Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 09:44, 09 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Oj. Madzia siej, jak nie posiejesz to nie będzie...
tu nie jest tak źle tfu tfu, poza tym mam tego tyle że wszystkiego nie sa w stanie zeżreć
no i rzucam kurkom te mniejsze lub topię, jak tylko jakieś znajdę.

Możesz też posiać w doniczki w dou, jeszcze szybciej urosną, ale potem jak bedzie chłodno potrzebują chwilę na aklimatyzację. Z drugiej strony większa roślina ma więcej szans w starciu ze ślimakami... Albo posiej tak i tak
____________________
Mój nowy ogródek
Mgduska 11:06, 09 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)
No i gites!

Ej... ale jak na froncie ci się zazieleniło!


Z ust mi wyjęłaś - pięknie już!
Ze ślimakami u mnie też tragedia, nawet nie sadzę warzyw luzem, dlatego musiałam się szarpnąć na szklarnię. Ale sadzę dalie, które też ślimaki wpierniczają, tylko mam swój patent - tj wiadro bez dna. Wiadra plastikowe mają taki wywinięty rant, przez które ślimaki robią fikołka i odpadają. Wiem, że na cały warzywnik to nie jest sposób, ale na kilka dyniek już tak - pędy można puścić do góry. Wiadra kosztują parę złotych, ja używam już takich przechodzonych, które np pękły zimą.
Dla cenniejszych sadzonek warto.
____________________
Sałatka pokrzywowa
popcorn 11:09, 09 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Super pomysł! Zeżarły mi dzielżany, a cieszyłam się na jeden kwiatek chociaż. heh
zimy nie było, jaja i ślimory przezimowały... i mnóstwo innych...

mam rudzika na tarasie drugi dzień, zjada mrówki Ptaków tu sporo, może pomogą

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
beta 11:16, 09 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Mgduska napisał(a)


Z ust mi wyjęłaś - pięknie już!
Ze ślimakami u mnie też tragedia, nawet nie sadzę warzyw luzem, dlatego musiałam się szarpnąć na szklarnię. Ale sadzę dalie, które też ślimaki wpierniczają, tylko mam swój patent - tj wiadro bez dna. Wiadra plastikowe mają taki wywinięty rant, przez które ślimaki robią fikołka i odpadają. Wiem, że na cały warzywnik to nie jest sposób, ale na kilka dyniek już tak - pędy można puścić do góry. Wiadra kosztują parę złotych, ja używam już takich przechodzonych, które np pękły zimą.
Dla cenniejszych sadzonek warto.


a mogłabyś pokazać ten patencik?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Bog 13:34, 09 cze 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Mam w mało słonecznym miejscu 7 szt krzaczków dyni piżmowej po każdej nocy coraz mniej na nich liści ale jak nakryję wiadrem to światła będzie jeszcze mniej na razie wyłapuję.
Mgduska 13:50, 09 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
beta napisał(a)


a mogłabyś pokazać ten patencik?


Muszę przeszukać swoje zasoby, jeśli nie znajdę, to przy okazji pstryknę.
W każdym razie nie chodzi o nakrywanie wiadrem! Nigdy w życiu - chodzi przecież o rośliny ozdobne!
Sadzę rośliny do wiadra bez dna, a wiadro dołuję na rabacie w taki sposób, żeby wystawało parę centymetrów nad ziemię - z czasem rośliny zasłaniają wiadro, które nie jest piękne, ale tworzy wokół rośliny barierę.
Trzeba tylko pilnować, żeby ślimaki nie właziły po innych liściach. Mam na swoim wątku (ostatnia strona - zdjęcia zacytowane!) zdjęcia pomidorów posadzonych w donicach bez dna - ten sam patent, tyle że wiadro ma ten wywinięty rant, którego nie mają donice. Taki pierścień fajnie trzyma też wodę wokół roślin.
Mam też parę pierścieni miedzianych, ale to jest drogie, więc wiadomo, dużo się tego nie kupi, a wiadra są równie skuteczne.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 14:00, 09 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33762
Dziewczyny, ale są dwa rodzaje niebieskich granulek. Jeden rodzaj to trucizna (Metaldehyd lub Methiocarb szkodzą nawet dżdżownicom), a drugi rodzaj to granulki zawierające żelazo i fosforan, które są następnie dostępne dla rośliny jako składniki odżywcze. Nie ma niebezpieczeństwa dla zwierząt domowych ani dzikich. Dla ludzi też nie. Te dwa składniki występują też w normalnym pożywieniu. Przetestowane również przez Oekotest - testy sprawdzające ekologiczność danego produnktu.

To jest ten środek ekologiczny

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81hBix5xyHL._AC_SL1500_.jpg

W PL znalazłam takie środki


https://www.castorama.pl/granulat-na-slimaki-agrecol-ferramol-1-kg-id-1109914.html

https://sklepdlaogrodu.pl/pl/p/Slimakol-Ekologicznie-Zwalcza-Slimaki-685-g-Naturen-Substral-/23063067

I Jolanka kiedyś pisała o środku Fer-rol.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
popcorn 14:07, 09 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Super! Dzięki! sprawdzę w sklepie
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:11, 09 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tu cukinie siane wprost do gruntu, nawet lepiej sobie radzą bo rosną na oborniku

Warzywka

Tu przy tarasie, czekam aż rośliny podrosną
____________________
Mój nowy ogródek
deszczowymaj 14:16, 09 cze 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ładne duże masz już cukinie ..moje dopiero pokazują listki właściwe ..nie wiem czy przetrwają .na razie ślimaki zjadły im po jednym listku
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies