły pięknie cały kwiecień i jeszcze w maju

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 20:16, 24 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
wybaczcie, że Was zanudzę, ale muszę jeszcze przyfocić werbenę, bo to jej moment
pięknie wprasza się na moje drewniane ławeczki przysiadam na nich często ostatnio - ognicho niepotrzebne jak ma się za plecami takie towarzystwo


____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 20:18, 24 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
świeża rabata limonkowa walczy o przetrwanie w tych warunkach, podlewam i trzymam kciuki
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 20:22, 24 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
przetacznikowiec dosięgnął domków dla owadów, a owoce ogników i irgi będą niezłą ptasią stołówką nie mogę się doczekać


miliny zakwitły
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
anna_g 09:34, 25 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Jolu, obejrzałam cały wątek No szalona z Ciebie kobieta, łapki Cię wiecznie swędzą żeby dzialać.
Dużo się dzieje u Ciebie - i dobrze
Baaaardzo podobają mi się Twoje buki - super żywopłot. Jak się jeszcze ciut zabiorą będzie naprawdę pięknie.
Bylinówkę na pewno rozszerzysz ja też jestem z tych co zawsze za wąskie rabaty robią.
Warzywnik mnie urzeka - śliczny jest, no i to że zrobiłaś go sama to szacun. Chyba w przyszłym roku wysieję groszek pachnący - uroczo wygląda w warzywniku.
Nawet nie miałam pojęcia, że dziewanny mogą być tak różne - ta Twoja jest świetna. W życiu bym się nie domyśliła, że to dziewanna w ogóle jest.
Werbeną się za bardzo nie przejmuj - jak jest jej u Ciebie dobrze to się będzie siała na potęgę. Ja kiedyś dostałam dosłownie trzy sadzoneczki malutkie, z których jedna zakwitła. Po trzech latach wyrywałam już werbenę zewsząd Myślę, że nawet w kamykach da spokojnie radę się rozsiać.
Czekam na dalsze Twoje pomysły i prace. Będę zaglądać. Pozdrawiam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies