Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 14:18, 11 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Buahaha Myję w umywalce albo pod prysznicem jeśli jest taka potrzeba
Trudno. Wszystkiego mieć się nie da
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 15:42, 11 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Karola z grackami może się okazać tak jak z ML w zeszłym roku, że ponieważ zimy łagodne lub prawie ich nie ma, a do tego temperatury letnie upalne, a sezon zdecydowanie coraz dłuższy to jednak będą kwitły. Powiem Ci, że ja kupowałam dwa sezony temu na targach w Krakowie i moje też kwitną.
A w zeszłym sezonie byłam na równi zaskoczona jak pozostali forumowicze jak mi ML zakwitły, a wcześniejsze dwa sezony nie kwitły wcale. Każda trawa zakwita by wydać nasiona, gracki też szczególnie jak im pogoda pasuje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 15:52, 11 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Może masz rację Sylwia! Ale mi si ę wydaje że pokrój mają inny, są niższe bardziej rozłożyste. I rosną obok siebie i te kwitną a gracki od Krysi nie?

Posadzę je osobno bo mnie będą mega wkurzać jak jedne będą kwitły a drugie nie...

morning lighty zdarza się że kwitną. Ale nie lubię ich wtedy
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 16:02, 11 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Też ich wtedy nie lubię.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wiolka5_7 18:10, 11 wrz 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Ja też kupiłam pseudogracki w zeszłym roku i te teraz kwitną w najlepsze, są niższe,mają węższe liście......a te prawdziwe w zeszłym roku zakwitły mi w dopiero w październiku
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Dorii 19:31, 11 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Hmm na allegro mi się reklamowały miskanty o takich parametrach, ale nazwy nie pamiętam niestety.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 20:38, 11 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nic tam. Miskanty to miskanty. Będą rosły i zdobiły. Ale wkurza mnie że mi się wciska kit.

Wróciłam właśnie z działki. Padam na twarz. Cały dzień pracy. Praca dodatkowa, zaczęłam dziś przed 6tą. Skończyłam o piątej. Młoda na konie ja na działkę. Zawiozłam gracki. Zebrałam maliny parę cukinii. Dzięki bogu już stołują, złapał je mączniak po tym deszczu. W sobotę pojadę z włókniną posadzić truskawki. I może wypielę jeszcze kawałek.

Dostałam od sąsiada pomidory. Jutro robię leczo. I siatkę brzoskwiń i winogron rany boskie. Coś robicie z brzoskwiń???

Dom wygląda coraz lepiej. I bardziej jak dom.







____________________
Mój nowy ogródek
Gosiek33 20:52, 11 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Brzoskwiń nie robiłam ale morele podobnie jak śliwki duszę jak na powidła i zamiast do słoików mrożę. Zamiast cukru trochę soli daję
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
sylwia_slomc... 21:12, 11 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Z brzoskwiń robiłam powidła i robiłam połówki w syropiePowidła świetne do naleśników i chleba, a w syropie masz syrop do dodania do wody i jest do picia, a owoce do zjedzenia, do lodów, do ciasta
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jolanka 21:14, 11 wrz 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
A ja chutney z dodatkiem chili. Mniam, mniam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies