Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Mgduska 08:54, 03 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nie możesz tych chwaściorów po prostu motyką wyhaczyć i porzucić, żeby wyschły?
Potem tylko lekko zgarnąć i z głowy.
____________________
Sałatka pokrzywowa
popcorn 09:07, 03 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Chętnie, ale mam glinę. I chwasty jeśli wyłażą to ze sporą ilością gliny wokół korzeni. Warzywnik jest łatwiejszy bo rzeczywiście motyka i tylko przerywanie pomiędzy roślinami jeśli chwast i tam się wciśnie
Ale rabaty są trudniejsze, od korzenia nadal odrasta dziadostwo, plus jak rośliny są gęsto to trzeba ręcznie podwarzyć każde chwaścicho. A że podlało to jest bagienko teraz i cała kupa zabawy

Niemniej idzie, jakoś słońce dzisiaj, podeschnie wszystko, będzie dobrze
pozdrawiam Magda!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Juzia 09:45, 03 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Eeee dobrze Ci idzie
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
mikdan_2608 10:32, 03 cze 2020

Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 93
popcorn napisał(a)
Chętnie, ale mam glinę. I chwasty jeśli wyłażą to ze sporą ilością gliny wokół korzeni. Warzywnik jest łatwiejszy bo rzeczywiście motyka i tylko przerywanie pomiędzy roślinami jeśli chwast i tam się wciśnie
Ale rabaty są trudniejsze, od korzenia nadal odrasta dziadostwo, plus jak rośliny są gęsto to trzeba ręcznie podwarzyć każde chwaścicho. A że podlało to jest bagienko teraz i cała kupa zabawy

Niemniej idzie, jakoś słońce dzisiaj, podeschnie wszystko, będzie dobrze
pozdrawiam Magda!!!


Hmmm… jest coś takiego co chyba nazywa się motyka (?) duńska. To takie coś na trzonku, czyli patyku, co wygląda jak płaska, metalowa pętla, którą podcina się zielsko razem z wierzchnią warstwą ziemi. Mam coś takiego odziedziczone po pierwotnym właścicielu mojego chwastowiska, tzn. działki.
Pokazywał to duńskie ustrojstwo Monty w swoim programie GW.
pozdrawiam dm
nicol21 10:36, 03 cze 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Ty to się ciesz, że masz deszcz!
Czego Ty nie masz w tym swoim ogródku i rabatkach - bogactwo!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
popcorn 10:43, 03 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dm dzięki! Rozejrzę się Tam gdzie chwasty zostały motyką nie wejdę, ciasno! Ale ogarnę, do weekendu mam nadzieję

Ewelina, nie mam róż i całej masy innych roślin. Ale mam sporo, to fakt
Testowałam już jeden ogród wczesniej, czegośtam się nauczyłam, zobaczymy jak wyjdzie tutaj Dmucham w Twoją stronę!!! Deszczu już wystarczy, zbiornik na wodę pełny, teraz niech wszystko rośnie
____________________
Mój nowy ogródek
Mgduska 11:01, 03 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
mikdan_2608 napisał(a)


Hmmm… jest coś takiego co chyba nazywa się motyka (?) duńska. To takie coś na trzonku, czyli patyku, co wygląda jak płaska, metalowa pętla, którą podcina się zielsko razem z wierzchnią warstwą ziemi. Mam coś takiego odziedziczone po pierwotnym właścicielu mojego chwastowiska, tzn. działki.
Pokazywał to duńskie ustrojstwo Monty w swoim programie GW.
pozdrawiam dm


Właśnie Monty mnie natchnął - kazał motyczyć jak jest sucho. Bo jak mokro, chwasty wyrzucone na wierzch są w stanie jeszcze się ukorzenić.
Ale faktem jest, że ta jego gleba... to jest brak słów po prostu - 100 lat agrokultury
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 11:01, 03 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
mikdan_2608 napisał(a)


Hmmm… jest coś takiego co chyba nazywa się motyka (?) duńska. To takie coś na trzonku, czyli patyku, co wygląda jak płaska, metalowa pętla, którą podcina się zielsko razem z wierzchnią warstwą ziemi. Mam coś takiego odziedziczone po pierwotnym właścicielu mojego chwastowiska, tzn. działki.
Pokazywał to duńskie ustrojstwo Monty w swoim programie GW.
pozdrawiam dm

U nas się gracka na to mówi i ścinam nią w warzywniku w bruzdach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mikdan_2608 11:02, 03 cze 2020

Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 93
popcorn napisał(a)
Dm dzięki! Rozejrzę się Tam gdzie chwasty zostały motyką nie wejdę, ciasno! Ale ogarnę, do weekendu mam nadzieję



Ewelina, nie mam róż i całej masy innych roślin. Ale mam sporo, to fakt
Testowałam już jeden ogród wczesniej, czegośtam się nauczyłam, zobaczymy jak wyjdzie tutaj Dmucham w Twoją stronę!!! Deszczu już wystarczy, zbiornik na wodę pełny, teraz niech wszystko rośnie


Widziałam na alledrogo . Może jak się rozejrzysz znajdziesz w cenie, która nie zabija. Ja to mam zabytek, na krótkim kijku więc muszę się składać w czworo. Miej więc baczenie na długość kijka, szkoda pleców, będziesz je jeszcze trochę potrzebowała, Te plecy, rzecz jasna.
pozdrawiam dm
sylwia_slomc... 11:03, 03 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Mgduska napisał(a)


Właśnie Monty mnie natchnął - kazał motyczyć jak jest sucho. Bo jak mokro, chwasty wyrzucone na wierzch są w stanie jeszcze się ukorzenić.
Ale faktem jest, że ta jego gleba... to jest brak słów po prostu - 100 lat agrokultury

I wzięło je w łeb po zeszłorocznej powodzi, wiem bo sama miałam zalane namuł przykrywa całą fajną wypracowaną glebę i nanosi nasion chwastów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies