Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 18:23, 25 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Cześć, Aniu bardzo mi miło, że mnie odwiedziłaś. Dziękuję za dobre słowo. Coś w tym jest, że ręce mnie świerzbią i ciągle bym coś robiła po prostu sprawia mi to przyjemność, a fizyczne zmęczenie to mój najlepszy odpoczynek ale tak ma chyba większość bywalców Ogrodowiska. Jeszcze dużo wyzwań przede mną, wpadaj jak najczęściej na pewno coś się będzie zawsze działo
zostawiam dla Ciebie jeszcze dzisiejszy groszek i pozdrawiam Cię mocno
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 18:36, 25 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
zapomniałam wspomnieć, że dwa wiciokrzewy, które były najbliżej ogniskowej zaczęły mi bardzo mocno usychać. Prawdopodobnie coś podgryzło im korzenie od strony sąsiadki, bo pod podwaliną ogrodzenia same korytarze i wyboje ścięłam je narazie i zobaczę co dalej. Tymczasem przedłużyłam bambus na ogrodzeniu, bo denerwowało mnie, że kończył się tak w połowie ogniskowej - tym bardziej jak wiciokrzew usechł.
Teraz jest tak - trochę widać różnicę między matami, ale może się wyrówna z czasem


furtkę też zakryliśmy



a teraz szukam fajnego paleniska tam na środek jakieś propozycje???
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 18:38, 25 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
przyłapałam dzisiaj paru delikwentów na werbenach


____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 00:20, 26 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33457
Jola_M napisał(a)

dzięki Ewa, dokładnie tak samo myślę jak Ty, nie jestem pewna tego barwinka, ale postanowiłam, że go zostawię, bo zrobi robotę wczesną wiosną, jak kompletnie nic się nie będzie działo na tej rabacie. Doradzisz mi do niego jakieś wczesne cebulowe, bo mam tam dość miejsca pomiędzy trawami i lawendą? Wiosną hortensje będą ścięte, rozchodniki i trawy, migdałek łysy - nie będzie żadnego koloru.
Mogą być jasne, białe bądz kremowe...coś co przypasuje fioletowo-niebieskim barwinkom.
Tej wiosny barwinki kwitły pięknie cały kwiecień i jeszcze w maju



Najlepsze cebulowe to takie, które wcześnie kwitną i na dodatek same powiększają swoją ilość Np. Anemone blanda White Splendour, Chionodoxa luciliae, Crocus chrysanthus, Crocus tommasinianus, Leucojum vernum, Narcissus 'Thalia', Ornithogalum umbellatum, Puschkinia scilloides var. libanotic, Scilla. To wybór na całą wiosnę, nie tylko w czasie kwitnienia barwinka
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 00:22, 26 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33457
U mnie też latają te motyle, nawet pawie oczko, ale najwięcej jest bielinków.
A palenisko chyba jakieś najprostsze? Widziałam takie w O.i w różnych rozmiarach
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dominika11 07:26, 26 lip 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witaj Jolu
wpadłam z rewizytą pospacerował po Twoim ogrodzie, fakt tylko pismo obrazkowe, no ale jestem zachwycona - pięknie jest kochana

będę zaglądać
pozdrawiam serdecznie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
anna_g 09:45, 26 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Jolu, cudne motyle.
Ogniskowa nabiera "oka".
Teraz czekamy na ognisko
Miłego dnia
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Jola_M 12:00, 26 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)


Najlepsze cebulowe to takie, które wcześnie kwitną i na dodatek same powiększają swoją ilość Np. Anemone blanda White Splendour, Chionodoxa luciliae, Crocus chrysanthus, Crocus tommasinianus, Leucojum vernum, Narcissus 'Thalia', Ornithogalum umbellatum, Puschkinia scilloides var. libanotic, Scilla. To wybór na całą wiosnę, nie tylko w czasie kwitnienia barwinka

Ewa, dzięki wielkie za pomysły. Lubię jak tak fachowo piszesz wszystkie nazwy roślinek, bo jak czytam to jest taka aura tajemnicy -bo nic mi te nazwy nie mówią a potem googlam je po kolei, żeby zobaczyć jak wyglądają super zabawa buziaki
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 20:28, 26 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Dominika11 napisał(a)
Witaj Jolu
wpadłam z rewizytą pospacerował po Twoim ogrodzie, fakt tylko pismo obrazkowe, no ale jestem zachwycona - pięknie jest kochana

będę zaglądać
pozdrawiam serdecznie


dziękuję Dominiko, wpadaj częściej
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 20:32, 26 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
anna_g napisał(a)
Jolu, cudne motyle.
Ogniskowa nabiera "oka".
Teraz czekamy na ognisko
Miłego dnia


dzięki Aniu, na ognisko to chyba jeszcze chwilę trzeba poczekać, bo jakoś nie mogę się zdecydować i mam z mężem trochę konflikt w kwestii wizualnej ja chcę proste, niskie, najlepiej zardzewiałe a mąż jakieś trójnogi, kociołki, siatki przykrywające itp itd
ale w między czasie zmajstrowałam coś innego, no ja przecież nie usiedzę w miejscu zaraz wrzucę zdjęcia
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies