Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 08:09, 30 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
To obcięte lotki wszystkich kur, kogucika też. Nie chcę żeby skończyły w zębach naszego psa... Kogut na mało piór w ogonie ale prócz tego wygląda ok. Na szczęście... Buziaki Haniu!

Kasia podobno jedzą, choć moje dziubały i nie wiedziały co z nimi zrobić. Ale może się nauczą
____________________
Mój nowy ogródek
hankaandrus_44 08:37, 30 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7192
Kiedyś nasze kury bardzo lubiły chrabąszcze majowe. Specjalnie mama kazała otrząsać młode dębczaki, żeby dla nich nazbierać, a jajka po tym były z dwoma żółtkami.

A co do piór, to takie zdjęcia mogą być, myślałam, że to gorsza sprawa. Udanego weekendu.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Sebek 11:04, 30 maj 2020


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jakbyś kiedyś zapomniała rozróżnić drob to rozsyp ziarno - kogut będzie dziobal, a kury będą dziobaly

Budzi Cię o której?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hankaandrus_44 12:06, 30 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7192
Sebek napisał(a)
Jakbyś kiedyś zapomniała rozróżnić drob to rozsyp ziarno - kogut będzie dziobal, a kury będą dziobaly

Budzi Cię o której?


I naucz się szybko mówić: Biała kura krupy kluła! Biała kura krupy kluła.
I tak kilkanaście razy w tempie.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
popcorn 12:33, 30 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hahaha

Super jesteście buziaki!

Jagody kamczackie się zbierają, dosadziłam parę krzaczków


Kiedyś będę miała ładny warzywnik na razie jest tylko produktywny ale zmierzamy w dobrym kierunku
____________________
Mój nowy ogródek
deszczowymaj 12:45, 30 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Karolcia już masz pięknie ..wiesz

tak patrzę na ten Twój bób i dochodzę do wniosku ,że mogłam dużo gęściej posiać ..achhhhhhh
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Katte 14:18, 30 maj 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Czy u Ciebie na bobie też siedzi mszyca ? Mam 4 krzaczki w skrzyni ale i tak znalazły drogę , tzn mrówki je tam zaniosły wrrr.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
popcorn 15:33, 30 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mam mszycę, będę pryskać topsinem buksy, prysnę też bób. Może nawet dziś.

Połowa warzywnika opanowana, chwastów cała góra. Jeszcze druga część, ale jutro ma padać, więc pewnie w tygodniu skończę. Dosadziłam dwa rządki szczypiorku między młodziutkie szparagi. Może pomoże z robactwem jakby co.

Parę dni by mi się przydało, całych!!! Żeby opanować chwasty. No ale...

Kurczaki sobie radzą, siedzą na kupie ale też spacerują, blisko kurnika ale jednak. Jedzą i piją i wyglądają ok. Boją się nadal ale może nie tak bardzo. Kogucik wygląda jak członek stada. Powinno być oki

____________________
Mój nowy ogródek
Katte 16:19, 30 maj 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Mam Decis , to też oblecę.
Narazie leje , zielono od chwastów .... nic nie zrobię dzisiaj , trudno leżenie też jest męczące w jakimś stopniu
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
popcorn 16:37, 30 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Też niewiele zrobiłam, ale pogoda jest jaka jest. Przyjemniej się pracuje jak jest ciepło i sucho... Nie pryskam bo za mokro.




Ktoś poradzi co do brokuła gałązkowego? Kwitnie a powinien na jesień dopiero, po wyrośnięciu na 1.5 metra. Hmmmm
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies