Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Katte 09:20, 18 mar 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Tańsze rozwiązanie Palisada Split , za 90 cm płaciłam 30 zł oczywiście od ludzi z pozostałości po budowie.
Widziałam też fajne z płyt betonowych maxima z Libetu murek oporowy lub cała donica wykonana z tego , płyta jest 80*80.

Kupiłam od gościa za symboliczne 100zl 7 m2 kostki Libet Via Trio, 3 takie płyty i stopień schodowy .
Jakieś 900 zł zaoszczędziłam heheh.
Polecam OLX , mozna dużo rzeczy do domu ściągnąć sczegolńie po budowie .
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
popcorn 09:24, 18 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki Kasia. Rozejrzę się!
____________________
Mój nowy ogródek
Katte 14:25, 18 mar 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Dzisiaj patrzyłam co prawda Radom ale za 4 zł elegancka palisada jakaś wyprzedaż .
Mozna dołożyć za transport komuś , a palisada prawie za darmo bo 60cm to ze 40 zł katalogowo
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Mgduska 14:33, 18 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Lubię do Ciebie zaglądać, bo tu się ciągle coś dzieje

Z podkładami też radzę być ostrożną - takim trochę oddalonym od nas sąsiadom kazała usunąć z działki podkłady Ochrona Środowiska z Urzędu Miasta. Zużyte podkłady są niebezpiecznym odpadem i nie wolno ich używać na działkach. Ktoś pewnie podkablował, a może przy odbiorze domu zauważyli, w każdym razie mają tam teraz wyrwę w skarpie i słabo to wygląda, a koszty podwójne...
Powodzenia w dalszych działaniach
____________________
Sałatka pokrzywowa
tulucy 14:44, 18 mar 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
zasada jest taka, że jak firma robi remont na kolei, to odpady powinna zutylizować i zapłacić za to - i ma to wkalkulowane w koszta i w ofertę... A firma chce sobie zwiększyć dochody i nie oddaje tego do utylizacji (wysokie koszty, bo to odpad niebezpieczny) i puszcza na rynek - nielegalnie,. Bo to obrót odpadem niebezpiecznym. Chyba że ja już kompletnie się nie znam
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
popcorn 14:54, 18 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki Babki! Dobrze że jest forum bo bym sobie kłopot na głowę ściągnęła heh

buziaki!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Katte 15:31, 18 mar 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Też miałam Karola podobny pomysł , bardzo podobały mi się te podkłady.
U teściowej leżały dwa długie więc poprosiłam M żeby mi wzdłuż wkopał pod mini skarpę.
Poleżała lato , smród i smoła się z tego sączyła - od razu pozbyłam się tego szajsu .
I tak zaczęłam szperać i wpadłam na te palisady ciosane - na gabiony wkoło domu mnie tez nie stać chcąc też są piękne

Można je wkopywać pionowo lub poziomo układać ,i sucha masa.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
popcorn 15:31, 18 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzisiejszy najazd śmieciarek hehe cieszę się bo zabrali całą stertę kartonów i folii. Wszystko zamawiane w necie i a ciągu miesiąca nazbierało się tego że hoho

____________________
Mój nowy ogródek
Konieczki 15:35, 18 mar 2020


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Karola sama sobie zrobisz gabiony za grosze
Kupisz gotowy ogrodzeniowy panel w jakims markecie (nawet jeden Ci styknie) boszem potniesz zrobisz koszyk (jakos powiazesz)- nie musisz miec od gory przykrytego, dasz mocna agrowloknine od strony ziemi, i troche kamieni - no to bedzie chyba koszt najwiekszy w tej inwestycji

Ja mialam potezny mur oporowy dlatego nie zrobilam gabionu ale ciut zaluje
____________________
Zielonym do góry... :)
Mgduska 17:06, 18 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
popcorn napisał(a)
Dzięki Babki! Dobrze że jest forum bo bym sobie kłopot na głowę ściągnęła heh

buziaki!!!



____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies