Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 09:36, 08 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kasia, montuję dziś paczkę dla Basi ale pewnie nie dam rady ukopać więcej malin. Bo myślałam że wyślę jedną paczkę to się podzielicie. Więc zapraszam jak będziesz tylko daj znać żebym zdążyła kopać albo zapraszam tak że ukopiemy razem haha
Nie wiem jakim sposobem wymyśliłam że Wy niedaleko siebie...

Ewelina, poprzednio też miałam glinę i lawendy ładnie rosły. Może jednak mniej zlewną i bardziej piaszczystą. Tutaj dudalam piasku i dobrej ziemi z worka i liczę że się uda...

Maliny ścięte, większość ścięłam od razu dziękuję

Dori, niestety nie Fiskars...

Czekam na urządzenie do sadzenia cebul w trawniku, jak da radę to potobimy więcej dziur...

Dziś przesadzam wernonie i sadźce, prócz plewienuato wszystkie roboty na ten sezon...

Pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
kami 11:53, 08 lis 2020

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 564
co to jest za urządzenie do sadzenia cebul w trawniku?
BASIA8 15:13, 08 lis 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Karolcia czy Wy z Kasią się widujecie?
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
popcorn 15:23, 08 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Coś takiego



Basia, nie, jeszcze nie ale napisała że przyjedzie
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 16:41, 08 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Trawa skoszona pewnie ostatni raz w tym roku. Cieszę się bo wykopałam wszystkie wernonie i sadźce, część mogłam nawet podzielić (mimo sadzenia na wiosnę dopiero, jak wszystkiego innego też zresztą haha).

Niemniej wykopałam je, w sumie pewnie z 15 sadzonek wyszło z wszystkie rosną na największej mojej rabacie, jakieś 30 mb, od strony sąsiada. Miejsce z dobrą ziemią, osłonięte włókniną do tej pory m zdjęłam, rozsypałam nawóz gołębi, posadziłam, na wierzch poszło trochę trawy którą grabiła młoda.

Zostawiłam miejsce na dwie grupy po trzy miskanty, do przesadzenia na wiosnę bo teraz się boję. Przy okazji wypieliłam tę rabatę, a że to 30 mb to trochę mi to zajęło.

I ciemno już... Kury zamknięte, jutro poniedziałek buuuu

____________________
Mój nowy ogródek
BKosimkArt 20:17, 08 lis 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Miszcz wypieków mniam pojadłabym...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
popcorn 08:34, 09 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pozdrawiam Basia!

I po weekendzie. Szkoda, przydałoby mi się kilka ładnych słonecznych wolnych dni!

cieszę się bo ogród ogarnięty, w sumie wszystko zrobione. Trochę plewienia zostało oczywiście, a na wiosnę roszady z trawami. Wiosną sadziłam miskanty na ślepo, a suche badyle miałam pomieszane i chcę wysadzić kilka które rosną w złych miejscach. Mam miejsce na górnej rabacie dla sześciu, 3+3.
Z rowu dla hortensji wysadzę też piórkówki które miały tam za sucho, pokawałeczkuję pewnie i posadzę gdzieś, jeszcze nie wiem gdzie buahahaha

Opróżniam rabatę na której w lecie rosły warzywa (pośrodku ogrodu poza warzywnikiem), na razie są tam jeszcze brukselki, ale mam tam do posadzenia perovskie. I może wiosną własnie rozplenice też tam wylądują (po poszerzeniu rabaty oczywiście buahahaha). I w sumie tyle? I potem pozwolić roślinom rosnąć
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 12:35, 09 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171



Jeżówki i budleje nadal próbują
Kury też kaliny ładnie się przebarwiły


____________________
Mój nowy ogródek
Katte 18:10, 09 lis 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
BASIA8 napisał(a)


Co Ja czytam. Bywasz w Ostrowcu ? To bardzo blisko Mojej wioski. Ja każdego dnia bywam w mieście. Oprócz weekendów wtedy mam odpoczynek od miasta i pracy.


Bywam
Raz w miesiącu odwiedzam swoich klientów teraz przez zawirowania bardziej zdalnie pracuję ale ogólnie jestem tam
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 18:18, 09 lis 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
popcorn napisał(a)
Kasia, montuję dziś paczkę dla Basi ale pewnie nie dam rady ukopać więcej malin. Bo myślałam że wyślę jedną paczkę to się podzielicie. Więc zapraszam jak będziesz tylko daj znać żebym zdążyła kopać albo zapraszam tak że ukopiemy razem haha
Nie wiem jakim sposobem wymyśliłam że Wy niedaleko siebie...


Może gdzieś kiedyś jakaś dyskusja była, i może coś pisałam że jeżdżę
Gdzie ja nie bywam teraz od Podlasia po Podkarpacie, także jak jakieś paczki to mogę przy okazji coś podawać hehehe.

Na wiosnę na pewno wpadnę! Niech się sytuacja ustabilizuje bo teraz mało jeżdżę bardziej siedzę w DOMU na zdalnym albo wkoło Lublina załatwiam.
Normalnie urywały mi się telefony a w firmie paczki składali po tydzień czasu.
Teraz plaża.
Lawendy Karola też mam w glinie ale na pełnym słońcu, trochę pomieszałam z piachem i dają radę.
Zobaczysz na wiosnę czy się obudzą, to ja Ci najwyżej parę worków przytargam hehe, to pomieszasz wkoło korzeni
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies