Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 10:38, 19 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Haniu dziękuję. Ekipa do dachu zamówiona, dachówki będą na czas, w sobotę lejemy nadproża i wieńce a w przyszłym tygodniu startujemy z konstrukcją dachu Przed jesienią będzie stan surowy otwarty na pewno. A zamknięty jak wprawimy okna które nie są jeszzce pomierzone bo jeszzce nie wszystkie otwory okienne obrobione. Ale to kwestia tego lub przyszłego tygodnia i potem miesiąc czekania na okna. Będzie git Tak myślę!

Miłego dnia pozdrawiam serdecznie!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 10:38, 19 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
yolka napisał(a)
Carola jestem na bieżąco, super, że budowa ruszyła

Dziękuję Jola też się bardzo cieszę! Wiem że daleko ale odwiedzisz mnie???
____________________
Mój nowy ogródek
Pszczelarnia 17:14, 19 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Karolcia, a przepis na tartę cukiniową podasz (bo pewnie masz)? Wszystko idzie jak z płatka.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 07:03, 20 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ewo dzięki! Nie mam. Poszukać Ci? Sprawdzonego przepisu nie mam. Może rzeczywiście w ciasto ją utopię, nie będzie nikt wiedział że to znowu cukinia

edit. Myślę że spróbuję zrobić brownie:
https://www.almanac.com/recipe/zucchini-brownies?fbclid=IwAR0xgk7tHX2bXUGLhpiUqc5_uIzGxkYfHESeEesRQd4QyTBWaojRKrPUG38

Na piątek jest zamówiony koparkowy będzie akcja szambo. Na sobotę beton z pompą i akcja wieńce O ile chłopaki zdążą, bo dziś ma padać cały dzień... niemniej wygląda to wszystko dobrze dzięki Bogu Jupi!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:17, 20 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zaklepana ekipa do wody, ogrzewania podłogowego, tynków, wylewki w trakcie (robota na jeden dzień tylko), płytek. Czekam na gaz i wyceny bo do tego trzeba papiery i nikt się nie garnie specjalnie. Umowę podpisałam dzisiaj wysyłam do gazowni. Może jak będą robić przyłącze to się z nimi dogadam żeby podciągnęli do kotłowni od razu. Potem ktoś od sufitów bo z płyt karton gips. I w sumie to tyle? Wow
Malowanie sama pomaluję. Drzwi, biały montaż itp to sama przyjemność i to mi Mateusz zrobi też.

W ciągu następnego miesiąca dach. A końcem września jak ekipy wejdą do domu będzie robił ogrodzenie, odwodnienie itp zabawy. Piorunem to idzie jeśli ludzie chcą robić... heh
____________________
Mój nowy ogródek
Mirka 16:14, 20 sie 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
WOW Karola budowa ruszyła ciesz się Może na święta zamieszkasz już co ?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
popcorn 16:23, 20 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Taki jest plan ale ciiiiii

buziaki, Mirka!
____________________
Mój nowy ogródek
Mirka 18:59, 20 sie 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
To w takim razie mocno trzymam kciuki.Powodzenia
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
popcorn 20:19, 20 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję



____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 16:42, 22 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie mogę doczekać się urlopu I zakończenia budowy

Koparka na jutro umówiona będzie zrobione przyłącze wody i ścieków i zakopane szambo i wkopany peszel do przeciągnięcia kabla z prądem od słupa. Resztę dnia gość ma wozić ziemię na tyły i mi ją tam ładnie rozplantować. Mam nadzieję.

Chłopaki kończą obudowy nadproży i wieńca beton miałam zamawiać na sobotę ale niestety przeciąga się to przez pogodę i zamawiam na wtorek. Ale potem będzie sobie tężał, przyjedzie drewno i ekipa zacznie konstrukcję dachu i ściany szczytowe. A ja będę mogła zamówić okna. Jupi!

Znaleziona ekipa od prądu, kolejna od instalacji wodkan i gazu (z gościem się spotkam jak wróci z urlopu a przed moim). Kolejna od tynków. Potem moja obecna rozłoży mi styropian i po gościu od podłogówki (wróci ekipa od wodkan żeby rozłożyć rurki z wodą na podłodze) ktoś od wylewek. To robota na jeden dzień nie mam jeszcze nikogo z miksokretem ale ceny są identyczne wszędzie i chyba problemu nie będzie.

Jak obecna ekipa zrobi dach zaczną ogrodzenie (ci moi obecni) to załatwię drugi dzień z panem koparką żeby wiercić pod słupki i równać pod kostkę na przodzie. I krawężniki. I dwie wywrotki tłucznia do ubicia zagęszczarką. I tak pewnie zostanie do wiosny. Po tynkach i wylewkach wrócą żeby ocieplić strop i połać dachu. Potrzebuję kogoś potem od sufitów podwieszanych jeszcze. Od płytek teoretycznie kogoś mam. Obecna ekipa pewnie mi zrobi montaże w łazienkach, drzwi wewnętrzne, pstryczki elektryczki i takie tam. Cieszę się bardzo
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies