Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

tulucy 22:09, 10 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
To coś nowego jak myśmy robili 15 lat temu, to ty;ko O..s miał w ofercie i tylko komplet umywalkowy... ale dobrze wiedzieć, bo przed nami remont łazienki
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
popcorn 07:34, 11 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sylwia szafki i pralka w pralni/kotłowni. Łazienka ma być niezagracona i sprzyjać relaksowi w każdym razie taki jest zamysł Ślimaki są tu u Rodziców buuu
tam nie jest tak źle roślinki sobie rosną i mają się dobrze.

Basia, rewelacja pomysł, a jedna muszla do czyszczenia mniej i miejsca więcej! Jupi! W tę stronę pójdziemy więc!

Dori dzięki!

Ania mieliśmy to samo w poprzednim domu i też styropian na górze. Dzięki. Spróbuję jeszcze pogadać z firmą od okien bo może taki mały fix 110x25 cm i mocowany do boków i do górnej belki żeby nie leżał na futrynie drzwi? Powinno się dać? Byłoby rewelacyjnie A jak nie to styropian i tynk. Heh.

Zrobimy bidetkę jest wyjście pod wodę będzie dobrze Dzięki Dziewczyny!!!

____________________
Mój nowy ogródek
Wendy79 10:30, 11 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
My mamy takie przeszklenie/fix nad drzwiami, było trochę drożej, ale bez przesady. Pamiętam, jaka byłam wściekła, jak wyszło, że ten otwór taki duży i nikt mi wcześniej o tym nie powiedział,a my z planów tego nie wyczytaliśmy, a teraz jestem zadowolona, bo mam naturalne światło w ciągu dnia w swoim małym przedsionku (+fix w drzwiach)...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
popcorn 10:34, 11 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Też miałam taki fix nadstawkę poprzednio i tak też jest taka opcja. Zobaczymy. Badam opcje na razie. dzięki!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 12:16, 11 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Drzwi wybrane czekam na wycenę nadstawki. 101x20 cm będzie wyglądać dziwnie pewnie stanie na styropianie

Jutro Mateusz zalewa ostatnie cztery słupy i wieńce na ścianach trójkątnych. Pogoda się poprawiła liczę że ekipa od dachu wejdzie za 2 tygodnie.

Na przyszłą środę zamówiony gość z koparką, będzie rozwoził ziemię (zostało mu 2/3) a przede wszystkim zakopie wykop pod przyłącze wody. Mam nadzieję Mateusz to zrobi dobrze a ludzie z wodociągów odbiorą je bez uwag.

Dziś sobie tam pojadę posadzić miskanty (gracilimusy) - te od Krysi. Jedyne prawdziwe. Kupowałam dwa razy poprzednio mam je w gruncie i kwitną!!! Znaczy to nie są gracki... heh po cholerę mi inne miskanty? Gdzieś je zagospodaruję ale wkurza mnie wydanie pieniędzy na 20 doniczek z czymś co czymś nie jest... w renomowanej szkółce heh

Obejrzę jak to wszystko wygląda zbiorę maliny i cukinie (buahahaha) i może spotkam się z gościem od wody i ogrzewania - coś dojechać nie może do mnie...

miłęgo dnia!

____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 12:47, 11 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A reklamować próbowałaś?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 13:11, 11 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tak. I powiedzieli mi że rośliny są w doniczkach i szybciej kwitną i nasze gracki w PL nie kwitną bo jest za krótki okres wegetacji. A ja je teraz mam w gruncie i KWITNĄ do jasnej ciasnej. I są niższe i bardziej się pokładają niż oryginalne gracki. No ale ok. Cóż...

Wkurzyłam się bo jechałam po nie odebrać je w Wojsławicach rok temu i już część z nich kwitła w nieszczęsnych doniczkach i kwitnie teraz. No cóż... a gracki które dostałam od Krysi są piękne wyprostowane i bez kwiatków. Jadę je dzisiaj posadzić na działce
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 13:17, 11 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jak były w donicach trzymane w szklarni zimą i wystartowały szybciej to rzeczywiście mogły zakwitnąć. Sadziłaś je w tym roku?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 13:40, 11 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sadziłam od razu w tamtym roku we wrześniu. I u mnie tutaj też kwitną W gruncie

A gracki od Krysi trzymałam cały sezon w doniczkach i nie kwitną. No ale zimowały w gruncie i na wiosnę były wykopane i podzielone...

sama nie wiem!
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 14:11, 11 wrz 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41753
popcorn napisał(a)
Dziękuję

Myślę że zrezygnuję z bidetu jednak. Nie mam go i nie używam. Byłoby miło mieć ale razem ze stelażem, armaturą to jakieś 2 tysiące...

Mogłabym zmniejszyć kabinę ale nie chcę. Rozmieszczenie zobaczymy, muszę obejrzeć przyłącza kanalizacji które już tam są. Niedługo będą ścianki działowe będzie wiadomo jak duże te pomieszczenia wyjdą. Tak dumam sobie na razie. Szukam przyzwoitego producenta armatury podtynkowej żeby kupić te elementy z jednej serii.

Póki co zamówiłam koparkę na przyszłą środę. Powinno być zrobione i odebrane przyłącze wody. I trzeba wykop zasypać. I resztę czasu by gość równał działkę z tyłu i rozwoził nadmiar ziemi.

Mam problem kolejny. Drzwi wejściowe są 230cm wysokości a powinny być 205. W sumie wiem jak to się stało. Takie były w projekcie, żeby ładnie wyglądały na jednym poziomie z oknem balkonowym. Ale to okno zamieniłam na poziome. I drzwi mogłyby być rozmiaru standardowego. Tańsze. Hmmmm. Najwyżej dodatkowe nadproże się tam da jeszcze...

Nie rezygnuj z bidetu, jest świetny do mycia nóg
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies