Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Dorii 18:37, 18 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
deszczowymaj napisał(a)


Sylwia pocieszyłaś mnie tym wpisem bo już myślałam ,że moja rodzina jest jakaś nienormalna

ja z praniem ..szczerze nie nadążam , jednego jeszcze dobrze z linek nie zdejmę a już następne się pierze ..mam dość


Też tak mam. Trzy pralki czekają poskładane do szafek porozkładać. Dwa prania do poskładania i cała góra do prania bo siły nie mam ostatnio.

Miałam nadzieję że suszarka bębnowa pomoże ale teraz składanie jest wąskim gardłem, tyle że suszarki nie stoją porozstawiane.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 18:39, 18 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Konieczki napisał(a)
Karola sama sobie zrobisz gabiony za grosze
Kupisz gotowy ogrodzeniowy panel w jakims markecie (nawet jeden Ci styknie) boszem potniesz zrobisz koszyk (jakos powiazesz)- nie musisz miec od gory przykrytego, dasz mocna agrowloknine od strony ziemi, i troche kamieni - no to bedzie chyba koszt najwiekszy w tej inwestycji

Ja mialam potezny mur oporowy dlatego nie zrobilam gabionu ale ciut zaluje


Taki gabion chyba można też ziemią wypełnić i obsadzić czymś zadarniającym. Zielona ściana

Ale nie wiem jak to się sprawdza.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 21:09, 18 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Przyszły rura melioracyjna i geokrata do umocnienia skarpy. Może w weekend się zabierzemy...


Cebula skiełkowana i wylądowała na zewnątrz bo za szybko rośnie w domu (za ciepło).

Pranie ogarniam ja, młoda rozwiesza i składa i układa w szafach. Działa!

Pozdrawiam Was!
____________________
Mój nowy ogródek
AniazUroczyska 01:08, 19 mar 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Sonka napisał(a)
Nie wiem, czy dobrze zrobilas z tymi podkladami kolejowymi, ja się ich pozbyłam. Są nasączone takimi świnstwami i są bardzo rakotwórcze. Poczytaj, mam koleżanke naukowca, biologa, ekolożkę, to się nasłuchałam.


Pamiętam,że Toszka też odradzała! Kupiła i żałowała! A tak w ogóle, to co z Toszką? Znowu nam zginęła? Smutno bez Toszki
AniazUroczyska 02:16, 19 mar 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
popcorn napisał(a)
Będzie ciekawie bo nie wydaje mi się że za dwa tygodnie choroba magicznie zniknie.

Też mi się tak wydaje, że takiej magii nie będzie! Kilka dni temu otrzymałam takie poufne wiadomości,że prawdopodobnie w tym roku dzieci nie wrócą już do szkoły. Dziś słyszę w TV , że już nieśmiało o tym przebąkują,że może przedłużenie takiej sytuacji itp. Pożyjemy , zobaczymy! Chyba ,że nie uda się przeżyć, to też trzeba brać pd uwagę!
popcorn 05:29, 19 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Haha
Myślę że do świąt wielkanocnych mamy szkołę z głowy. Zobaczymy jak będzie dalej.

Buziole!
____________________
Mój nowy ogródek
Konieczki 07:49, 19 mar 2020


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Karola jak sama chcesz umacnac skarpe to gabion zrobisz sama (wydaje mi sie to latwiejsze)
Milego dnia
____________________
Zielonym do góry... :)
popcorn 07:56, 19 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Rozgrabkować ziemię (glinę), na niej rozłożyć geokratę, umocować ją kołkami (jak włókninę), nasypać wiaderkami lepszej ziemi i sadzić runiankę w kieszonki. Powinno się udać?

W tym rogu trzeba coś wymyślić, jak nie palisada to gabiony właśnie... heh. zobaczymy

Póki co praca, słonko świeci, patrzę na sarenki, rozwieszam pranie i takie tam.

Herbata, potem zamówię 3 tony klińca i taczkę i czekam na weekend
Ma przyjechać geodeta robić inwentaryzację powykonawczą. W styczniu jej wyslałam zaliczkę i oczywiście do tej pory nie miała czasu (czytaj: zapomniała). Wczoraj ją szturchnęłam, magicznie dziś o 8mej ma się zjawić... ech ludzie...

Miłego dnia pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Konieczki 08:06, 19 mar 2020


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Ja dzis na ulopie.... bede ciac cisy i pryskac owocowe... taki urlop to ja lubie
____________________
Zielonym do góry... :)
popcorn 08:10, 19 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Super Baw się dobrze!

Też mnie korci żeby wziąć dzień czy dwa... no ale w pracy skład okrojony, nie chcę zawieść szefa... biorę tydzień po wielkanocy żeby robić ogródek jupi nie mogę się doczekać to za 3 tygodnie, oby koparka zrobiła swoje do tego czasu...
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies