Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 16:24, 08 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171


Pojechałam i poryłam. Powinnam wziąć więcej traw.






____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 16:26, 08 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Od północy


Od strony ogrodu, południowo zachodniej



Od południa


Od wschodu / od drogi


____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 16:34, 08 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tutaj padało całą noc. Tam tylko trochę. I jak pracowałam to słonko było. Posadziłam, pogadałam z sąsiadem. Byłam zła bo mogłam wziąć dwa razy więcej. I posadzić. Ale nie mogłabym zostawić tam doniczek bo by zniknęły albo zasuszyly się do następnego razu. A tak rach ciach zrobione. Plony zebrane. Dom obejrzany. Została paleta bloczków. Hmmm

Dobrze mi się sadziło. Zawiozę jeszcze gracki i kaliny które w doniczkach też nie mogą stać na zimę. I zamawiam włókninę żeby posadzić truskawki w niej. Może w tym tygodniu się uda a jak nie to w następny weekend

Dom wygląda coraz lepiej i bardziej jak dom
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 11:28, 09 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zamówiłam włókninę z otworami, w weekend będę sadzić truskawki Wygrabkowałam miejsce pod nie, przekopię je z końskim obornikiem. Truskawki do zimy powinny się ładnie przyjąć
____________________
Mój nowy ogródek
Sonka 13:17, 09 wrz 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2244
Dom rośnie w oczach, a warzywa rosną kiedy Ty śpisz.Kibicuję cały czas.Jesteś mega kobietą.
U nas padało z przerwami 3 dni, jak wkopałam szpadel to po 5 cm warstwy wierzchniej suchy pieprz, ale u nas ziemia słaba lekka, piachy.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
popcorn 13:41, 09 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki Tutaj mam glinę, znowu hehe i w sumie cieszę się z tego. Na drodze którą wyrobiła koparka znów stoi woda. W domu woda nie ma gdzie wsiąkać. hmmm Potrzebny dach. Pilnie! Warzywa całkiem nieźle sobie radzą. Mateusz też Niestety ekipa od dachu się spóźnia, drewno leży i nasiąka wodą buuu
Niemniej za miesiąc powinien być dach i ekipa od okien je zamontuje i będzie stan surowy zamknięty jupi
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 14:18, 09 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Glina zła nie jest jak dasz radę wymieszać z nią co trzeba.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 14:31, 09 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mam humus zdjęty z placu budowy. Będzie na wyrównanie terenu i rozsypanie dookoła i przykrycie tej gliny. Zresztą na całej działce jest 40-50 cm humusu więc źle nie będzie

Niestety póki co ciągle pada boję sie że ludzie od dachu będą mieli jeszzce większy poślizg a ziemia namaka i późniejsze jej wożenie to będzie jedna wielka masakra hmmm

no nic zobaczymy.

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 14:44, 09 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
40-50 cm humusu mówisz, zazdroszczę. W takim przypadku ta glina to kłopot tylko teraz. Po rozplantowaniu humusu on będzie wchłaniał szyciej wodę a glina będzie trzymała wilgoć. Trzymam kciuki aby opóźnienie było jak najmniejsze.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 14:52, 09 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie powinno być źle. Oglądając działki brałam ze sobą szpadelek. Buahahaha pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies