Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 11:00, 24 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gosia, oby!

Zawitka, myślę że będzie dobrze. Reku zrobi mi kolega z Pabianic jeszcze, wierzę że wie co robi. Miałam ręku wcześniej, tutaj była w projekcie, mam parę fixów okien i brak kominów wentylacyjnych. I oszczędność na gazie mnie przekonuje że warto. I świeże powietrze. I widok jak brudne są wymieniane filtry..

Sylwia, dziękuję!

Jadę dziś zobaczyć jak tam idą tynki bez tynkarza patrzącego na mnie. I pomierzyć ile tynków mu wyszło bo płacę za metr. I drzwi pomierzyć bo muszę zamawiać. Buziaki

____________________
Mój nowy ogródek
vita 11:09, 24 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
Karola, miałam kilka ekip wiosną przy różnych remontach, odchorowuję do teraz. Dzielna jesteś niebywale! Należy Ci się nagroda od Losu.
Trzymam za to.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
popcorn 18:33, 24 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wiktoria dziękuję nie mogę narzekać, wszystko idzie po mojej myśli

Tynkarz prawie skończył. Pomierzyłam dziś otwory drzwiowe, nie wiem czemu w mojej sypialni nagle drzwi 100tki? Takich na bank nie ma od ręki, a generalnie i tak trzeba czekać na ościeżnice regulowane... jutro podzwonię ale chyba zamówię u nas na miejscu drzwi które pomacałam, przynajmniej je widzę na żywo...

Wiatę niech wracają postawić i jak zrobimy ocieplenie i tynki mogą chłopaki zająć się ogarnianiem działki. Koparkowy do mnie dzwonił wczoraj koło 11tej czy chcę żeby przyjechał... Odmówiłam bo ludzie od płotu właśnie się zbierali.. chcę żeby był ale z nimi razem plus niech będzie już wiata i ziemia trochę obeschnie. Bo w tej glinie zostają mega koleiny z tej koparki i wyrównać terenu się po prostu nie da w takich warunkach.no nic mam nadzieję że przyjedzie za jakieś dwa tygodnie i nie będzie mrozów jeszcze...

Z tynkami to prawie wygląda jak dom...
____________________
Mój nowy ogródek
Basilikum 19:49, 24 lis 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
no juz jest dom tylko do zamieszkania jeszcze mala hwile potrwa, zobaczysz jak szybko zleci
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
yolka 20:41, 24 lis 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
DOM jest i już. Karolina a jak z ogrzewaniem daleko? Oby mrozy nie przyszły dopuki tynki nie wyschną i ogrzewanie zadziała. Jednak w tynkach jest sporo wody. Trzymam kciuki za dodatnie temperatury. Piękny będziesz mieć dom, już to widzimy, a wiosną wśród zieleni będzie bajecznie
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
popcorn 06:44, 25 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Iza, Jola, dziękuję.

Muszę dziś zamówić drzwi i kupić odpływ liniowy. Dwa stopnie tylko. Tynki schną. Powoli. W domu wilgoć ale na szybach się nie skrapla. Dom nie jest szczelny jeszcze, polać dachu nieocieplona. Teraz będzie ocieplenie z zewnątrz robione i podłogi na strychu z desek i płyty OSB. Gość od ocieplenia właśnie dzwonił że zwiezie sobie dziś rusztowania i materiały. Potem reku. W międzyczasie wylewki. Ogrzewanie można włączyć po 4 tygodniach od wylewek, chyba że dmuchawy zainstaluję. Zobaczymy. No i gaz nie jest jeszcze podłączony, w tym tygodniu może ustalą mi termin wreszcie. No nic. Zobaczymy. Nie powinno być źle. Byle przy wylewkach nie było na minusie. Jak tak będzie przy tynkach zewnętrznych to zostawią zatarty klej na styropianie i tyle...

Buziaki miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
hankaandrus_44 09:11, 25 lis 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Powodzenia, siłaczko!


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
popcorn 12:25, 25 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Haniu żadna ze mnie siłaczka, ale dziękuję! Radzę sobie jako tako

Droga do nas zamknięta wczoraj jechałam z drugiej strony przez wieś przez plantacje malin, śliwek i jeżyn i myślę sobie że posadzę coś na wolnej działce. Coś w ten deseń pewnie Jeżyny lub maliny. Lub jedno i drugie. Tylko odbiorcę wtedy znaleźć

Chłopaki od ocieplenia organizują się. Omówiłam telefonicznie co i jak, mam adres domu w moim kolorze złamanej bieli do obejrzenia wioskę obok, muszę rzucić okiem czy odcień mi pasuje czy nie. Około 175 m2 elewacji mówi facet. Czyli nie odliczają okien oczywiście, to jest masakra jakaś heh. No nic, zobaczymy. Rynny mają obudować w elewacji, dobrze że kupiłam rewizje na czas to mi je zamontują. Skrzynka gazowa czeka na montaż.

Za tydzień w poniedziałek rozkładamy styropian na podłodze, hydraulik montuje rurki ogrzewania podłogowego, gość z miksokretem wraca i czwartek-piątek zalewa betonem. I potem czekamy aż wyschnie, może malować będziemy mogli zacząć powoli jak tynki poschną?

Trzymajcie kciuki proszę za plusowe temperatury
____________________
Mój nowy ogródek
hankaandrus_44 13:25, 25 lis 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Nie wiem jak u Was, u mnie ma być na pl,usie. Oczywiście, zawesze ciepło do ciebie zaglądam i gorąco przytulam. Może o ten plus się uda temp. podnieść.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
popcorn 13:28, 25 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję Haniu! Buziaki!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies