Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

nicol21 11:02, 15 lis 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Ciężko nie narzekać jak się spotyka niby-fachowców, ale i tak idzie Ci świetnie. Wiadomo presja czasu i własnych założen wiele zmienia, ale jesteś silna i odważna więc będzie cudnie.
No chyba że sąsiadka dzwoniła i mówiła że wiatę stawiają nie tam gdzie trzeba bo na jej posesji . haha.
Kolejny weekend nadchodzi! Czyli okazja żeby znów się przyjrzeć całości, porobić zdjęcia, wannę prawie przymierzyć etc. Wiata będzie bardziej namacalna, ogrodzenie może i też.... będziesz sadzić rosliny szybciej niż myślisz , niech tylko ocieplą i otynkują. Dużo robisz, bo wiesz jak dużo domów czeka na ocieplenie czy otynkowanie kilka lat?!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
popcorn 11:17, 15 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jak grzejesz nieocieplony dom to tak jakby wyrzucać pieniądze na gaz przez okno...
I jak pożyczać to porządnie i zrobić wszystko...
Wiadomo chciałoby się lepiej, materiałów i sprzętów do wyboru do koloru a najtańszego wszystkiego brać nie można... no nic. Oby te kompromisy mnie w tyłek nie ugryzły

Pozdrawiam Ewelina Też się cieszę z weekendu! Zdjęcia dziś po południu jakieś cyknę może. Pewnie z latarką
____________________
Mój nowy ogródek
Magda70 13:12, 15 lis 2019


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Nie ważne z czym zdjęcia pstrykniesz...ważne , że będą

Jestem cały czas na bieżąco u Ciebie. I chyba tylko u Ciebie haha...
Buziaki!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
popcorn 13:19, 15 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Madzia zapraszam Miło mi! Dziękuję
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 15:08, 15 lis 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Chyba że bank nie chce dać tyle ile potrzeba ocieplone mam ale na tynk strukturalny jeszcze domek musi poczekać
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 15:40, 15 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dori masz styropian, siatkę i klej? I wporzo? Mam cenę za m2 ocieplenia z tynkiem i liczę że uda się położyć całość za jednym zamachem, co zależy od temperatur teraz...

no nic. Jakoś będzie. Już się wystarczająco martwiłam wszystkim. Ilość bajtów na martwienie na zapas mi się już wyczerpała

Elektryk dzisiaj kończy. Ma mi spisać ile jakich pstryczków i gniazdek trzeba to sobie je zamówię. Tynkarz się wlecze niemiłosiernie, twierdzi że ściany krzywe i tynkuje wszystko jak leci i przerw tam gdzie chciałam mi nie zostawił. Heh. A chciałam sobie zlicować płytki z tynkiem. I guzik z tego. Co mu teraz zrobię jak już zrobił? Nic. Fachowcy!
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 19:31, 15 lis 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
No właśnie tak mam i już mnie wkurza, ale bardziej mi doskwiera brak tarasu. Mam nadzieję W przyszłym roku zrobimy.

Ech ci fachowcy, szkoda że nie zostawił pod płytki. Można jednak zlicować potem naklejając płyty k-g ale wiadomo że to dodatkowa robota.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 06:06, 16 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tynki idą


Kotwy od słupów wiaty

Prąd!
____________________
Mój nowy ogródek
jolanka 09:22, 16 lis 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Karola, pilnuj punktów elektrycznych. Mnie tynkarze zaklajstrowali 13 sztuk Rób zdjęcia instalacji, potem naprawdę się to przydaje
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Dorii 10:58, 16 lis 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Heh ja nie wiem gdzie kabel od dzwonka.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies