Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Katte 11:35, 13 sie 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
U mnie tylko dzieciaki mają "normalne " okno (kotłownia i garaż tez ) - reszta to tak jak u Ciebie wielkie okna tarasowe ...
W tym roku kostki nie zrobimy ale niemogę się doczekać wyjścia przez sypialnię na taras.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 12:06, 13 sie 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
U mnie tylko dzieciaki mają "normalne " okno (kotłownia i garaż tez ) - reszta to tak jak u Ciebie wielkie okna tarasowe ...
W tym roku kostki nie zrobimy ale niemogę się doczekać wyjścia przez sypialnię na taras.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
popcorn 12:13, 13 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ja kombinuję wykorytowanie pod kostkę docelowo jak już przyłącza będą wszystkie, położenie krawężników i ubicie podkładu pod kostkę i tak może czekać do wiosny aż nie znajdę kogoś kto w normalnej cenie położy. I bez podbudowy itp samo położenie powinno być dużo tańsze. Taras też chcę z kostki ewentualnie płyt, zobaczymy.
Gdyby mi się to udało to będę mogła sadzić w przedogródku jeszcze na jesień, jupi!

I tak, otwarcie okien i lato na tarasie praktycznie całe dnie, fajnie będzie jupi

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 18:05, 13 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zła jestem. Dałam zaliczkę na dachówkę w punkcie gdzie brałam bloczki gość najwyraźniej nie zamówił ich i każe mi teraz czekać 8 tygodni. U mnie na miejscu ta dachówka jest dostępna od ręki. Wrrrrr
____________________
Mój nowy ogródek
Katte 19:08, 13 sie 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Podjazd zrobiliśmy od razu , podbudowę z klińca i podsypka z piasku, zaraz po zakończeniu budowy.
Kasowo wykończenie wnętrza nas trochę zrujnowało ale dom mam tip top. Wkoło narazie sami działamy powoli, z bieżących środków.
Jak trochę odetchniemy to ogrodzenie i kostka. Bo obrzeża małżon bawi się i układa. No i sami plantujemy ziemię , największe hałdy koparka zrobiła, resztę grabki i powoli.



____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Kasya 19:45, 13 sie 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41837
popcorn napisał(a)
Zła jestem. Dałam zaliczkę na dachówkę w punkcie gdzie brałam bloczki gość najwyraźniej nie zamówił ich i każe mi teraz czekać 8 tygodni. U mnie na miejscu ta dachówka jest dostępna od ręki. Wrrrrr

Ale przeciez dachówka nie jest jeszcze potrzebna ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Mirka 20:04, 13 sie 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Karola a nie możesz wycofać zaliczki?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
popcorn 21:27, 13 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kasia, super! Problem w tym że ja nie mam męża hehehe wobec czego grabkami to trochę mi zajmie porobię rzeczy typu montaż gniazdek ale grubsze opłacam niestety. Mam podobny pomysł na te podbudowy przed końcem sierpnia powinny być gotowe jupi koparką zamówiona na 23 i 24 sierpnia.we wrześniu będę mogła sadzić w przedogródku

Kasia, nie jest teraz. jest potrzebna na 17go września na kiedy mam mieć gotową więźbę i wchodzą współpracownicy mojego wykonawcy żeby w trzy cztery dni położyć dachówkę. Dachówki nie ma. Jak nie będą mieli co kłaść to mi uciekną. I kolejny miesiąc w plecy a priorytet to dach i działanie w środku. Dach zanim zaczną się jesienne deszcze. Dom z bloczków które nie mogą nasiąkać bo będzie masakra. Bez dachu na zimę ani rusz. Jutro wezmę gościa w obroty niech stanie na rzęsach. Alternatywny producent? Podobny kolor? Mamy miesiąc.

Mój wykonawca zrobi mi też drenaż opaskowy i odwodnienie wokół domu. Obrzeża. Przyłączy prąd, wodę i szambo. Jak będą instalacje, tynki i wylewki których nie robi, to jak wszystko podeschnie, to ociepli mi dach i strop. I zrobi ogrodzenie. Dziś na budowie był kierbud, zadowolony. Więc ja też zadowolona

Mirka, zobaczymy. Jak gościowi nie uda się przyspieszyć to może uda się zrezygnować. Zobaczymy.

Szukam ekipy do przyłącza gazu, instalacji gazowej, ogrzewania podłogowego i wody, to może być jedna ekipa. Z elektrykiem jestem umówiona, zaczyna jak będzie dach.

Potem tynki i wylewki. Na razie chłopaki robią podpory i formy na nadproża i wieniec. W przyszłym tygodniu znowu beton. A na razie pada... hmmm i ma padać codziennie w tym tygodniu. Liczę że nie całymi dniami...
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 22:20, 13 sie 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41837
A nie będzie papy na dachu ? U mnie tak zostało na zimę
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
popcorn 06:09, 14 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie wiem Kasia muszę się przyjrzeć. Ale zamierzam walczyć o dostawę w terminie póki co... Heh.
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies