Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 06:22, 16 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Sonka
Dziękuję i pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:34, 16 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zamówiłam sobie tojeść orszelinową, przyszła, nie mogę się doczekać sadzenia

Koparkowy na dwa dni umówiony. Szambo będzie na czas. Dachówka będzie na czas.
Cieszę się bo po tych dwóch dniach walki z ziemią i całą resztą Mateusz w międzyczasie ogarnie mi sprawę ogrodzenia i ubicia tłucznia pod kostkę. I jak zrobi krawężniki (pierwsza połowa września?) to będę sobie potem mogła ogarnąć ze dwie rabaty na froncie.
A jak zrobi ogrodzenie to wzdłuż będę mogła zrobić nasadzenia typu maliny, jeżyny, winorośle i kiwi - rośliny które mam i które mordują się w doniczkach. Po rozplantowaniu ziemi na działce z tyłu będę mogła też pomyśleć o sadzeniu docelowo tamże. I jak ogarnięte będą przody tj krawężniki i dociągnięta do końca droga dojazdowa do działki z tyłu, posadzę żywopłot z limek. Ładnie mi rosną, z patyków ubiegłorocznych, większość kwitnie ale te doniczki są dla nich za małe. I nie będę 80 sztuk przesadzać do większych tylko prosto do gruntu po jego przygotowaniu Jupi! Ale się cieszę

Póki co prawie codziennie pada, dziękujemy już za deszcz niech idzie do Dziewczyn ze środkowej i północnej Polski Nie byłam tydzień na działce cukinie pewnie znowu potwory ech ogórki to samo ups

miłego weekendu! Skończyłam właśnie pracę na ten tydzień, wystarczy Teraz pora odpocząć!
____________________
Mój nowy ogródek
tulucy 15:50, 16 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
popcorn napisał(a)


miłego weekendu! Skończyłam właśnie pracę na ten tydzień, wystarczy Teraz pora odpocząć!


skończyłam pracę, idę do roboty
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
andziurex 17:01, 16 sie 2019


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
Kasya napisał(a)
A nie będzie papy na dachu ? U mnie tak zostało na zimę

U mnie nie było papy i niestety po 2 latach (a może i mniej) pracującej więźby dach zaczął przeciekać. Oczywiście dekarz podczas budowy na nasze zapytanie czy deskować i papować stwierdził że nie ma potrzebny. Zapewne nie chciało mu się. Niestety źródło przecieków było nie do odszukania, a woda płynęła po folii w dół aż zaczęła gnić murłata. Całe szczęście że poddasze nieużytkowe i wszystko było na wierzchu widoczne. Musieliśmy rozebrać całe pokrycie dachu, zrobić pełne deskowanie, na to papa, nowe kontrłaty i na to dopiero pokrycie. Od tamtej pory mam spokój z przeciekaniem a i wichura mi niestraszna, bo w razie czego nie pofrunie mi cały dach tylko wierzchnia warstwa, a były już dwie wichury z fruwającymi dachami i trzaskającymi dachówkami wokół domów.
____________________
Ania
tulucy 18:47, 16 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Też tak mieliśmy. Po co deski i papa... Po roku dach ciekł. Dekarz się wypiął. Sąsiad prawie, dwie ulice dalej. Wzięliśmy nowego, zdjął blachę, położył deski, papę i tę samą blachę (umęczyły się chłopaki, bo musieli dokładnie kłaść jak było, żeby nowych dziur nie robić, a przynajmniej jak najmniej). I wziął mniej, jak tamten za folię i blachę. Masakra.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
popcorn 20:30, 16 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję dziewczyny. Pełne deskowanie i papa i wzmocnienie konstrukcji wg projektu. Będzie dobrze. Oby.

Do roboty? Jutro chwilę na działce, a tak to relax. Gdyby nie to pewnie już bym oszalała

Tojeść przyszła ładna. Posadzona już w większe doniczki

____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 21:20, 16 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Nosi Cie już widzę( czytam w zasadzie) Młodość, energia rozpiera, ech gdzie te czasy u mnie, dawno minęły
Ale doskonale rozumiem chęć rozpoczęcia sadzenia roślin by już się coś ładnego w otoczeniu pojawiło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
BKosimkArt 21:24, 16 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
popcorn napisał(a)
Dziękuję dziewczyny. Pełne deskowanie i papa i wzmocnienie konstrukcji wg projektu. Będzie dobrze. Oby.

Do roboty? Jutro chwilę na działce, a tak to relax. Gdyby nie to pewnie już bym oszalała

Tojeść przyszła ładna. Posadzona już w większe doniczki


Piękna ta tojeść...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Katte 22:45, 16 sie 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Piękne poproszę o namiar gdzie takie zamawiałaś ? Niedługo mam urodziny
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
popcorn 02:10, 17 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki Dziewczyny. Ale drogo szkółka pod Krakowem 6.5 zł/doniczka

Nie mogę się doczekać

Całuję!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies