Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Roocika 21:53, 04 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Fajowe te kurki
Łączę się w bólu co do mokrej gliny... ehh
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
popcorn 08:05, 05 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kasia, nie wiem czy mi sie je uda wykopać w tym roku, zimno, ciemno zanim skończę pracę i leje... jak daleko masz do Basi (parę postów pod Twoim?)

szambo nadal nieszczelne chyba znowu musimy to odkopać... masakra... zakopaliśmy dziurę bo po tych opadach rura pod naporem ziemi zaczęła się przesuwać i spłaszczać, bałam się że się połamie i ciąg straci szczelnośc połączenia i to dopiero byłby cyrk... więc weekend mamy pod znakiem wykopków pry szambie, a maliny będą musiały poczekać...

Agatko woda tam wsiąkła, ale musze coś wymyślić zeby to nie było jeziorko/rów zbierający wodę z okolicy po każdym deszczu... wszystko ładnie rośnie więc lawenda pewnie też będzie, o ile nie zgnije...

Miło powspominać wojaże, zwłaszcza bez takiego napięcia "co za beznadziejny okres chciałabym być tam a nie tutaj". Cieszę się że nie muszę uciekać, że mimo niedoskonałości tutaj chcę być tu i teraz i że mi dobrze i mam nadzieję tak już zostanie a za rok bedzie szansa się gdzieś ruszyć Te święta mam młodą, a przyszłe wypada kolej ex, wobec czego bedę mogła się urwać na 3 tygodnie (zwłaszcza że w firmie jest Inwentura i tak jest przestój więc szef nie bedzie miał za złe że znikam na tak długo).

Hania dzięki, problem rynny rozwiązany, przesunął się łącznik, już jest szczelnie znowu jupi

Renatko ostatnio Monty pokazywał swoją malinę doniczkową/tarasową, już już chciałam kupić ale stwierdziłam że przecież mam normalne i wygłupiać się ie będę Tu była w najlepszej cenie:

https://allegro.pl/oferta/miniaturowa-malina-ruby-beauty-do-donic-na-balkony-7690391224

Basia, jak dzieci podrosną to pewnie bedziecie mogli wybrać się sami, wiadomo koszty niższe wtedy. Będę Ci robić paczkę z werbeną to maliny dorzucę ale na wiosnę jak się umawiałyśmy, co? Do wiosny chyba conieco wykopię...

Asia trochę obsycha, słonko wychodzi, pewnie nie jest to najlepszy rodzaj ziemi ale najgorszy też nie jest... przynajmniej wszystko rośnie...
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaBawaria 12:32, 05 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
popcorn napisał(a)
Kasia, dzieci zabierz a najlepiej jedź sama! Ludzie się boją jeździć sami, ja też miałam opór, a to chyba najzdrowsza rzecz jaką kiedykolwiek zrobiłam dla siebie. Pierwszy raz w życiu prawdziwie wolna i r
Buziaki!

Problem w tym, ze ja nie mam z kim dzieci zostawic z checia bym to zrobila tylko nie ma chetnych tesciowie dluzej niz kilka godzin sie nie zaopiekuja, innych dziadkow nie maja niestety.
____________________
Zapraszam na kawe
popcorn 12:44, 05 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mężowi/tacie dzieci? hihihi
____________________
Mój nowy ogródek
UlaB 13:42, 05 lis 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
popcorn napisał(a)
Ludzie się boją jeździć sami, ja też miałam opór, a to chyba najzdrowsza rzecz jaką kiedykolwiek zrobiłam dla siebie.


Podpisuję się
U mnie dodatkowo cudownie zadziałało na atmosferę w domu - po mojej 2-miesiecznej nieobecności nagle wszyscy wszystko potrafią zrobić a nie "mama/kochanie nie wiem jak"

Karola, powódź masz pierwsza klasa Ale i tak wiem, że coś wymyślisz i wyprostujesz sprawę
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
deszczowymaj 13:49, 05 lis 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Karola przybijam glinianą piątkę
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
popcorn 13:49, 05 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Buahahaha Ula, miodzio

Póki co po prostu nasypię tam workowej ziemi i pewnie przesadzę lawendy wyżej. I tak starałam się je tak sadzić, ale jak widać pomiędzy zebrało sie mnóstwo wody heh...

pozdrawiam serdecznie!
____________________
Mój nowy ogródek
Bog 17:24, 05 lis 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549


Póki co po prostu nasypię tam workowej ziemi i pewnie przesadzę lawendy wyżej. I tak starałam się je tak sadzić, ale jak widać pomiędzy zebrało sie mnóstwo wody heh...

Karola ziemi gliniastej nie zazdroszczę mam jej trochę w jednym rogu działki coś okropnego chciałam sprawdzić jak głęboka warstwa wkopałam się na jakieś pół metra i miałam dość opadłam z sił cieszę się że resztę działki mam piaszczystą.
U mnie lawenda rośnie na samym piachu i bez nawozów czasem jak pamiętam po kwitnieniu przycinam i to tyle ale fakt dorodna nie jest.
Pozdrawiam
Bog 17:32, 05 lis 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549




Ta kurka mi się spodobała pozuje jak by była tresowana prawdziwa modelka.
sylwia_slomc... 18:02, 05 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
popcorn napisał(a)
Nie wróżę tej lawendzie świetlanej przyszłości...


Oj nie wiem czy przeżyje te warunki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies