Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 23:08, 25 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
sylwia_slomczewska napisał(a)
Łysy cudny
Ja go uwielbiam
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 23:14, 25 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Uroczy kącik się zapowiada koło tej nowej rabaty. Warto było się urobić.
Pomidory możesz zrywać w fazie rumieńca. W domu dojrzeją szybciej niż na krzaczku, a roślina nie będzie się wysilać nadmiernie.

Teraz kombinuję z nasadzeniami. Muszę trochę rozluźnić pierwszą cienistą, bo zgodnie z przewidywaniami, straszny tam ścisk i tłok, połowy roślin nie widać.
Mam nadzieję, że kącik skłoni mnie wreszcie do zalegnięcia . Oj, jak ja tego potrzebuję

Pomidory zazwyczaj takie zrywam, ale jeszcze nie chcą się rumienić
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Sanka 23:40, 25 lip 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Pomidorki i jeżówki do pozazdroszczenia
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Gosiek33 07:18, 26 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Zapomniałam już że pomidory mogą być w tak świetnej kondycji
Przez dwa poprzednie lata gdy były upały i mało deszczu, pomidory u mnie chronione były fragmentami folii, w tym roku konstrukcja się rozleciała to i słońca za mało i deszcze. Pomidory zielone z zakażonych krzaków chyba i tak do zbioru się nie nadają?



Suszarkę kupiłam, tylko wiśni nie mam, ale choć jabłka ususzę



Natyrałaś się w tym odzyskanym zakątku, ale bez tego co za przyjemność mieć ogród. Podusie się przydadzą a turkus bardzo lubię od wielu, wielu lat i jakoś mi to lubienie nie przechodzi


Ależ zegar zarósł!

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
andzia458 07:40, 26 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Asiu, a masz jakiś fajny przepis na cukinię w słoiki? Na pomidorki może też? Bo my nie przejadamy. A rozsadę pomidorków sama hodowałaś czy kupiłaś sadzonki?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
inka74 08:42, 26 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Ładnie udało wam się ten kąt oczyścić. Jak porównuję z tym co było - mega zmiana. I jak czytam o ilości prac wykonanych w ten upał to jakoś tak niemoc mnie ogarnia. Ja tylko sprzątnęłam bałagan po cięciu i podlałam a właściwie zlałam przez ponad 2 godziny rabaty bo sucho strasznie.
Tymon normalnie książę piękny kociak.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sylwia_slomc... 08:59, 26 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
galgAsia napisał(a)
Ja go uwielbiam

Jak to się Łysi podobać mogą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
galgAsia 16:38, 26 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Sanka napisał(a)
Pomidorki i jeżówki do pozazdroszczenia
Sanka, pomidory faktycznie obrodziły Od kiedy hoduje je w tunelu, mam z nich co roku pociechę. Jeśli masz taką możliwość, to bardzo polecam pomidory pod zadaszeniem. Prawdopodobieństwo zarazy zredukowane do minimum.

A jeżówki... niektóre są cudne, inne słabiutkie. Trzeba będzie na wiosnę robić rewolucję
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 16:50, 26 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)
Zapomniałam już że pomidory mogą być w tak świetnej kondycji
Przez dwa poprzednie lata gdy były upały i mało deszczu, pomidory u mnie chronione były fragmentami folii, w tym roku konstrukcja się rozleciała to i słońca za mało i deszcze. Pomidory zielone z zakażonych krzaków chyba i tak do zbioru się nie nadają?



Suszarkę kupiłam, tylko wiśni nie mam, ale choć jabłka ususzę



Natyrałaś się w tym odzyskanym zakątku, ale bez tego co za przyjemność mieć ogród. Podusie się przydadzą a turkus bardzo lubię od wielu, wielu lat i jakoś mi to lubienie nie przechodzi


Ależ zegar zarósł!

Faktycznie, pomidory potrzebują zadaszenia, żeby zdrowo rosnąć. Jak się okazuje, o zarazę naprawdę nietrudno... Chyba wszystko z zarazą najlepiej spalić, bo to dosyć łatwo się rozłazi

Wiśni już nie ma?! A ja miałam plany, żeby jeszcze nabyć i posuszyć... Poproszę Tatę, żeby jutro zajrzał na targ, może jeszcze coś dostanie.
Gosiu, możesz ususzyć śliwki, jabłka, gruszki - ja sobie robię susz do kompotu wigilijnego, bo te kupne to jakieś nie tego... no i grzyby oczywiście - u Was, po tych deszczach, powinny rosnąć jak na drożdżach.

Ja też bardzo lubię turkus , zwłaszcza w letniej odsłonie, jakoś bardzo kojarzy mi się z wakacjami, wodą, czymś bardzo fajnym
Na cienisty zakątek Kłapouchego patrzę z dużą radością. Pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno byłam pogrążona w czarnej rozpaczy, że nigdy nie uda mi się zrobić tu czegoś ładnego

Zegar pięknie zarasta hortką Diamantino, bardzo im razem do twarzy
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 16:54, 26 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
andzia458 napisał(a)
Asiu, a masz jakiś fajny przepis na cukinię w słoiki? Na pomidorki może też? Bo my nie przejadamy. A rozsadę pomidorków sama hodowałaś czy kupiłaś sadzonki?
Aniu, ja jeszcze nie ładowałam cukinii w słoiki, ale Tarcia podała fajny przepis na sos:

TAR napisał(a)
ja robie paste lub przecier: pomidory, cukinie, papryka, cebula, czosnek i natka, wszystko gotuje, blenduje, na koniec łyzka oliwy i do słoikow. Gestosc zalezna od ilosci wody. Idealna baza do sosow , leczo czy gołabkow. Lato zamkniete w sloiczku.
Moja mama robi tez cukinie w zalewie octowej cos ala salatka szwedzka, papryki z kolei rewelacyjnie wychodza podsmazone w oliwie i zamkniete do sloiczka. moze i cukinie tez tak mozna.
Mam zamiar spróbować taki zrobić. No i oczywiście ratatuja i leczo. Jak coś fajnego wynajdę i przetestuję, to oczywiście się pochwalę

A tak w ogóle to wszystkiego najlepszego
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies