Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Kasya 12:12, 21 lis 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41815
Piekne duże okna
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
popcorn 12:28, 21 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Żałuję że dzielone, no ale podobno inaczej się nie dało... heh
no nic!

Pozdrawiam Kasia
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 15:42, 21 lis 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pewnie by się dało tylko koszt mógłby zabić
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 16:14, 21 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Miałam wyceny z 4 firm i wszędzie miałam 2/3 fix i 1/3 otwierana. Dogadałam się z jedną z tych firm, złożyłam zamówienie, wpłaciłam zaliczkę. I dzwoni mi właściciel że im się program pomylił i że się tak nie da i że mysi być dopłata bo złe wymiary wskoczyły ble ble i drożej będzie i dzielone na trzy. Dałoby się nawet i jedną wielką taflę ale z dużo grubszą szybą i sporo drożej. A że czas już mnie naglił to nawet nie dzwoniłam do tych pozostałych firm, zresztą umowa już była i zaliczka i dwa tygodnie w plecy... no nic. Może przy następnym domu buahaha

pozdrawiam Dori
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 18:13, 21 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kolejne betony do ogrodzenia dotarły...
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 13:07, 22 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Rekuperacja będzie robiona 16-20. grudnia. Jutro widzę się z ludźmi od ogrodzenia, wrócili pracują dziś i jutro mam nadzieję będą powoli kończyć? Jeszcze parę dni?

Poniedziałek-wtorek zaczynamy ocieplenie i tynki zewnętrzne. Liczę że gość od wylewek wpadnie któregoś dnia i położy styropian w domu. Jeśli nie w przyszłym tygodniu to na początku kolejnego.

Gość w gminie od gazu szturchnięty, obiecał w poniedziałek dać dokument do podpisu. potem odbierze go gazownia i będę ich szturchać o wykonanie przyłącza fizycznie. Niech się ruszają jakoś, zima idzie!

Ludzie od wiaty milczą. Jak nie wrócą to postawią ją ludzie od ogrodzenia. Widzę się z nimi jutro, pogadamy. Chcę żeby po ociepleniu i tynkach zajęli się otoczeniem domu, tj. krawężnikami, żwirem, tarasem, kostką.
Szturchnęłam gościa od koparki ale chyba poczekam do wiosny, niech się to uleży z ostatnimi poprawkami. Martwi mnie góra ziemi spod fundamentów która po prostu leży na końcu działki która teraz ogradzam... hmmm...

Napisałam do gościa od wiaty, miał mi też kłaść płytki, te na ścianach może kłaść... nie mogę ich jeszcze tam zawieźć - mam je tutaj, 1,5 tony... bo nie ma wylewek. Ale jak wylewki będą to zawiozę płytki, wannę, toalety i umywalki tamże, niech się dzieje.
Jutro od rana sprzątam na budowie bo to jest masakra jak wszyscy zostawiają po sobie góry śmieci... i pomierzę otwory drzwiowe czy zgodne z projektem bo chcę zamawiać drzwi. Czeka się na nie 6 tygodni więc wypadałoby zamówić.

Ustalam taras, kostki itp i czekam na wycenę która liczę że mnie nie zabije...
Po wylewkach czekamy aż wyschną, będzie robiona wentylacja i sufity. Ocieplenie dachu i stropu. I w sumie to tyle...
Potem płytki, podłogi, malowanie... i będzie styczeń, jak się uda... heh

Edit: gość od wiaty dzwonił, przyjedzie w niedzielę wynieść elementy z domu i stawia ją we wtorek. Oby. Z płytkami na ścianach czeka aż będą wylewki na razie może zagruntować ściany i to tyle. No nic. Zobaczymy.

miłego weekendu!

____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:07, 23 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ślimaczy się. Ale idzie do przodu






____________________
Mój nowy ogródek
Gosiek33 14:14, 23 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Z górki masz.

Ważne, że do przodu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
zawitka 18:37, 23 lis 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Idzie idzie do przodu robisz rekuperację------pilnuj jej bo jak coś popsują albo wstawią nie takie rury to potem od nowa kasa potrzebna.

Córka moja się przekonała że nie ma jak kominy
.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
sylwia_slomc... 20:45, 23 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Dograć tyle ekip na raz to wyzwanie, które Tobie się udaje
Robota idzie do przodu jak dla mnie szybko, wiadomo sporo zostało, ale jeszcze parę miesiecy temu nawet pozwolenia nie było, a teraz dom stoi
Jeszcze troche czasu i cierpliwości i już będziesz na swoim

U nas w tym tygodniu też budowa była, choć nie do końca domu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies