Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

TAR 11:00, 24 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7338
mnie rozwalil na łopatki pies w rozowej oponie. tak sie zastanawiam czy takie przedmioty nie sa toksyczne?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 11:01, 24 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
antracyt napisał(a)


moje dzieci byłyby zachwycone...


sądzę, że sporo dorosłych również
niestety...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 11:03, 24 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
O ile jest to w granicach ich prywatnych ogrodów, to co im będę żałować, niech się zachwycają.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Pszczelarnia 11:04, 24 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
, dobrze, że głowa cała i łokcie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
TAR 11:06, 24 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7338
mrokasia napisał(a)


sądzę, że sporo dorosłych również
niestety...


oni by powiedzieli, ze nasze ozdoby w ogrodach to pordzewiale smieci. tak apropo uslyszalam to kiedys na targach ogrodniczych ludzi, ktorzy przychodza co roku po rodka i petunie. własnie stoisko z metalowymi ozdobami bylo przez nich ocenione, ze to brzydkie zardzewiale smieci i kto to kupi.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 11:09, 24 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7338
antracyt napisał(a)
O ile jest to w granicach ich prywatnych ogrodów, to co im będę żałować, niech się zachwycają.


tu jestem rozdarta, bo z jednej strony nie lubie sie narzucac i nie lubie jak mi sie wtracaja. ale z drugiej strony razi to moj zmysl estetyczny a nic nie mowienie utwierdza ich tylko w przekonaniu, ze to wielka "sztuka" ogrodowa i ze jest to ładne.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
antracyt 11:19, 24 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Zastanawiam się tylko, co da właścicielowi takiego ogrodu informacja, że jego "upiększanie" nie jest wielką sztuką? W 99% sprawi jedynie przykrość, a zmysłu estetycznego pewnie nie zmieni (chociaż może..?). Jeżeli takie szkaradki wchodzą do przestrzeni publicznej, to jak najbardziej mamy prawo wyrażać swoje opinie, próbować coś naprawiać/zmieniać. Ogród z krasnalami, rzeźbami z opon itd również we mnie wywołuje niekoniecznie przyjemne doznania estetyczne, ale jak widzę zachwyt w oczach jego właściciela, kiedy o nim opowiada, to nie mam ochoty mu tego odbierać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 11:28, 24 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Ja też jestem zdania, że nikt nikomu nie ma prawa narzucać jak ma żyć, mieszkać i spędzać wolny czas tak długo jak jego styl życia nie wpływa negatywnie na życie innych. I w swojej przestrzeni niech każdy otacza się tym co mu się podoba. Nie mniej jednak przykra jest świadomość, że jakaś część naszego społeczeństwa zachwyca się czymś takim...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Basieksp 11:34, 24 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
TAR napisał(a)


oni by powiedzieli, ze nasze ozdoby w ogrodach to pordzewiale smieci. tak apropo uslyszalam to kiedys na targach ogrodniczych ludzi, ktorzy przychodza co roku po rodka i petunie. własnie stoisko z metalowymi ozdobami bylo przez nich ocenione, ze to brzydkie zardzewiale smieci i kto to kupi.


Oj, chciałam zdobyć trochę tych zardzewiałych śmieci
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
TAR 11:51, 24 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7338
apropo szkaradnosci ogrodowych, po drodze do pracy mijam chalupki z ogrodkami gdzie wystawione jest wszystko od ozdobnych doniczek po wiatraczki, kamieni pomalowanych kolorowa farba, obrzeza zrobione ze starych kafi itp. klimaty i pomiedzy tym wszystkim rosnie obledna kalina chyba Dawn, ma jakies 3 metry wysokosci i tyle samo po obwodzie, obsypana gestym kwiatem, ze az sie chce zatrzymac i powachac. tyle, ze obawiam sie poczuje tylko smrodek palonych smieci, bo to taka ulica
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies